14:22 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienas teisės profesorius tiesia muzikologijos profesoriui raudonąjį kilimą į Lietuvos prezidentus. Neaišku, ar paskatintas, ar savarankiškai. Vardan tos Lietuvos. Juk artėja 30-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo (Kovo 11-osios) metinės

  Metinės, be abejo, bus iškilmingai paminėtos. O kaipgi tokios iškilmės be muzikologijos profesoriaus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio?

  Tačiau Mykolo Romerio universiteto profesorius Vytautas Sinkevičius užduoda klausimą — kaip per iškilmes ir šiaip paprastas dienas kreiptis į poną Landsbergį? Ir atsako, kad ir buitinėje kalboje, ir oficialiai pagal protokolą į poną Landsbergį privalu kreiptis Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Vytautai Landsbergi.

  Teisės profesorius šį savo teisės mokslų atradimą pagrindžia buvusių ir esamų Lietuvos teisės aktų interpretavimu bei teiginiu, kad 1990 metų kovo 11 dieną Lietuva prezidento neturėjo. Todėl ponas Landsbergis, kaip Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos, o vėliau dar ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas yra, tiksliau, buvo tuo metu, Lietuvos vadovas, tai yra, prezidentas. Juo yra ir dabar.

  Teisės profesoriaus įsitikinimu, galutinai ir negrįžtamai legalizuoti Lietuvos prezidentą Vytautą Landsbergį privalo Lietuvos Konstitucinis Teismas. Jeigu į jį kreipsis Seimas, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė, teisingumo ministras. Jeigu kreiptųsi visas Seimas, toks kreipimasis būtų nagrinėjamas ne eilės tvarka, o greičiau. Šiuo atžvilgiu teisės profesorius žino, ką kalba. Teisės profesorius Vytautas Sinkevičius pats buvo Konstitucinio Teismo teisėju.

  Ponas "prezidentas" Vytautas Landsbergis mėgo lygintis su "Solidarumo" įkūrėju, Nobelio taikos premijos laureatu, Lenkijos prezidentu Lechu Valensa. "Prezidentas" Vytautas Landsbergis mėgo pozuoti su dramaturgu, filosofu, disidentu, Čekijos prezidentu Vaclovu Havelu. Taip, jie iškilios to meto asmenybės. Taip, jie buvo savo tautų išrinkti prezidentai.

  Bandė būti tautos išrinktu prezidentu ir ponas Landsbergis. Bet tauta nepanoro. Pasak paties "prezidento" — suklydo.

  Ar ištaisys šį tautos paklydimą Seimas ar Konstitucinis Teismas? Bent jau viešas klaidos taisymo procesas jau užsuktas. Ir kaip sako Lietuvos teisės profesorius Vytautas Sinkevičius: "Jeigu politikai per iškilmingus renginius Landsbergį iš tiesų nuoširdžiai tituluoja pirmuoju nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovu, kodėl jie iki šiol to nekonstatuoja priimdami atitinkamą įstatymą, kuriame būtų pabrėžtas išskirtinis teisinis Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko, kaip parlamento vadovo ir kaip valstybės vadovo, statusas". Tai yra, visos Lietuvos prezidento statusas.

  Kam tas tautos balsavimas. Dar suklys.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Dar šia tema

  Kelia informacinį triukšmą: kaip Lietuvoje naudojamasi Sausio 13-osios įvykiais
  Landsbergis: Astravo AE — Kremliaus siekis "nubausti Lietuvą už nepriklausomybę"
  Ritualiniai "aktyvistų" šokiai aplink Astravo AE
  Tegai:
  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, prezidentas, Lietuva, Vytautas Landsbergis

  Svarbiausios temos