06:58 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Penki šauktiniai pratybose taip užsimaskavo, jog buvo rasti tik po paros. Ieškoti šauktinių buvo išsiųstos gausios kariuomenės ir pasieniečių pajėgos, šauktiniai buvi rasti kitą dieną. Kariuomenės atstovai teigia, jog užduotis buvo maskuotis ir tą užduotį jie atliko

  Praėjusios savaitės viduryje į miškus netoli Tauragės puikiai užsimaskavusių karių paieškai buvo mestos gausios pajėgos. Paieškoje dalyvavo karo policija, pasieniečių kinologai su šunimis bei karinių oro pajėgų ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai. Apie incidentą ilgai viešai nebuvo skelbiama.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Tik po kelių dienų prakalbo Laimis Bratikas iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento.

  Lietuvos kariuomenės atstovas Laimis Bratikas paaiškino, kad vasario 4-6 dienomis vyko žvalgų specialistų vertinamosios lauko pratybos. Jose dalyvavo kelios dešimtys Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono karių, tarp kurių buvo ir penki šauktiniai.

  "Šios pratybos skirtos pasirengti veikti realiomis sąlygomis ir įvairiomis aplinkybėmis. Lietuvos kariuomenė ir pratybų organizatoriai ir siekia treniruoti karius profesionaliai ir maksimaliai tikroviškai, todėl ir užduotys duodamos realistiškos", – sakė kariuomenės atstovas.

  "Kariai savo užduotis atliko puikiai ir surasti nustatytu laiku nebuvo", – teigė Bratikas. Įdomu, ar pats Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento karys girdi sako?

  Pasiklydę kariai lietuviškame miške puikiai užsimaskavo... O jeigu tuo metu Alytuje nuodingai tebesmilktų padangos? Beveik mėnesį gaisrą gesino tada. O jeigu įmonės "Grigeo" nuodingi teršalai tebeskalautų Kuršių marių krantus? Beveik dešimtmetį Klaipėdoje visiems smirdėjo. Vamzdžius rado prieš mėnesį. Neduok dieve, jeigu Astravo AE kiltų incidentas, o Sveikatos apsaugos ministerija iki šiol dar nenupirko jodo tablečių. O jeigu dar ir rusai puola!? Apie kokią realybę kalba viešųjų ryšių karys Bratikas?

  Vos prieš kelias savaites Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sveikindamas Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" karius, minint 4-ąsias brigados įkūrimo metines, linkėjo kariams pateisinti vardą, gautą pagerbiant kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą.

  "Šiandien, kitaip nei prieš ketverius metus, turime dar vieną brigadą – kaip aiškų faktinį įrodymą, kokį progresą padarė kariuomenė stiprėdama, augdama ir modernėdama. "Žemaitijos" brigada yra augimo ir vystymosi etape, tačiau augate labai dėkingu kariuomenei metu: kai turime didelį visuomenės palaikymą, istoriškai didžiausią finansavimą, įgyvendiname stambiausius ginkluotės atnaujinimo ir įsigijimų projektus. Tad svarbiausias uždavinys – užtikrinti tolimesnę brigados pajėgumų plėtrą, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis iškilmingos šventinės rikiuotės Klaipėdos universiteto aikštėje metu.

  Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente moka rašyti kalbas. Ministras gražiai perskaityti. Taip pat šiame departamente geba realybę paversti siurrealizmu, t.y. aukštesnę realybės forma, svajų visagalybe, tokiu nesavanaudišku idėjos žaidimu.

  Penki kariai lietuviškame miške visai nepasiklydo, idėja tokia, kad jie tiesiog gerai užsimaskavo. O kiek yra šiltai užsimaskavusių auksaburnių Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, kitų ministerijų departamentuose  - valstybės paslaptis.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV gaus pelno iš karinės pramonės Lietuvoje
  VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
  Tegai:
  kariuomenė

  Svarbiausios temos