14:18 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2376)

  Žiniasklaida pranešė apie pirmąjį koronavirusinės infekcijos atvejį. Tačiau kelias dienas prieš tai jau kilo nerimas. Daugelis suskubo į prekybos centrus. Superka druską, degtukus ir grikius. Tačiau yra tokių, kuriems virusai atneša naudos

  Yra ir baisesnių už koronavirusą dalykų. Tai panikos virusas. Jis akimirksniu plinta per telefonus ir socialinius tinklus. Įėjau į parduotuvę duonos nusipirkti, o ten prie kasų buvo didžiulės eilės ir pilni vežimėliai produktų. Makaronų, kruopų ir konservų. Ir grikių dešimt pakelių kiekviename. Na, aišku, ir druskos bei degtukų. Bėgi pasiimti krepšio, o ten taip pat eilė. Pradedi panikuoti. Skambini žmonai:

  — Mieloji, čia kažkas vyksta! Skubiai pasižiūrėk, kiek turime ilgai negendančių produktų atsargų?!

  — Imk visko ir daug!

  — Bet aš turiu tik šimtą eurų kortelėje!

  — Svarbiausia — spėk į krepšį sukraut, o po 20 minučių aš atvažiuosiu su savo kortele!

  Пустые полки с гречкой в магазине, 28 февраля 2020 года
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Pustuštės lentynos parduotuvėse

  Ar teko atsidurti, mieli skaitytojai, panašioje situacijoje? Žinoma. Kai 2008 metais užklupo finansų krizė. Ir štai vėl. Socialiniuose tinkluose pilna tuščių lentynų nuotraukų. Siūloma iškeisti keliolika medicininių kaukių ar pakuočių grikių į vieno kambario butą sostinės centre ar naują automobilį. Yra ir skeptiškų pranešimų, ir visi bėga į prekybos centrus, prisiperka atsargų, perka tai, ko anksčiau net nepirkdavo.

  Piniginės ir banko sąskaitos tuštinamos. Prekeiviai trina rankas. Sandėliai tuštinami neregėtu greičiu. Net pasenusios prekės parduodamos geriau nei per "juodąjį penktadienį" ar Kūčių išvakarėse.

  Štai Lietuvos tekstilės fabriko "Audėjas" savininkai geros nuotaikos. Potencialių konkurentų gamyklos Kinijoje nutraukė darbą, o tai reiškia, kad Lietuvos tekstilės darbuotojai džiūgauja. Skubiai įdarbiname darbuotojus trečiajai pamainai, perkame naujas mašinas ir plečiame gamybą!

  Пустые полки с гречкой в магазине, 28 февраля 2020 года
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Lietuvos prekybos centre

  Tačiau prekybininkai ir mažmeninės prekybos tinklų vadovai pristabdo sandėlių darbuotojus: neskubėkite išnešti prekių į prekybos sales. Tegul kurį laiką bus pastebimos tuščios lentynos. Jos labiau skatina vartotojų paklausą. Svarbiausia suspėti sudaryti sutartis kitiems mėnesiams.

  Akcijų brokeriai superka farmacijos ir maisto gamyklų akcijas. Kažkas didina kainas, kažkas mažina. Kas nerizikuoja, tas negeria šampano.

  Tuomet Lietuvos pienininkai susirūpino, kad koronavirusas Italijoje paveiks jų eksporto rodiklius. Nesijaudinkite, pienininkai, visus jogurtus suvežkite į Lietuvos parduotuves. Išsigandę žmonės nupirks viską. Ir nesvarbu, kad kai kurie produktai supus ir surūgs, o kruopas suvalgys vabzdžiai.

  Пустые полки с гречкой в магазине, 28 февраля 2020 года
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Aktyviausiai superkamos grikių kruopos

  Iš lentynų šluoja dezinfekavimo priemones — muilą, skalbimo priemones ir kitas chemijos pramonės prekes. Taigi, laikas pirkti šių įmonių akcijas.

  Stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojai irgi neliks be pelno. Socialiniuose tinkluose vis plinta memai, kad koronavirusas netoleruoja alkoholio ir miršta. Vyrai rodo šiuos įrodymus žmonoms ir švaria sąžine geria degtinę. Sako, jei visko neišgersiu, tai likučius panaudosiu durų rankenoms dezinfekuoti. Šimtaprocentinė dezinfekcija!

  Na, o tada ištiks pagirios kaip Vasilijaus Šukšino apsakyme "Ir ryte jie pabudo".

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2376)

  Dar šia tema

  Šiaulių meras paskelbė, kad koronavirusas "tiesiog nori gyventi"
  Šiauliuose nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis
  Baltarusijoje registruotas pirmasis koronaviruso atvejis
  Prieš rungtynes prie "Žalgirio" arenos bus vykdoma papildoma sveikatos patikra
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos