23:47 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Koronavirusas ne juokais išgąsdino pasaulį — iš Kinijos į Europą atkeliavęs ir visame pasaulyje paplitęs virusas kaip mat pasėjo paniką visuomenėje

  Žmonės Lietuvoje ėmė šluoti parduotuvių lentynas, kaupti maisto atsargas, nutraukti suplanuotas keliones, išpirkti medicinines kaukes ir dezinfekcinius skysčius iš vaistinių.

  Ta proga Nausėda susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu ir aptarė koronaviruso pasekmes šalies ekonomikai. Prezidentas pasiūlė svarstyti scenarijus, kaip būtų galima padėti verslo organizacijoms, nukentėjusioms dėl koronaviruso protrūkio pasaulyje.

  Pranašingi ženklai – tuščios grikių lentynos
  Screenshot
  Pranašingi ženklai – tuščios grikių lentynos

  Po susitikimo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis kalbėjo, kad pagrindinis klausimas valandą trukusiame susitikime buvo susijęs su koronaviruso sukeltomis problemomis ir šalies pasirengimu jas spręsti.

  "Prezidento nuomone, verta pradėti galvoti apie scenarijus, kaip galėtų būti paveikta Lietuvos ekonomika. Tam tikrą poveikį Lietuvai tai turės, todėl verta įsivertinti tokius scenarijus ir pagalvoti, kokios valstybės pagalbos gali reikėti verslo organizacijoms", — aiškino Bubnelis.

  Koronovirusas ne visoms verslo organizacijoms kelia problemas. Kai kurioms tai galimybė daugiau uždirbti. Pavyzdžiui, draudimo kompanijoms. Jos ėmėsi reklamos kampanijos ir socialiniame tinkle Facebook.

  ERGUS apdraudžia ir nuo koronaviruso
  Screenshot
  ERGUS apdraudžia ir nuo koronaviruso

  Prezidento atstovas spaudai sakė, kad prezidentas domėjosi, kaip pasirengusios ligoninės ir apskritai sveikatos apsaugos sistema. Buvo aptartas ir Ekstremalių situacijų valdymo centro darbas. Prezidentas pabrėžė savo pasitikėjimą centru, taip pat pasiūlė jam Prezidentūros specialistų pagalbą.

  Įdomu, kokius Prezidentūros specialistus turėjo galvoje Jo Ekscelencija? Juk Prezidentūroje gydytojų nėra. Tik ponas Nausėda turi asmeninį daktarą. Gal prezidento Komunikacijos grupę? Ją sudaro net 11 prezidento patarėjų ir specialistų. Tokio gausaus viešųjų ryšių specialistų neturi nei premjeras, nei Seimo pirmininkas kartu sudėjus. Lietuva taptų originali, jeigu įveiktų koronavirusą pranešimais spaudai. Tačiau valstybės valdymo viešaisiais ryšiais praktika nebūtinai gali pasiteisinti įveikiant virusą.

  Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas su koronavirusu taip pat aktyviai kovoja. Savo Facebook'e. Net kelis kartus per parą socialinio tinklo juostoje pateikia naujų žinių. Neužmiršo Skirmantas savo profesijos, juk anksčiau dirbo žurnalistu. Pirmasis pranešė apie tai, kad vienintelė Lietuvoje spirito gamykla gal pradės gaminti dezinfekcinį skystį. Jeigu, pasak patarėjo, biurokratiniai valstybės dantračiai tinkamai prasisuks. Dar premjero patarėjas strateginės komunikacijos klausimais pranešė, kad oro ir jūrų uostuose pradėjo dirbti kariai. Taigi, saugokitės, virusai!

  Skirmantas Malinauskas praneša
  Screenshot
  Skirmantas Malinauskas praneša

  Dar vasario 2 dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) koronavirusą pavadino "didžiule informacine epidemija", kas reiškė per didelį informacijos srautą, kuriame sunku atsirinkti patikimus šaltinius ir patarimus, kai žmonėms jų iš tikrųjų reikia. Ir Lietuvos žmonės pradėjo... juokauti. Kiek truks juokas, negali atsakyti nei prezidentas, nei premjeras. Bet tam jie turi patarėjus.

  Lietuviai išmoks plauti rankas
  Screenshot
  Lietuviai išmoks plauti rankas

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Ekspertas: koronavirusas taps streso testu naujajai Europos Komisijai
  Rizika sveikata tėvynės labui. Koronavirusas prieš Lietuvos patriotizmą
  Koronavirusas keičia atostogų planus
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos