16:54 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2425)

  Norėdami užkirsti kelią COVID-19, kinai nusiuntė Lietuvai humanitarinę pagalbą — medicinines kaukes ir pirštines. Vienas iš labdaros tiekėjų — bendrovė "Huawei", kuri Lietuvos valstybės saugumo departamento pranešimuose vadinama "grėsme nacionaliniam saugumui"

  Kinų išminties ir geros valios galima tik pavydėti. Prieš mėnesį Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD) dar kartą pavadino Kiniją kartu su Rusija pagrindinėmis grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Prieš metus Lietuvos žvalgai griežtai rekomendavo visiems lietuviams atsisakyti "Huawei" kompiuterių ir kitų prietaisų. Neva per juos Kinija seka lietuvius dieną naktį ir vagia jų "asmeninius duomenis".

  Ir štai pranešimas apie Kinijos humanitarinį paketą. Jame yra medicininės kaukės ir pirštinės, kurių Lietuvai taip reikia kare su nematomu priešu — COVID-19.

  "Tai yra "Huawei" ir Kinijos prekybos rūmų dovana", — sakė Kinijos diplomatai. Kinai, atrodo, sako: "Mieli lietuviai, mes jums linkime tik gero! Štai mes išmokome kovoti su šia koronavirusine infekcija ir esame pasirengę jums padėti. Ir nepaisydami to, kad laikote mus priešais".

  O kaip į šį geros valios gestą reaguos Lietuvos dešinieji — konservatoriai? Būtent jie eskaluoja antikinišką isteriją Lietuvoje, priima Dalai Lamą, rengia piketus prie Kinijos ambasados Lietuvoje "už Tibeto laisvę" ir įrengia skverus Tibeto laisvės kovotojų garbei.

  Įdomu, ar aršūs antikomunistai ir sinofobai — "Kasčiūnas & company" — ryžtingai atsisakys kiniškų kaukių ir pirštinių? Ar jie kreipsis su prašymu "sudeginti humanitarinę pagalbą"? Juk šiose kaukėse gali būti mikroschema, kuri bus baisesnė už "Huawei" programėles! Taigi, užsidėjus tokią kaukę "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" (TS-LKD) frakcijos posėdyje, galima nevalingai išpasakoti visas Lietuvos nacionalinio saugumo paslaptis.

  Sakykite, ar tai netinkami ir kvaili juokeliai? Bet, atsiprašau, kaip galima vertinti maniakišką lietuvių tautininkų neapykantą viskam, kas susiję su oficialiąja Pekino ir Maskvos ideologija? O Lietuvos patriotizmo viršūne laikomas spjūvis į ištiestą kinų ar rusų draugystės ranką.

  Naftos gamyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Įdomu ir tai, kad verslininko Gedimino Žiemelio "Avia Solutions Group" nemokamai į Lietuvą pristatė 240 dėžių medicininių pirštinių (120 tūkstančių porų) ir dešimt dėžių medicininių kaukių (20 tūkstančių vienetų). O šioje įmonėje, palikęs didelę politiką, šiandien dirba buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. Būtent jį konservatoriai negailestingai kritikavo "už ištikimybę Maskvai", kai kėlė TS-LKD kandidatą į prezidento rinkimus.

  Tai yra dar viena šių patriotų viešo demaršo priežastis. Geriau mirti nuo koronaviruso, nei dėvėti kaukes ir pirštines, kurias atnešė Rusijos ir Kinijos gerbėjai!

  Tačiau būtent šiai Lietuvos piliečių kategorijai pirmiausia reikalingos kaukės ir pirštinės, kad neužkrėstų neapykanta Pekinui ir Maskvai savo dar sveikų bendrapiliečių. Ši infekcija yra dar blogesnė už koronavirusą. Ji sunaikina užsikrėtusio žmogaus smegenis. Remiantis statistika, COVID-19 paveikti plaučiai gali būti išgydyti. Bet smegenys — ne!

  Sąmoningai nusiteikę pareigūnai dėkoja kinams už humanitarinę pagalbą ir pareiškia, kad jie, jau už pinigus, yra pasirengę nusipirkti porą milijonų kaukių ir respiratorių, kad sumažintų išaugusią paklausą Lietuvos vaistinėse. Tokiems pirkimams Lietuvos Vyriausybė jau skiria lėšų Sveikatos apsaugos ministerijai. Kaip žada vaistininkai, kaukių vaistinėse po kelių dienų galima bus nusipirkti už 50–70 centų, o respiratorių — už 4–5 eurus. Kaip sakoma, pagyvensim — pamatysim... O tuo tarpu, pasakysime labai ačiū kinams už jų solidarumą ir supratimą.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2425)

  Dar šia tema

  Pandemija atskleidė pagrindinę Vakarų šalių silpnybę
  Lietuvoje koronaviruso atvejų jau daugiau nei 60
  Tegai:
  Lietuva, Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos