12:10 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas šią savaitę susitiko su Lietuvos žvalgybos tarnybų vadovais. Paklaustas apie Kinijos žvalgybos grėsmę, priminė, kad Kinija tiekia medicinines priemones Lietuvai

  Savo ruožtu ir Lietuva padėjo šiai valstybei ankstyvoje koronaviruso protrūkio stadijoje, tačiau Nausėda ragina nepamiršti apie Kinijos žvalgybos užmačias.

  Pas savo darbdavį, Jo Ekscelenciją, susirinko Lietuvos žvalgybos institucijų vadovai. Ar pakviesti, ar patys įsiprašė — nepranešama.

  Vadovų kadencijos eina į pabaigą. Jo Ekscelencija kadenciją skaičiuoja dar tik antrą pusmetį.

  Prelegentai susirinko aptarti ne gerovės valstybės kūrimo reikalų. Ne valstybės žmonių sveikatos klausimų. Susirinko aptarti suaktyvėjusios Rusijos žvalgybos grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Eilinį kartą konstatuota, kad Rusijos grėsmė Lietuvai egzistuoja, ir kad plintant koronovirusui, Rusijos žvalgyba galimai dar labiau suaktyvės. Nes neva dabar fiziškai Rusijos žvalgybininkai Lietuvos piliečių paveikti negali — sienos uždarytos. Tačiau gali paveikti kibernetiškai. Pavyzdžiui, skaityti Jūsų elektroninio pašto laiškus. Nes daug kas perėjo į nuotolinio darbo režimą. O tai, pasak išmaniųjų Lietuvos žvalgybininkų, kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Su Kinija dabar kitaip. Kinija šį kartą paminėta ne kaip didžiausia grėsmė Lietuvai. Kinija dabar Lietuvai teikia humanitarinę-medicininę pagalbą kovai su koronovirusu. O ji dar visai neseniai, vos prieš kelis mėnesius, Lietuvos žvalgybininkų ir politologų-propagandistų buvo įvardinta, net apkaltinta, kaip grėsmė Lietuvai.

  Ši epidemija anksčiau ar vėliau baigsis. Susirgę pasveiks. Tačiau kaip išgydyti tuos atsakingus asmenis, kurie yra nepagydomi nuo savo fobijų? Karantinuoti, kol baigsis jų kadencijos?

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Lietuviai, jums siuntinys. Kaip "baisi" Kinija sutiko padėti Vilniui
  Ekspertas: konservatoriai Lietuvoje surengs dar ne vieną isteriją siaučiant COVID-19
  Lietuvą pasiekė dar 10 tūkst. reagentų
  Ekspertas: Lietuva bijo Kinijos, nes nesupranta jos veiksmų
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, žvalgyba, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos