23:56 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Visi "viską žino" apie koronovirusą ir žinias komunikuoja kuo tik gali. Taip pat ir socialiniuose tinkluose Facebook ir Yuotube. Non stop. Žinoma, žinias transliuoja ir žinių tarnybos. Lietuvą užvaldė infovirusas

  Vos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo Facebook'o laiko juostoje pranešė, kad į Kauno oro uostą atgabenta didžiulė, daugiau nei 3,2 mln. asmens apsaugos priemonių siunta šalies medikams, iš karto sureagavo klasikinė žiniasklaida. Klasikiniu būdu.

  Aurelijus Veryga praneša apie atgabenta didžiulę asmens apsaugos priemonių siuntą 1
  screenshot
  Aurelijus Veryga praneša apie atgabenta didžiulę asmens apsaugos priemonių siuntą

  Šią ministro žinią operatyviai palydėjo žiniasklaidos žinios, kad "medikams skirtos priemonės į Lietuvą atgabentos rusų oligarchui Aleksejui Isaikinui priklausančios kompanijos "Volga Dnepr" orlaiviu."

  Nedelsdami sureagavo didelį susirūpinimą Lietuvos nacionaliniu saugumu reiškiantys politikai bei samdomi politologai. Valdžiai teko pasiaiškinti.

  Susisiekimo ministerijos viceministras Vladislavas Kondratovičius sakė, kad apklausos būdu šiam atvežimui suorganizuoti buvo pasirinkta lietuviška bendrovė "Hoptrans". Ši įmonė yra Rusijos geležinkelių bendrovės "Transkonteiner" atstovė.

  "Hoptrans" pateikė logistinį pasiūlymą — grandinę gabenti iš Kinijos iki Frankfurto ir iš Frankfurto į Kauną Rusijos aviakompanijos lėktuvais. Šį apsaugos priemonių atvežimą reikėjo suorganizuoti labai skubiai, tokį nurodymą Kondratovičius gavo iš operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos.

  Po ilgos tylos prabilo buvęs premjero patarėjas, komunikacijos ekspertas Skirmantas Malinauskas. Ponas Skirmantas griežtas: "netrukus prasidės itin sunkios dienos ir niūrūs laikai".

  "Mes dabar atsirinkinėjam, ką testuoti, ką netestuoti. Greitai reikės atsirinkinėti, ką gydyti, ką negydyti. Jeigu jūs galvojate, kad ne jūs būsite tas žmogus, kuriam neužteks vietos ligoninėse arba pas jus nevažiuos greitoji, tai taip pat galvojo šimtai žmonių, kurie dabar miršta Italijoje", — tvirtina Malinauskas.

  "Neturėkim jokių iliuzijų, kaip mes esam puikiai pasiruošę. Ir ką jūs dabar girdit iš politikų, kaip čia viskas gerai, kad testuoti nereikia, nepanikuokim, kad rezervas didelis, kurį mes visiems išdalinsim. Tai yra visiška nesąmonė", — atvirai rėžia komunikacijos ekspertas, paklaustas, ar Lietuva tinkamai pasiruošusi užklupusiai krizei.

  "Labai greitai jumis nepasirūpins niekas kitas, jeigu jūs patys tuo nepasirūpinsit. Tai jeigu jūs esat tiek kvaili, kad šiuo metu eiti į lauką jums atrodo puiku, pasėdėti ant suoliuko, tai suveiks Darvino teorija: kvailiausi išmirs pirmiausiai", — rėžė Malinauskas. Ir sukūrė YuoTube savo kanalą.

  Buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas komunikacijos klausimais dabar savo kanale patarinėja koronoviruso klausimais visai Lietuvai. Nevengia ir papolitikuoti.

  Skirmano Malinausko “Nesuderintos žinutės” 2
  screnshot
  Skirmanto Malinausko "Nesuderintos žinutės"

  Facebook'e nuo buvusio premjero patarėjo Skirmanto kliuvo ir esamam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui dėl... pastarojo aprangos.

  Skirmantas Malinauskas: "Šiandien tapo visiškai aišku, kad SAM į koronaviruso situaciją nuo pat pradžių žiūrėjo kaip į viešųjų ryšių kampaniją".

  "Ne Afrikos karinius diktatorius primenantis įvaizdis turėtų rūpėti dabar Verygai", — pasidalina savo įžvalga ponas buvęs patarėjas.

  S.Malinauskui A.Veryga primena Afrikos diktatorių 3
  screenshot
  Malinauskui Veryga primena Afrikos diktatorių

  Koronovirusas Lietuvoje yra ideologijų, filosofijų, pasaulėžiūrų išbandymas. Kol visa Lietuva susikoncentravusi kovoja su koronavirusu, panašu, kad Seime gali užgimti nauja frakcija. Suvienyti kolegas siekia neseniai partiją įkūręs parlamentaras Rimantas Jonas Dagys.

  Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus palikęs Dagys su bendražygiais dar vasario pradžioje įkūrė Krikščionių sąjungą. Dabar politikas siekia, kad partija Seime turėtų savo frakciją.

  Frakcijos kūrimas gali papildyti ir naujosios Krikščionių sąjungos sąskaitą. Įkūrus Seime Krikščionių sąjungos frakciją, ši galėtų pretenduoti į valstybės parlamentinėms partijoms skiriamas dotacijas.

  Tačiau ponas Dagys apie partinius pinigus savo Facebook'e nekalba. Krikščionių sąjungos pirmininkas samprotauja apie griežtą karantinavimą ir natūralią žmonių atranką. Ir liberaliąją politiką.

  Rimanto Dagio manymu, koronavisruso pandemija vėl aiškiai išskyrė du požiūrius į žmogaus gyvybę. Pono Dagio teigimu, liberalūs politikai (dalis liberalų, konservatorių ir socialdemokratų) tiek Seime, tiek savivaldybėse priešinasi griežtų karantinavimo taisyklių atvykusiems įvedimui. Ir tuo jie "pasmerkia žmones natūraliai atrankai, visuomenės gerovei prieš pastato savo laisvę daryti ką nori", — teigia Krikščionių sąjungos pirmininkas Dagys.

  Ir savo Facebook'e tęsia samprotavimus. "Pripažįstu liberalai yra nuoseklūs, juk daugelis jų yra eutanazijos silpnesniems šalininkai. Čia gautųsi natūrali eutanazija... dar ir pandemija prisidengiant!" — liberalų ideologiją apibendrina krikščionis Dagys.

  Krikščionių sąjungos pirmininkas R.Dagys liberalai pasmerkia žmones natūraliai atrankai 4
  screenshot
  Krikščionių sąjungos pirmininkas Dagys: liberalai pasmerkia žmones natūraliai atrankai

  Politika iš Lietuvos gyvenimo net koronoviruso pandemijos metu niekur nedingo. Už jokius pinigus nedings.

  Štai Vytautas Landsbergis iš savo fondo turimo kapitalo skyrė 100 tūkstančių eurų kovai su koronaviruso pandemija.

  "Aš, Vytautas Landsbergis, Vytauto Landsbergio Fondo (VLF) steigėjas, darau sprendimą skirti iš Fondo turimo kapitalo 100 tūkstančių eurų kovai su koronaviruso pandemija lygiomis dalimis Laisvės TV "Laikykitės, medikai" ir Vilniaus miesto savivaldybės "Gyvybės langelis medikams" atitinkamiems fondams, pervedant po 50 000 eurų į jų sąskaitas", — Facebook'e paskelbė Landsbergis.

  Vytauto Landsbergio auka 5
  screenshot
  Vytauto Landsbergio auka

  Žurnalistė Rūta Janutienė savo Facebook'e taip pat pasidalino šia žinia apie pinigus. Apie Vytauto Landsbergio pinigus. Ir pakomentavo.

  Rūta Janutienė: "Lenda Norvegų tautos pinigai, padovanoti lietuvių tautai ir nusavinti Vytauto Landsbergio. Jeigu iki šios aukos kovai su koronavirusu dar buvo galima abejoti, kad jis tuos pinigus pasiglemžė savo reikmėms, tai po šito parašu patvirtinto "kaip steigėjas" visiškai akivaizdu, kad Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsteigtas fondas su visais milijonais buvo tiesiog pasisavinti Vytauto Landsbergio ir yra parceliuojami pasitariant su šeimos nariais. Be to, pinigai pervesti Tapino kontorai, kuri atvirai kovoja su Ekestremalių situacijų komisija ir politiškai — su valdančiaja dauguma".

  Rūta Janutienė klausia: "Taigi, ar tai yra auka kovai su koronavirusu, ar... rinkimams?"

  Apie šiuos Norvegų tautos pinigus, dovanotus lietuvių tautai, klausinėjama jau 30 metų. Lygiai tiek metų, kiek praėjo nuo 1990 metų Kovo 11-osios. Rišlaus atsakymo nėra iki šiol.  

  Auka savais pinigais 6
  screenshot
  Auka savais pinigais?

  Politika — kaip virusas, ji ne visada matoma plika akimi. Ir kainuoja nepigiai. Būkit atidūs ir sveiki!  

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
  Tegai:
  koronavirusas, politika, Lietuva

  Svarbiausios temos