22:38 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerika mums padės? Ne. Mes padėsime Amerikai. Dabar visi nori padėti Amerikai. Net Briuselyje. Be abejo ir Lietuvoje. Eksportuosim demokratines vertybes

  Briuselyje sekmadienį vakare vykusi prieš rasizmą nukreipta manifestacija "Black Lives Matter" virto riaušėmis. Riaušininkai apmėtė policininkus buteliais ir akmenimis, daužė parduotuvių vitrinas, jas grobė. Žiniasklaidos duomenimis, protesto akcijoje dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių. Protestams malšinti buvo panaudota vandens patranka.

  Lietuvos sostinėje vandens patrankų neprireikė. Protestuotojų buvo dešimt kartų mažiau. O ir tie ne visi žinojo nei prieš ką, nei už ką protestuoja. Nors skanduotė "Black lives matter" penktadienio popietę Vilniuje nuaidėjo ne kartą. Taip žmonės solidarizavosi su tais, kurie patiria rasinę diskriminaciją Amerikoje. Buvo ir renginio, teisingiau pasakius reginio, priešininkų. Užfiksuoti net keli incidentai.

  Svarbu sudalyvauti akcijoje, kuri daugeliui virto atrakcija. Atrakcija susilaukė komentarų Facebook.

  Televizijos žurnalistas, laidų vedėjas bei prodiuseris, rašytojas Rytis Zemkauskas nustebęs klausia: "Fuck the Police"? — čia šalyje, kur ką tik nužudytas pareigūnas?"

  Suglumęs Rytis Zemkauskas tęsia: "Ir, protestuojantys vaikai, būkit geri, išverskite savo šūkius į lietuvių kalbą. Nesate tokie jau šiuolaikiški ir originalūs kaip jums atrodo".

  Fuck the Police
  Screenshot
  "Fuck the Police"?

  Humanitarinių mokslų daktarė, profesorė Rasa Čepaitienė mano, kad tai tiesiog politinė pedofilija. Jai visiškai pritaria ir bardas Ričardas Milgreta Mikalajūnas.

  Rasa Čepaitienė: "Kitaip to, kas įvyko vakar Vilniuje, nepavadinsi. Vaikystė ir paauglystė — tai amžius, kai nuoširdžiai tikima idealais, trokštama gėrio ir teisybės, pradedama maištauti prieš "pasenusius" autoritetus".

  Rasa Čepaitienė: "Todėl tie, kurie manipuliuoja šiomis naivių ir nesubrendusių jaunuolių savybėmis, juos įžūliai išnaudoja savo nešvariems ir dažnai moraliai pasibjaurėtiniems tikslams, yra PADUGNĖS, kurie puikiai suvokia, ką daro".

  "Tačiau kur žiūri šių vaikų tėvai ir mokytojai?" — klausia prof. Rasa Čepaitienė savo Facebook laiko juostoje.

  Blogeris Zeppelinus, t. y. Raimondas Navickas ne tik išvertė plakatų turinį, bet ir išsamiai pakomentavo bei pasidalino savo jausmais. 

  Raimondas Navickas: "Toks jausmas, kad nūdienos dvidešimtmečiai yra mažiausiai išprususi ir menkiausiai gebanti logiškai dėlioti informaciją Nepriklausomybės vaikų karta. Nesuprantu — ko jie ten mokosi mokyklose visus dvylika metų, jei nesuvokia paprastų dalykų?" — stebisi Raimondas Navickas.

  "Geriausias to pavyzdys yra šioje nuotraukoje", — teigia Raimondas Navickas.

  Nepriklausomybės vaikų karta
  Screenshot
  Nepriklausomybės vaikų karta

  Lietuvos politikas, "Jaunosios Lietuvos" sąjungos pirmininkas Stanislovas Buškevičius ėmėsi teisinių veiksmų ir apie tai pranešė savo Facebook.

  "Dėl galimai neteisėtai išduoto leidimo eisenai ir dėl nepilnamečių, tame tarpe 12–13 metų mergaičių vertimo klūpoti priešais JAV ambasadą" ponas Buškevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Tik ar turės Generalinė prokuratūra galios ir valios pakelti klūpančius prie Lietuvos strateginės partnerės ambasados?

  Ant kelių prie JAV ambasados padeda Amerikai
  Screenshot
  Ant kelių prie JAV ambasados padeda Amerikai

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Dabar ir Lietuva: Vilniuje vyko eitynės prieš rasizmą
  Švediją užvaldė protestai dėl Džordžo Floido mirties
  Nėra taikos be teisingumo: šimtai žmonių atėjo į atsisveikinimo su Floidu ceremoniją
  Dėl ko kovojo, ant to ir "užsirovė" — "spalvotoji revoliucija" Amerikoje
  Tegai:
  Lietuva, protestai, JAV

  Svarbiausios temos