18:57 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniečiai jau įpratę, kad naujos mero Šimašiaus istorinės iniciatyvos dažnai sukelia visuomenėje skandalus. Šiųmetinis sprendimas įrengti paplūdimį Lukiškių aikštėje ir vėl sukėlė tikrą politinę audrą

  2003 metais Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena. Įstatymo iniciatoriai buvo "Naujoji sąjunga" — socialliberalai su Artūru Paulausku, tuometiniu Seimo pirmininku, priešakyje. "Naujosios sąjungos" nebėra, Artūras Paulauskas seniai nebe Seimo pirmininkas. O štai Joninės švenčiamos aktyviai. Iki paryčių su šašlykais, alumi ir kitais stipresniais gėrimais. Ta proga kai kurie net iki šiol poną Paulauską prisimena.

  Tačiau laikai kiti. Kuriamos kitos tradicijos. Kitokios rinkėjams siūlomos ir atrakcijos. Atrakcija prasidėjo prieš savaitę. Atrakcijos autorius — Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Apie atrakciją miestui ir pasauliui ponas meras paskelbė savo Facebook.

  Remigijus Šimašius: "To dar nebuvo — Vilnius turės paplūdimį pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje. Jau nuo rytojaus. Pietų Europos kurortai privėrė duris, Baltijos jūros paplūdimiai bus pilni šią vasarą — ką daryti vilniečiams? Atostogauti Vilniuje! Specialiai tam nuo ankstyvo ryto Lukiškių aikštėje pradėjome pilti 1660 kv. m dydžio smėlio pliažą, kurį atidarysime ryt ryte. Bus smėlis, tinklinio aikštelė, šezlongai, skėčiai ir net jūros vaizdas su garsu ekrane — šią vasarą atostogausime Vilniuje!"

  Tačiau nei valandai nepraėjus "Šimašiaus pliažo" smėliukas Lukiškių aikštėje sukėlė tikrą politinę audrą.

  Remigijus Šimašius: "Neatsitiktinai šis smėlis sukėlė tiek aistrų. Nuo tada, kai Lukiškių aikštė pradėta asocijuoti su laisve, išryškėjo du radikaliai skirtingi požiūriai į ją. Vieniems tai tik ir tik rimtis, susikaupimas, paradai ir reprezentacija. Kitiems — tai ir gyvenimo džiaugsmas, laimė, kad mes esame laisvi, o mūsų vaikai gali laisvai išdykauti laisvos šalies laisvoje ir kūrybingoje sostinėje".

  Lukiškių aikštėje „Open Beach“ 1
  Screenshot
  Lukiškių aikštėje "Open Beach"

  Į pliažą sureagavo Kultūros paveldo departamentas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Lietuvos Respublikos Seimas reaguoja. Nuomones išsakė partijų vadovai. Kultūros ir pramogų atstovai. Žodį tarė net Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda ir faktinis Lietuvos vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis. Dėmesio pliažui ir Remigijui Šimašiui daug. Iki Seimo rinkimų turėtų užtekti.

  "Liberalai ir partneriai Vilniaus savivaldybėje pasimetė ne tik žmogiškoje tapatybėje, bet ir savo kvailiojimais žeidžia žmones, kovojusius už nepriklausomybę ne tik žodžiais", — savo Facebook rašė Krikščionių sąjungos įkūrėjas Rimantas Dagys.

  Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui nejauku net Seimo salėje 2
  Screenshot
  Krikščionių sąjungos įkūrėjui Rimantui Dagiui nejauku net Seimo salėje

  Ponas Šimašius nustebino net režisierių, dramaturgą Oskarą Koršunovą.

  Oskaras Koršunovas: "Tiesą pasakius, Šimašius mane ir vėl gerokai nustebino. Perspjovė net Auksinio liūto merginas. O ir Zuoką perspjovė. Jeigu Zuokas dabar sugalvos atvažiuoti į Lukiškių aikštę su tanku, tai veikiausiai tiesiog užstrigs smėlyje".

  Režisieriui įdomiausia čia Šimašiaus koncepcija. Oskaras Koršunovas: "Pasirodo, laisvės gynėjai kovojo už tai, kad mes degintumėmės jų kovų spinduliuose. Moralė, švelniai tariant, keista, bet ir vėl Šimašius čia nepralenkiamas. Pasirodo, keistumas — tai jo taktika ir strategija", — apibendrina režisierius, dramaturgas Oskaras Koršunovas.

  O.Koršunovas apie R.Šimašiaus keistumus 3
  Screenshot
  Oskaras Koršunovas apie Šimašiaus keistumus

  Lukiškių aikštėje reklamuojasi ne tik Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Gerai matoma ir mobiliojo ryšio, interneto bei televizijos paslaugas teikianti "Telia Lietuva".

  Jūros vaizdai ir garsai 4
  Screenshot
  Jūros vaizdai ir garsai

  "Telia Lietuva" dideliame ekrane "Šimašiaus pliažo" lankytojams rodo Palangos tiltą. Taip pat galima girdėti Baltijos jūros šniokštimą.

  „Open Kitsch“ 5
  Screenshot
  "Open Kitsch"

  Išėjo toks ne "Open Beach", o "Open Kitsch". Tačiau dėmesio socialiniame tinkle susilaukė daugiau nei Jonai ir Janinos.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Dirbtinio paplūdimio atidarymas Lukiškių aikštėje tapo vaidų objektu
  Karbauskis: Šimašiaus "Open Beach" rodo miesto valdžios mąstymo nelaisvę, kūrybos stoką
  Seime registruotas Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektas
  Dėl Lukiškių aikštėje esančio paplūdimio kilo skandalas
  Sostinės Lukiškių aikštė — paplūdimys ar šventa vieta?
  Tegai:
  Remigijus Šimašius, paplūdimys, Joninės, Lukiškių aikštė

  Svarbiausios temos