07:26 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (50)

  Garsus Lietuvos verslininkas, buvęs europarlamentaras Antanas Guoga nutarė tarnauti tautai

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigė politinės kampanijos dalyvių registraciją ir pradėjo priimti kandidatų rinkimuose pareiškinius dokumentus. Norą dalyvauti rinkimuose pareiškė 22 partijos ir jų keliami kandidatai bei 27 save išsikėlę asmenys, rodo VRK duomenys.

  VRK paskutinę akimirką į kandidatų sąrašą įtraukė buvusį europarlamentarą, o dabar verslininką ir pokerio žaidėją Antaną Guogą.

  Antanui Guogai atsibodo turtingai nuobodžiauti — Antanas Guoga nutarė tarnauti tautai. Iki šiol ponas Guoga socialiniame tinkle Facebook nesikuklindamas demonstravo savo gyvenimo būdą. Dabar teks derintis prie lietuviškojo sociumo. Ir savo Facebook nurodyti, jog tai politinė reklama. Mokama reklama. Tikėtina, kad ponas Guoga ne reklamuos savo gyvenimo būdą, bet demonstruos susirūpinimą dėl Lietuvos.

  Guoga myli Londoną 1
  Screenshot
  Guoga myli Londoną

  Seimo nario mandato Guoga sieks su Darbo partija — tokia dabar partija lošia ponas Guoga. Ankstesnė partija buvo be pralošimo — Antanas Guoga į Europos Parlamentą buvo išrinktas su Lietuvos liberalų sąjūdžio vėliava. Tačiau po poros metų liberalų atsižadėjo, bet Europos Parlamento mandato neatsisakė. Neapsimokėjo. Net ir ponui verslininkui Guogai.

  Guoga į sveikatą! 2
  Screenshot
  Guoga: į sveikatą!

  Europarlamentaro atlyginimas "ant popieriaus" siekia 8,7 tūkst. eurų. Europarlamentaras taip pat gauna ir dienpinigius už kiekvieną praleistą dieną Briuselyje ar Strasbūre. Jų dydis siekia 320 eurų. Kiekvieną mėnesį parlamentarai papildomai gauna 4,5 tūkst. eurų bendrosioms išlaidoms padengti. Šie pinigai skirti telefonų sąskaitoms ar prenumeratoms padengti, reprezentacinėms išlaidoms, konferencijoms.

  Guoga ruošiasi namo 3
  Screenshot
  Guoga ruošiasi namo

  Europarlamentarams, kurie nebuvo perrinkti antrai kadencijai, yra skiriamos išmokos, kurios dar vadinamos "auksiniu parašiutu" (angl. "golden parachute"). Išmoka yra lygi mėnesiniam atlyginimui, kurį gaudavo Europos Parlamento narys, ir yra mokama 2 metus (jei EP narys išbuvo visą kadenciją). Tai reiškia, kad ponas Guoga gavo papildomai apie 210 tūkst. eurų siekiančią išmoką. Nes nebuvo perrinktas.

  Dabar patekimo į Seimą atveju ponui Guogai teks pasitenkinti kuklesniu atlyginimu. Seimo nario pareiginė alga siekia 3 356 eurus.

  Guoga grįžta 4
  Screenshot
  Guoga grįžta

  Politikoje, kaip ir pokeryje, statymai ne visada būna laimingi. Kartais tenka eiti "va bank". Ponui Guogai tai ne pirmas kartas. Kaip ir Darbo partijos pirmininkui, europarlamentarui Viktorui Uspaskichui.

  Dėl Guogos sprendimo vėl eiti į politiką kalbų netrūko. Jas dar pakurstė politiko publikuota nuotrauka Facebook, kurioje su Guogos šeima stovi ir Viktoras Uspaskichas.

  Pastarasis į Seimą nekandidatuoja. Tačiau premjero kėdę užimtų, jei Darbo partijai rinkimai susiklostytų palankiai. Net sudarytų koaliciją su konservatoriais. Ko dėl premjero posto nepadarysi.

  Guoga ir Uspaskich 5
  Sreenshot
  Guoga ir Uspaskichas

  Apie tai Lietuvai ponas Uspaskichas pranešė savo Facebook laiko juostoje.

  Viktoras Uspaskichas: "Šis pranešimas ne apie asmeninės karjeros ambicijas. Šiuo pranešimu norime prisibelsti į kiekvieną, kad neliktų nei vieno žmogaus abejingo savo šalies ateičiai. Kalbame ne apie išskirtinumą vienų prieš kitus, ne apie kaltųjų paiešką. Šis pranešimas apie vienybę ir bendrą darbą artimiausius kelerius metus taip reikalingus mūsų Lietuvai".

  "Tai ne šiaip partijos pirmininko priešrinkiminė kalba — tai Premjero kalba", — pareiškė ponas Viktoras Uspaskichas.

  Premjero Uspaskich kalba 6
  Screenshot
  Premjero Uspaskicho kalba

  Antanas Guoga kandidatuoti į Seimą planavo ir 2016 metais, tačiau galiausiai planų atsisakė. Tada buvo svarstoma, kad dalyvauti Seimo rinkimuose jam galėjo sutrukdyti dviguba pilietybė — Guoga turi ir Australijos pilietybę. Tais pačiais metais Guoga net buvo paskelbęs, kad pradėjo Australijos pilietybės atsisakymo procedūrą. Tačiau pernai ponas Guoga pareiškė, kad pilietybės atsisakyti neketina.

  46-erių Guoga, kaip nurodoma VRK interneto svetainėje, nuo Darbo partijos kandidatuos vienmandatėje Trakų-Vievio rinkimų apygardoje. Ši apygarda yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovo Seime, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus rinkimų apygarda.

  Ar būdamas ir Australijos piliečiu A. Guoga gali kandidatuoti į Seimą, turės įvertinti VRK. Paskutinė diena apsispręsti dėl kandidato ar kandidatų sąrašo registravimo — rugsėjo 9-oji.

  Ne visiems Australijos lietuviams rinkimai Lietuvoje yra laimingi. Štai 2002 metų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose dalyvavo Australijos lietuvis, verslininkas Juozas Edvardas Petraitis. "Lietuva turi susigrąžinti tyro Baltijos gintaro įvaizdį", — skelbė tuomet programoje Petraitis. Taip pat ponas Petraitis žadėjo kovoti su korupcija, reformuoti rinkimų sistemą, mažinti mokesčius.

  Rinkimai Petraičiui buvo nesėkmingi: surinkęs 3,74 proc. balsų, jis liko septintas. Vėliau buvęs kandidatas į Lietuvos prezidentus turėjo problemų su teisėsauga. 2009 metais Petraitis buvo nubaustas 300 Lt (apie 85 eurų) bauda už vagystę iš parduotuvės, o 2012 metais Petraitis buvo pripažintas kaltu dėl netikro vekselio realizavimo bei sukčiavimo ir nuteistas laisvės atėmimo bausme.

  Akivaizdu, kad Australijos lietuviui Petraičiui Lietuvoje nepasisekė. Gal todėl, kad profesionaliai nežaidžia pokerio? Kaip rodo Australijos piliečio Antano Guogos pasiekimai, lietuviškos politikos žaidimuose profesionalaus pokerio žaidėjo įgūdžiai yra vertingi. Į Seimą — "va bank"!

  Seimo rinkimų įstatyme sakoma, kad Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe.

  Į Seimą Guoga teigia einantis su idėja — viskas Lietuvai. "Noriu būti naudingas, todėl nusprendžiau dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose. Visada pabrėžiau, kad dėmesys paprasto žmogaus problemoms ir rūpesčiams yra didžiausias mano prioritetas..." — deklaruoja profesionalaus pokerio žaidėjas Antanas Guoga. Viskas Lietuvai — "va bank"!

  Guoga viską atiduos Lietuvai 7
  Screenshot
  Guoga viską atiduos Lietuvai

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (50)
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Antanas Guoga

  Svarbiausios temos