01:27 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Siekiant išvengti provokacijų, akcija buvo rengta nesankcionuotai ir iš anksto apie ją nepaskelbus

  Lietuvoje ir ES kurstomos antibaltarusiškos, antilukašenkinės isterijos fone — labai įdomus atvejis: grupė aktyviai nusiteikusių piliečių trečiadienį, rugpjūčio 19 d., prie Baltarusijos ambasados surengė solidarumo su Baltarusija ir jos teisėtuoju prezidentu Aleksandru Lukašenka akciją.

  Apie 15 susirinkusiųjų buvo nešini dviem Baltarusijos valstybinėmis vėliavomis, dviem Lukašenkos plakatais (su užrašais "Tegyvuoja Baltarusija!") ir plakatais su šūkiais "Nausėda, Linkevičiau — šalin rankas nuo Baltarusijos!", "Laikykis, Batka, liaudis su tavimi!", "Už tautų draugystę! Ne JAV-NATO-ES fašizmui!" ir kt. Renginys buvo neilgas (truko gerą pusvalandį), bet, matyt, tvarkingas ir neblogai organizuotas.

  Акция в поддержку Белоруссии и ее президента Александра Лукашенко
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Siekiant išvengti provokacijų, akcija buvo rengta nesankcionuotai ir iš anksto apie ją nepaskelbus.

  Siekiant išvengti provokacijų, akcija buvo rengta nesankcionuotai ir iš anksto apie ją nepaskelbus. Vis dėlto, du–trys provokatoriai pasirodė, bet, operatyviai reagavus tiek patiems demonstrantams, tiek policijos pareigūnams, netrukus buvo priversti pasitraukti toliau.

  Akcijoje kalbėjo jaunimo atstovas Kristoferis Voiška: anot jo, dabar Baltarusijoje vyksta ne kas kita, kaip klasikinė "spalvotoji revoliucija", skirta ne "laisvei" ir "demokratijai", bet šalies pavergimui, jos pramonės sunaikinimui ir gyventojų pavertimui pigios darbo jėgos Europos Sąjungai rezervu; jis pabrėžė, kad būtent tai įvyko Ukrainoje, kurios liaudies likimas — tai gyvas nusikalstamos "spalvotųjų revoliucijų" esmės įrodymas.

  Paskui pasisakė teisininkas, ilgametis Lietuvos kairiųjų judėjimo veikėjas Jonas Kovalskis: perskaitęs akciją organizavusių "Lietuvos kairiųjų jėgų sąjungos" ir "Lietuvos išsivadavimo sąjungos" bendrą pareiškimą, jis pažymėjo, kad Lietuvos Prezidentūra ir Vyriausybė, kaip ir Lenkijos bei ES apskritai, nusikalstamai kišasi į Baltarusijos, kaip suverenios, nepriklausomos valstybės, vidaus reikalus, remdami antikonstitucinį valstybės perversmą prieš teisėtai išrinktą šalies prezidentą Lukašenką. Anot Kovalskio, šitokie Lietuvos valdžios veiksmai — nepamirštant ir Seimo sprendimo nepripažinti Lukašenkos teisėtu Baltarusijos vadovu — yra tolygūs ne šiaip valstybės perversmo, bet pilietinio karo Baltarusijoje kurstymui.

  Акция в поддержку Белоруссии и ее президента Александра Лукашенко
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Akcija palaikanti Baltarusiją ir jos prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

  Itin emocingai akcijoje kalbėjo šiaulietis visuomenininkas Žilvinas Razminas, įspėjęs, kad šiandien tie baltarusiai, kurie remia vadinamąją opoziciją ir grasina pakelti ranką prieš savo prezidentą, prieš savo valstybę, rizikuoja tapti paprasčiausiais ES ir apskritai Vakarų pastumdėliais, pusiau vergais, kokiais yra virtę ukrainiečiai.

  Be to, pats kadaise buvęs antitarybiniu disidentu, dalyvavęs Lietuvos laisvės lygos veikloje, Razminas savo kalboje nepabijojo pripažinti, kad būtent 1990 m. įvykiai Lietuvoje ir apskritai Tarybų Sąjungos sunaikinimas buvo tikriausias "spalvotųjų revoliucijų" prototipas, kurio eigoje milijonai žmonių, tarp jų ir jis, buvo suklaidinti ir, tikėdami tariama laisve, demokratija bei nepriklausomybe, iš tikrųjų tik prisidėjo prie savo valstybės ekonominio, kultūrinio bei žmogiškojo potencialo sunaikinimo.

  Акция в поддержку Белоруссии и ее президента Александра Лукашенко
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Baltarusijos ambasada Lietuvoje.

  Akcijos pabaigoje buvo išskleista nedidelė balta-raudona-balta vėliava, kokią naudoja Baltarusijos opozicionieriai: renginyje kalbėjęs Voiška pabrėžė, kad tai yra viena ir ta pati vėliava, kurią Didžiojo Tėvynės karo metu naudojo baltarusių nacionalistai, pasirinkę tiesioginį kolaboravimą su hitlerininkais... Tad, anot jo, ar reikėtų stebėtis, kad šiandien būtent "maidanų" šalininkai naudojasi ta pačia vėliava? Minėtoji vėliava buvo simboliškai suplėšyta ir išmesta, tuo būdu pasmerkiant Baltarusijoje siautėjančius perversmininkus, išreiškiant solidarumą ir pagarbą Baltarusijos valstybei ir jos tikrajai vėliavai.

  Акция в поддержку Белоруссии и ее президента Александра Лукашенко
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Nedidelė balta-raudona-balta vėliava buvo simboliškai suplėšyta ir išmesta, tuo būdu pasmerkiant Baltarusijoje siautėjančius perversmininkus, išreiškiant solidarumą ir pagarbą Baltarusijos valstybei ir jos tikrajai vėliavai.

  Akcijos organizatoriai teigė norėję atkreipti visuomenės dėmesį į kitą Baltarusijos situacijos pusę, kurios nenušviečia mūsų sisteminė žiniasklaida, išreikšti pas mus nors ir nepopuliarią, bet tikrai reikalingą ir netgi būtiną poziciją — solidarumą su kaimynine draugiška valstybe, jos vadovu ir visuomene.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (344)

  Dar šia tema

  Lenkija tikisi, kad Rusija neturės įtakos ES sprendimams dėl Baltarusijos
  Lukašenka patarė Vakarų šalims liautis "linkčioti į Baltarusiją"
  Gudrus Lietuvos planas: palikti Baltarusiją be elektros ir užsidirbti
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Aleksandras Lukašenka, akcija, Baltarusija, Vilnius

  Svarbiausios temos