12:47 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausybė trečiadienį pritarė skirti signataro našlės rentą Kristinai Brazauskienei. Už dešimties metų laikotarpį Brazauskienė gaus apie 37 tūkst. eurų, o paskui kas mėnesį jai bus mokama šiuo metu 331,11 euro siekianti renta

  Ši žinia buvo ištransliuota Lietuvos naujienų agentūrų, televizijų ir portalų. Žinia net nustelbė JAV prezidento rinkimų batalijas.

  Žinia Nr.1 1
  Screenshot
  Žinia Nr.1

  Signataro našlių rentą turi teisę gauti mirusio signataro sutuoktinis. Valstybinė signataro našlių ir našlaičių renta sudaro 25 proc. signataro rentos dydžio.

  Ponia Kristina Brazauskienė žiniasklaidai teigė signataro rentos siekianti, nes negavo prezidento našlės rentos.

  Brazauskienė siekė prezidento našlės rentos, tačiau 2014 metų liepą Konstitucinis Teismas išaiškino, kad prezidento našlės rentą įtvirtinanti įstatymo nuostata prieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

  Tai politinis sprendimas. Ne teisinis. Ir nelogiškas. Negali būti tik dalinai našlė. Signataro našlė esi, o prezidento — ne.

  Tokia dviprasmybė netrikdo ir netrukdo piktdžiugai bei išskirtiniam žiniasklaidos dėmesiui.

  Poniai Kristinai Brazauskienei neliko abejingų ir lietuviškoje veidaknygėje Facebook. Tokia prezidento Algirdo Brazausko populiarumo kaina. Net praėjus 10-iai metų, kai Jo Ekscelencija paliko šią pajuokų ir ašarų pakalnę.

  Algirdas Brazauskas — 1990 metų kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras.

  Algirdas Brazauskas — pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas. Pareigas ėjo 1993–1998 metais.

  "Rentos klausimu" savo veidaknygėje pasisakė politikos apžvalgininkas, taip pat signataras Rimvydas Valatka.

  Rimvydas Valatka: "Nueinanti SS Vyriausybė suteikė poniai K.Brazauskienei teisę į signataro našlės rentą, kas sudaro ketvirtadalį gyvo signataro rentos. Poniai bus išmokėta renta až nuo 2010 m. Skaitau, kad Vyriausybė pasielgė skubotai ir neapdairiai nesikreipdama į Konstitucinį teismą su prašymu išaiškinti, ar renta yra tiktai tie smulkūs pinigėliai, ar vis dėlto turėtume renta laikyti ir natūra per amžinąatilsį vyro signatarystę iš valstybės gautas pajamas".

  Signataras R.Valatka dėl signataro rentos kritikuoja „SS“ Vyriausybę 2
  Screenshot
  Signataras Valatka dėl signataro rentos kritikuoja "SS" Vyriausybę

  Pedagogas, žurnalistas ir rašytojas Arkadijus Vinokuras taip pat pakomentavo K. Brazauskienės "pergalę". Kliuvo ne tik prezidento našlei, bet ir "aferistams karbauskiams", ir netgi Trampui. Kaip sakoma — vienybė težydi.

  Arkadijus Vinokuras: "Dingstantys nuo valdžios lovio savanaudžiai, be jokios gėdos  aferistai karbauskiai su bebrais paskyrė milijonierei Brazauskienei signataro našlės rentą 311,11 eurų. Atbuline data, jūs žemės vabalai, tai — 37 000 eurų! Ar dar kam nors kyla klausimų apie aferistų nesiskaitymą su KT teismo išvadomis 2014 metais? Tai vietoje prezidento našlės rentos  paskyrė signataro našlės. Trumpizmas in action..."

  Tačiau ne visi sutiko su tokiais vertinimais. Arkadijui Vinokurui paprieštaravo ir jo Facebook draugas Alexander Katzas.

  Alexander Katzas: "Kristina Brazauskienė yra a.a. Prezidento ir signataro našlė ir ji privalėjo gauti rentą. O kad Dalia Grybauskaitė blokavo kažkokiais asmeniniais sumetimais, tai dabar atkurtas teisingumas".

  Dar Alexander Katzas patarė Arkadijui Vinokurui: "Arkadijau, gerk kokius valerijonus. Uzsikretei lietuvisko pavydo virusu".

  Į ką savo ruožtu pedagogas, žurnalistas, rašytojas Arkadijus Vinokuras atsikirto. Tiesa, ne visai literatūrine kalba.

  Arkadijus Vinokuras: "Aš neturiu supratimo, kiek ji uždirba ir ką gauna. Tačiau lengva pasižiūrėti į VMI duonenis, jie vieši ir jos turtą skaičiuoja VMI. Eik ir uždrausk jiems skaičiuoti ir skelbti duomenis. JAV VMI žino taip pat kiek tu uždirbi, ar klystu?" — klausia draugas draugo.

  Vinokuras tęsia: "Bufetava ji yra dviejų valdybų narė: Imperiva (Crown Plaza) ir Embex. Ji ką, ten šiaip sau sėdi? Žmogus turi didžiulį namą ir bent Švedijoje, nežinau ar Lietuvoje, jeigu žmogus turi didelės vertės turtą, jam socialkė neduos nei vieno cento. O apie rentas politikams ir juo labiau jų žmonoms iš vis nėra jokios kalbos. Nepatinka, kad vadinu ją bufetava? Galiu ir nevadinti, tačiau esmės tai nekeičia", — apibendrino esmę Arkadijus Vinokuras.

  Du Facebook`o draugus išskyrė Kristiną Brazauskienė 3
  Screenshot
  Du Facebook draugus išskyrė Kristina Brazauskienė

  Po šių debatų šioje lietuviškoje Facebook veidknygėje prelegentai vienas kitą pašalino iš draugų... Gal ne visam laikui. Turi galių a. a. Algirdas Brazauskas!

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Tegai:
  Algirdas Brazauskas

  Svarbiausios temos