14:50 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Sekdami paskui prezidentą, ministrę pirmininkę ir Seimo pirmininką, ministrai su pavaduotojais ir padėjėjais bei Seimo nariai skiepijasi vakcina "AstraZeneca"

  Skandalas dėl Švedijos ir Didžiosios Britanijos vakcinos "AstraZeneca" šalutinių poveikių, įskaitant mirtis, tęsiasi. Daugelis pasaulio šalių, tarp jų ir Europos Sąjungos narės, sustabdo vakcinaciją ir netgi atsisako pavojingos vakcinos. O kad nenukryptų nuo visuotinio skiepijimo grafiko, perka rusišką "Sputnik V", kurią Lietuvos valdovai vadina ne kaip kitaip, o "Kremliaus hibridiniu ginklu".

  Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė viena pirmųjų ES pareiškė, kad jos vadovaujama vyriausybė jokiu būdu nepirks Rusijos vakcinos, net jei ji bus sertifikuota Europos Sąjungoje. Ir tai tuo metu, kai visi Lietuvos gyventojai didžiąja dalimi atsisako skiepytis pavojinga "AstraZeneca", o "Pfizer/BioNtech" ir "Moderna" nepakanka visiems.

  Vyriausybę palaikanti Lietuvos žiniasklaida pasakoja apie rimtą tokio nepaklusnumo valdžiai pavyzdį. Šalčininkų regione, kur kompaktiškai įsikūrę Lietuvos lenkai, šaldytuvuose tebėra 730 nepanaudotų vakcinos "AstraZeneca" dozių. "Kenkėjiški vatnikai" atsisako ja skiepytis, o socialiniuose tinkluose reikalauja "Sputnik V"! Patriotiški žurnalistai piktinasi ir užsimena, kad toks ciniškas Šalčininkų gyventojų elgesys yra panašus į sabotažą ir net maištą prieš valdžios institucijas.

  Norėdamas numalšinti šį maištą, sveikatos apsaugos ministras sušaukė mases ir paragino konservatyvius bei liberalius kūrybinės inteligentijos šalininkus iššaukiamai pasiskiepyti "AstraZeneca". Bet kažkas nesusiklostė. Žinomų menininkų ir dainininkų vaizdo įrašų ir nuotraukų socialiniuose tinkluose masiškai nepasirodė. Ir tada nuspręsta į mūšį įtraukti sunkiąją artileriją.

  Pirmiausia išleistas įsakymas, pagal kurį panaikinta eilė norintiems pasiskiepyti švedų ir britų vakcina. Tada prezidentui Gitanui Nausėdai buvo priminta apie pažadą "pasiskiepyti, kai ateis eilė". Jam neliko nieko kito, kaip paskelbti, kad jis pasirengęs pasiskiepyti "AstraZeneca". Tai gali būti pavojinga, bet antraip prezidento reitingas galiausiai nugarmėtų į bedugnę. Taigi, sprendžiant iš naujausios gyventojų apklausos, penkių šiuolaikinės Lietuvos istorijos prezidentų reitinge Nausėda užima ketvirtą su penkių procentų pritarimu. Žemiau yra tik apkaltintasis Rolandas Paksas, už kurį balsavo kiek daugiau nei trys procentai apklaustų lietuvių.

  Na, o kad visa "AstraZeneca gelbėtojo" šlovė neatitektų vien Nausėdai, ministrė pirmininkė Šimonytė ir Seimo pirmininkė Čmilytė-Nielsen pareiškė norą skiepytis. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda pirmasis buvo pakviestas pasiskiepyti kovo 22 dieną, 9:30 val. O po trijų valandų, vakcina buvo suleista Ingridai Šimonytei ir Viktorijai Čmilytei-Nielsen. Istorinio įvykio nuotraukos iškart pasirodė oficialiose prezidento, ministrės pirmininkės ir Seimo pirmininkės interneto svetainėse.

  "Po šitų savaičių įtampos priėmėme tokį sprendimą, kad būtų vertinga abejonėms išsklaidyti, įsitikinimams, kad vadovams gal "skanesnė" vakcina parinkta", — sakė ji. 

  Apie savijautą kalbama paprastai. Sveikatos apsaugos ministras po vakcinacijos pasakė: "Jaučiuosi puikiai". Tačiau Seimo pirmininkė pasakojo išsamiau. Ji pranešė, kad nuo vidurio nakties ji karščiavo ir skaudėjo raumenis, tačiau ryte ji sušvirkšta ranka galėjo laikyti kavos puodelį ir susiruošė į darbą.

  Ar abejones tarp žmonių išsklaidė demonstratyvi aukščiausios Lietuvos vadovybės vakcinacija vakcina "AstraZeneca"? Tai taps žinoma tik pranešus apie staigų šios vakcinos sumažėjimą sandėliuose. O vakare socialiniuose tinkluose po pranešimų apie vadovybės skiepus žmonės vis tiek parašė "Aš netikiu" ir abejojo, ar prezidentui, ministrei pirmininkei ir Seimo pirmininkei buvo suleista "AstraZeneca" vakcina, o ne stiprinančių vitaminų injekcija iš panašių į švedų ir britų vakcinos pakuotę.

  O norint galutinai įtikinti lietuvius vakcinos saugumu, kitą rytą buvo paskleista žinia, kad vakcina "AstraZeneca" bus skubiai pristatyta visiems vyriausybės nariams ir ministerijos pareigūnams, taip pat Seimo nariams.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

   

  Tegai:
  AstraZeneca, skiepai, vyriausybė, Seimas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos