10:55 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  55 metrų vaivorykštės spalvų vėliavos prie sostinės "Panoramos" prekybos centro esančioje požeminėje perėjoje nebėra. Ją pakeitė Lietuvos trispalvė. Trispalvė tapo paženklinta. Net keturis kartus. Ir tai dar ne pabaiga

  Ankstesniąją, t.y. vaivorykštės spalvų vėliavą požeminėje Vilniaus perėjoje kūrė menotyrininkė Karolina Rimkutė ir grafikos dizaineris Linas Salačka. Vaivorykštės spalvų vėliavą jie nupiešė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną — Kovo 11-ąją.

  Vėliavos kūrėjai aiškino norėję siekti dialogo tarp LGBT bendruomenės ir prieš ją nusistačiusių socialinių tinklų komentatorių.

  "Tavo kurjeris", "tavo politikė", "tavo odontologas", "tavo žmona" — tai tik kelios iš daugybės frazių, kurios buvo užrašytos ant vaivorykštės spalvomis išmargintos sienos.

  "Pažįstame LGBT žmonių — bendruomenei gali priklausyti ir tavo rinkėjas, tavo kaimynė ar tavo anūkas", — sumanymą žiniasklaidai komentavo Karolina Rimkutė.

  Sumanymo nuotrauka savo Facebook laiko juostoje pasidalino Seimo narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. 

  Tomas Vytautas Raskevičius: "Vaivorykštė — jėga!!!"

  Vaivorykštės jėga 1
  Screenshot
  Vaivorykštės jėga 1

  Akcija, per kurią keturi jaunuoliai LGBT bendruomenę palaikančią vėliavą pakeitė trispalve Facebooke sukėlė audringas diskusijas.

  Socialiniuose tinkluose buvo skelbiama, jog meno kūrinį sunaikino 4 vyrai. Nuotraukomis iš įvykio vietos buvo dalijamasi dešiniųjų pažiūrų ir antisisteminėmis save vadinančiose pokalbių grupėse.

  Tomas Vytautas Raskevičius taip pat sureagavo: "Labai stengsiuosi, kad mano Lietuvoje sutilptų skirtingi ir įvairūs mano šalies žmonės. Kovosiu iš paskutiniųjų, kad mano trispalvė plėvėsuotų kartu su mano vaivorykšte. 

  Ar trispalvė plevėsuos kartu su vaivorykšte? 2
  Screenshot
  Ar trispalvė plevėsuos kartu su vaivorykšte? 2

  Vaivorykštės spalvų vėliavą uždažę vyrai teigė, kad nėra nusistatę prieš LGBT bendruomenę, tačiau mano, kad šiai visuomenės grupei rodoma per daug dėmesio.

  Dėl to kas įvyko, vaivorykštės spalvų vėliavos kūrėjai labai nenuliūdo. O tie kurie palaiko jaunuolius ant vaivorykštės uždažiusius trispalvę, įspėjo,  — kad niekas prie jos nedrįstų kišti nagų. Nes tai bus valstybės vėliavos išniekinimas! Ir stojo į trispalvės sargybą.

  Nepaisant sargybos, vos po kelių dienų ant trispalvės atsirado LGBT bendruomenę palaikantis užrašas: "NEUŽSPALVINKITE MŪSŲ — MES IRGI LIETUVOS VAIKAI!"

  Apie naujausius sienos pokyčius pranešė Seimo narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Jis savo Facebook laiko juostoje pasidalino nuotrauka, kurioje matyti naujas ant sienos atsiradęs užrašas.

  Ant jos parašyti šie žodžiai: "NEUŽSPALVINKITE MŪSŲ — MES IRGI LIETUVOS VAIKAI!" Identišku prierašu pažymėtas ir paties Seimo nario įrašas.

  Neužspalvinkite mūsų 3
  Screenshot
  Neužspalvinkite mūsų 3

  Dažų ir vertybių karas įgavo pagreitį. Ant Lietuvos vėliavos atsirado necenzūriniai žodžiai, o Lietuvos veidknygėje ir aštrūs komentarai.  

  Birštonietė mokytoja, aktyvi socialinių tinklų dalyvė Antanina Strumiliene savo komentarą pavadino — "JAU  MATOSI  GEROVĖS  VALSTYBĖS  KONTŪRAI".

  Mokytoja teigia, kad homoseksualų neapykanta Lietuvai veržiasi per kraštus. Ir nors prie perėjoje nupieštos trispalvės naktimis budėjo vyrai, "kaip kadaise, gindami Lietuvą", tačiau Laisvės partijos — LGBT ideologijos šalininkai  —  nuolat stebėjo, kada budintieji pasitrauks ir lietuvišką trispalvę išniekino.

  Mokytojai Antaninai Strumilienei dar bjauriau žinoti, kad tokie dalykai vyksta policijos panosėje. "Juk tunelis tarp Policijos departamento ir "Panoramos", kur dirba VYRAI  MŪRAI  ĄŽUOLAI", — stebisi mokytoja.

  "Kas turi pamokyti tuos vaivorykštinius keikūnus, kad dingtų noras ant Lietuvos vėliavos atvaizdo rašinėti visokias nešvankybes?" — žmonių vardu klausia mokytoja. 

  Mokytoja Antanina Strumilienė: "Ministre Bilotaite, gal atsakysite?".

  Ar bus įvertintas vėliavos išniekinimas? 4
  Screenshot
  Ar bus įvertintas vėliavos išniekinimas? 4

  Netrukus ant Lietuvos vėliavos atsirado dar vienas, LGBT bendruomenei itin reikšmingas simbolis — rožinis trikampis.

  Apie jį vienam naujienų portalui plačiau papasakojo viena iš iniciatyvos sumanytojų — menotyrininkė Karolina Rimkutė. 

  "Tas trikampis buvo sukurtas nacių kaip identifikacinis ženklas, kuriuo žymėdavo homoseksualius, biseksualius vyrus ir transmoteris koncentracijos stovyklose. Vėliau, maždaug 6-ame dešimtmetyje jį pradėjo naudoti LGBT bendruomenė kaip solidarumo tam tikrą simbolį, o vėliau Niujorke atsirado projektas "Silence=Death", kuris sukūrė ir išpopuliarino plakatą su šiuo trikampiu. Tik jis buvo jau apverstas. Tas apvertimas žymi pasipriešinimą homofobiškoms galios struktūroms", — pasakojo menotyrininkė Rimkutė.

  Rožinis trikampis taip pat sulaukė komentarų.

  Antanina Strumiliene: "LGBT teplionės ant Lietuvos trispalvės  — jau ne gatvės "menas", o giliai politizuoti dalykai".

  "Tai  — valstybinės vėliavos pažeminimas, išniekinimas. Seimo satanistams, matomai, kur kas svarbiau homoseksualų atributika ir jiems nieko švento neliko", — savo Facebooko laiko juostoje teigia mokytoja.

  Mokytoja Strumiliene: "Nupiešti vaivorykštės vėliavą Kovo 11 proga buvo provokacija. O kas tam nepritaria — esate "homofobai" ir "tamsuoliai." O ant Lietuvos vėliavos nupieštas ženklas yra užuomina, kad kitaip galvojantys dar ir "nacistai".

  Lietuvos trispalvė perėjoje ištepliota jau ketvirtą kartą 5
  Screenshot
  Lietuvos trispalvė perėjoje ištepliota jau ketvirtą kartą 5

  Ar žodžių ir dažų mušis nevirs fizinių smurtu negalėtų atsakyti net policijos pareigūnai. Nors visas šis Lietuvos požeminio gyvenimo margumynas vyksta už kelių šimtų metrų nuo Lietuvos kriminalinės policijos biuro. 

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Prioritetas yra LGBT, likusieji palauks? Seimas turi svarbesnių reikalų nei sekimas
  Europos parlamentarų dovana Lietuvai. Kaip lietuviai prisitaikys prie LGBT laisvės erdvės
  Tegai:
  visuomenė, Lietuva, LGBT

  Svarbiausios temos