15:42 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Kolumnistas
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugelis gyventojų į balandžio pirmosios pokštą reagavo adekvačiai ir simptomiškai. Paprasti žmonės supranta padėties rimtumą ir nori pasiskiepyti rusiška vakcina

  Balandžio 1-oji — Melagių diena. Būtent ketvirtadienį socialinėje erdvėje pasirodė informacija, kad į Lietuvą atvyksta rusiškoji "Sputnik V" vakcina nuo koronaviruso. Tai netiesa. Tokią galimybę suskubo paneigti Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Tačiau šia žinia patikėjo šimtai žmonių.

  Ketvirtadienio rytą Raseinių rajono meras konservatorius Andrius Bautronis savo Facebook laiko juostoje paskelbė, kad į Lietuvą atkeliauja "Sputnik V" vakcinų siunta. Meras klausė, ar gyventojai sutiksią ja skiepytis.

  Taip balandžio 1-osios proga meras nusprendė pajuokauti. 

  "Sputnik V" vakcinos siunta atkeliauja į Raseinių rajoną. Kai kurioms Europos valstybėms pradėjus sėkmingai gyventojus skiepyti rusiška "Sputnik V" vakcina, priimtas sprendimas šią vakciną įsileisti ir į Lietuvą. Mūsų rajonui pirmajam nusišypsojo sėkmė pradėti skiepijimą naująja vakcina, taip dar labiau padidinant vakcinuojamų asmenų skaičių. Nuo šiol rajono gyventojai galės skiepytis keturiomis vakcinos rūšimis, tarp kurių — "Sputnik V". Dažnai sulaukdavau klausimų, kodėl gyventojai neskiepijami šia vakcina. Nemaža dalis besiteiraujančių teigė norįs skiepytis rusiška, o ne Europoje sukurta vakcina. Šiandien atsirado reali galimybė tai padaryti.

  Man įdomi Jūsų, Raseinių rajono gyventojų, nuomonė. Ar žadate skiepytis "Sputnik V" vakcina?", — rašė Bautronis.

  Vėliau meras šį įrašą ištrynė.

  Į kolegos pokštą sureagavo ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, parašęs, kad šį miestą irgi pasiekė Rusijoje sukurta vakcina. Visockas, paklaustas, ar mano, jog taip pokštauti tinkama tokiu jautriu metu, sakė neįžvelgiantis nieko blogo.

  Į merų pokštus sureagavo Prezidentūra ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). SAM netrukus išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame tikinama, kad tokia informacija neatitinka tikrovės. Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta, komentuodamas masinį skiepijimą, taip pat sakė nepritariantis Raseinių rajono mero poelgiui.

  "Pokštai pokštais, bet turbūt ne visai gerai pokštauti jautriomis temomis ir sukelti daugiau informacinės sumaišties, kurios šiuo metu ir taip netrūksta", — komentavo Krėpšta.

  Sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta portalui lrytas.lt sakė, kad juokų objektus derėtų pasirinkti atsargiau. "Pokštauti yra gerai ir netgi sveika. Organizmas vitamino C pagamina".

  Ji teigė, kad po šio įrašo pasirodymo Facebook socialiniame tinkle ministerija sulaukė daug gyventojų skambučių. "Dalis visuomenės iš tiesų patikėjo ir klausė, kodėl tik kelios savivaldybės gauna "Sputnik V" vakciną, kodėl pas juos neatveža".

  Ministro patarėja Aistė Šuksta pasidžiaugė, kad, pasak jos, tiek pat žmonių piktinosi, kad į Lietuvą atvežta Europos Sąjungoje nepatvirtinta vakcina, ir kad pasipiktinusieji kėlė klausimą, kodėl mes nesirūpiname savo gyventojų gerove ir sveikata.

  Daugumos žmonių reakcijos į šį balandžio 1-osios pokštą adekvačios ir simptomiškos. Žmonės supranta padėties rimtumą. Žmonės tiki "Sputnik V" vakcina. Žmonės laukia  "Sputnik V" vakcinos. Ir žmonės nesupranta valdžios "pokštų".  

  "Pokštai" aukščiausiu Lietuvos valdžios lygiu prasidėjo kur kas anksčiau nei balandžio 1-oji.

  Dar šių metų vasario mėnesį premjerė Ingrida Šimonytė paskelbė, kad Lietuva nepirks "Sputnik V" vakcinos, net jeigu ją bus leista naudoti Europos Sąjungoje. Užsienio reikalų ministras, konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad "Sputnik V" saulės į Lietuvą neveš. Prie konservatorių dueto prisijungė ir Jo Ekscelencija Prezidentas Gitanas Nausėda.

  Vėliau Jo Ekscelencija iškėlė uždavinį — iki Lietuvos valstybės šventės, kuri yra švenčiama liepos 6 dieną minint pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją, vakcinuoti 70 proc. suaugusiųjų. Ir pasiekti populiacijos imunitetą.

  Tačiau grėsmingai artėja trečia COVID-19 banga. Tai nėra balandžio 1-osios pokštas ar koks priešiškų Lietuvai geopolitikų triukas.

  Ar visi Lietuvos žmonės sulauks Lietuvos valstybės dienos šventės? Lietuvos žmonėms mažiausiai rūpi Lietuvos valdžios "politinė nekaltybė". "Sputnik V" vakcina skiepijama nuo ligos. Ne nuo konservatorių, esančių valdžioje.

  Vengrijos vadovas V. Orbanas savo piliečius skiepija rusiška vakcina "Sputnik V". Apie tokius ketinimus prabilo Austrijos kancleris S. Kurcas.

  "Kalbant apie vakcinas, geopolitinių užkulisių neturėtų būti. Vienintelis svarbus dalykas turėtų būti tai, ar vakcina veiksminga ir saugi, o ne tai, iš kur ji atkeliavo", — šiomis dienomis pareiškė Austrijos kancleris.

  Lietuvos valdžios pareiškimai ir elgesys labiau primena juodąjį humorą, o ne balandžio 1-osios pokštus. Nejuokinga.  

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida : "AstraZeneca" nuvylė, bet "Sputnik V" dar gali išgelbėti
  Gamalėjaus centro vadovas papasakojo "juokingiausią mitą" apie "Sputnik V"
  Kas skiepija Europą nuo susilpnėjusios nepriklausomybės viruso
  Estija neplanuoja įtraukti duomenų apie "Sputnik V" į vakcinacijos pasus
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Lietuva, Rusija, Sputnik V

  Svarbiausios temos