14:26 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Gallery Weekend Kaunas 2016. Nuotrauka iš įvykio vietos

  "Gallery Weekend 2016" įvyko Kaune

  © Sputnik/
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
  99 0 0

  Galerijų savaitgalis Baltijos kraštuose įvyko pirmą kartą ir apėmė net 17 meno erdvių.

  VILNIUS, geg 17 — Sputnik. Meninis renginys suvienijo: galeriją "Meno parkas", šiuolaikinio meno galeriją "Post", Kauno fotografijos galeriją ir daug kitų.

  Per keletą dienų pateikta net 18 skirtingo formato renginių: tapybos, skulptūros, fotografijos, grafikos darbų parodos, garso ir video instaliacijos, edukacinės programos ir kiti.

  Iš Meksiko į Kauną

  Atidarymas įvyko Kauno fotografijos  galerijoje, kurioje dalyvius sveikino renginio iniciatorius, galerijos "Post" vadovas  Andrius Pukis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos vadovas Vytautas Česonis, dailininkas Vladimiras Beresniovas ir kiti nusipelnę menininkai.

  "Nuo 2015 metų pabaigos prasidėjo parengiamieji darbai, sudarėme komandą, numatėme, kokiose erdvėse vyks  meniniai renginiai. Vėliau pradėjome styguoti konkrečius planus atskiroms galerijoms. Į veiklą įsitraukė įvairūs menininkai, menotyrininkai, galerijų atstovai. Prieš keletą savaičių teko viešėti Meksike, ten išsamiai bendravau su šio miesto "Gallery Weekend" organizatoriais. Buvo įdomu aptarti įvairius tokio renginio aspektus, nes Meksike šventė šįmet vyksta jau ketvirtą kartą", — papasakojo Pukis.

  • Gallery Weekend Kaunas 2016. Nuotrauka iš įvykio vietos
   Siena, vaizduojanti pagonybės ženklus vietoje iš galerijų
   © Sputnik/
  • Gallery Weekend Kaunas 2016. Nuotrauka iš įvykio vietos
   Lankytojai ne tik apžiūrinėjo meno kūrinius bet ir paveikslavo jos
   © Sputnik/
  • Gallery Weekend Kaunas 2016. Nuotrauka iš įvykio vietos
   Džiugu, kad renginys buvo įdomus ir jaunajai kartai
   © Sputnik/
  • Gallery Weekend Kaunas 2016. Nuotrauka iš įvykio vietos
   "Penkiasdešimt raudonų atspalvių" Kauno galerijoje
   © Sputnik/
  1 / 4
  © Sputnik/
  Siena, vaizduojanti pagonybės ženklus vietoje iš galerijų

   

  Kauniečius ir miesto svečius sudomino ir paroda "Kvadratas", kur savo darbus pristatė grupė menininkų: Sigutė Bronickienė, Lolita Grabauskienė, Vytenis Sinkevičius, Konstancija Dzimidavičienė ir kiti tapytojai, keramikai, odos meistrai.

  "Ką žinome apie lietuvišką karikatūrą?"

  Dailininkai karikatūristai Andrius Deltuva, Vladimiras Beresniovas, Alvydas Ambrasas, Edmundas Unguraitis savo pristatytą parodą pavadino "Ką žinome apie lietuvišką karikatūrą?". Atsakymą į šį klausima sekmadienį ir surado Kauno menininkų namų lankytojai.

  "Teko dirbti įvairiose dailės srityse-keramikos srityje, tapyboje, tačiau per pastarąjį dešimtmetį mane vis labiau traukia karikatūros. Tame tarpe ir satyrinėse knygose publikuojamos karikatūros. Šis žanras Lietuvoje jau turi savitas tradicijas, džiugu, jog į karikatūrų žanrą gan profesionaliai įsitraukia jaunimo atstovai", — pasidalijo   Unguraitis.

  "Pati idėja patraukli"

  Teko bendrauti su "Gallery Weekend Kaunas 2016" dalyviais.

  "Gallery Weekend Kaunas 2016"  dalyvė, dailininkė, menotyrininkė Rūta Purvinaitė pasidalijo: "Esu užsiėmęs žmogus, dirbu ir pedagogininį darbą, rengiu įvairius meno projektus, tačiau  nusprendžiau sudalyvauti  "Gallery Weekend 2016" renginiuose. Pati idėja patraukli. Ir svarbu, jog matau kaip toks renginys sudomino jaunimą. Jei tokie renginiai taps tradiciniais, vyks kiekvienais metais, tai į juos įsitrauks ir dalyviai iš užsienio. O tai suteikia dar didesnes perspektyvas, būtent tarptautinis menininkų  bendradarbiavimas leidžia vystyti plataus masto projektus, skatina kultūrinį dialogą tarp įvairių kraštų".

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos