22:31 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 17°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas. Archyvinė nuotrauka

  Baltų vienybės diena šiemet bus švenčiama Liepojoje

  © Фото: kam.lt
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  9101

  Jau tradicija tapusią šventę lietuviai ir latviai šiemet planuoja atšvęsti Latvijos mieste – Liepojoje. Baltų vienybės dienai pažymėti numatyta plati kultūrinė programa.

  VILNIUS, rug 20 — Sputnik. Baltų vienybės dieną kartu su artimiausiais kaimynais latviais šiemet švęsime rugsėjo 24 dieną Liepojoje, pranešė užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Liepojos promenadoje vyksiančiame šventės atidaryme dalyvius sveikins Lietuvos ir Latvijos parlamentų pirmininkės, Liepojos miesto meras. Šventinę muzikinę akimirką, akompanuojant Palangos pučiamųjų orkestrui, svečiams dovanos Lietuvos ir Latvijos diplomatai kartu su Liepojos choru "Intis".

  Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos ir Latvijos Tarpparlamentinių ryšių grupių nariai, abiejų šalių ambasadoriai, Kultūros ministerijų ir kitų valstybės institucijų, pasienio savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų atstovai, abiejų šalių visuomenė.

  Baltų vienybės dienai pažymėti šiemet Liepojoje numatyta plati kultūrinė programa, kurios metu koncertuos abiejų šalių folkloro kolektyvai, vyks tradicinė amatų, tautodailės bei kulinarinio paveldo mugė, veiks šiuolaikinės tapybos darbų ir fotografijos parodos, vyks dokumentinio filmo "Vėjų žemė" ir animacinio filmo "Aukso žirgas" peržiūros. Šventės dalyviai taip pat galės pasiklausyti Baltų skaitinių ir dalyvauti literatūrinėje diskusijoje ir kituose renginiuose.

  Baltų vienybės dienos bendras minėjimas dalyvaujant abiejų šalių aukštiems pareigūnams yra viena iš bendrų iniciatyvų, įgyvendinamų pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo ataskaitos rekomendacijas. Ankstesniais metais Baltų vienybės dienos minėjimai buvo surengti Rokiškyje, Rucavoje, Šiauliuose ir Bauskėje.

  Lietuviai ir latviai — vieninteliai senųjų baltų palikuonys. Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas sėkmingai plėtojamas per visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį. Lietuvius ir latvius sieja etninio giminingumo jausmas, bendros kultūrinių tradicijų šaknys, XX amžiaus istorinė patirtis, regioninė, Europos Sąjungos ir NATO partnerystė.

  Baltų vienybės diena — Lietuvos atmintina diena, valstybinė Latvijos šventė, minima rugsėjo 22 dieną, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 metų vasario 19-ąją dieną paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną.

  2000-aisiais metais Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną — rugsėjo 22-ąją — paskelbė Baltų vienybės diena.

  Renginio organizatoriai — abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinės atstovybės Rygoje ir Vilniuje, Liepojos savivaldybė, Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija.

  Dar šia tema

  Latvija mini Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines
  Ryga švenčia jubiliejų
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos