03:30 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (154)
  103

  San Sebastiano kino festivalyje buvo pristatytas filmas "Apsimetėliai", kurį sukūrė Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino industrijos veikėjai.

  VILNIUS, rug 20 — Sputnik. Vakar tarptautinio San Sebastiano kino festivalio konkursinėje programoje "Nauji režisieriai" įvyko estų, lietuvių ir latvių bendros gamybos filmo "Apsimetėliai" pasaulinė premjera, pranešė Lietuvos kino centro sapudos tarnyba.

  Tai debiutinis pilnametražis Estijos režisieriaus Vallo Toomla vaidybinis filmas, kuris dėl apdovanojimo varžosi su 15 filmų iš viso pasaulio. Programa skirta pirmiems ar antriems jaunų kino kūrėjų darbams.

  Projektas "Apsimetėliai" šiemet pristatytas "Kino pavasario" kino industrijos konferencijoje "Meeting Point — Vilnius". 2017 metais filmas bus rodomas festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje "Nauja Europa — nauji vardai".

  "Apsimetėliai" — psichologinė drama. Jos herojai Ana ir Juhanas ketina pataisyti pašlijusius santykius ir nusprendžia pasinaudoti draugų pasiūlymu — apsigyvena prabangiame jų vasarnamyje prie jūros. Siaučiant audrai jie suteikia prieglobstį nepažįstamai porai, tokiai panašiai į juodu. Ana ir Juhanas apsimeta, kad namas yra judviejų, o tolesni apsimetinėjimai atskleidžia žmonių santykių nuoširdumą ar jų regimybę.

  "Apsimetėlių" koprodiuserė Lietuvoje Uljana Kim įsitikinusi, kad būtina stiprinti trijų Baltijos valstybių bendradarbiavimą kino srityje, palaikyti talentingus kūrėjus ir kuo aktyviau rūpintis šiuolaikinės baltiškosios kultūros sklaida pasaulyje.

  "Vos susipažinus su Vallo sumanymu, atkreipiau dėmesį į brandų režisieriaus požiūrį, aktualią šiuolaikiniam žmogui problematiką", — sakė Kim.

  Anot Kim, svarstant dalyvavimą viename ar kitame projekte jai visuomet svarbiausia yra prasmingo autorinio kūrinio nuojauta. Todėl mergina džiaugiasi, jog nuojauta jos neapgavo, bei bendros gamybos idėją palaikė Lietuvos kino centras, o talentingą jauną režisierių pastebėjo tarptautinių festivalių profesionalai.

  "Premjera San Sebastiano festivalyje išties labai gera pradžia debiutantui", — tvirtino koprodiuserė.

  "Apsimetėliai" yra ne pirmas sėkmingas Baltijos valstybių kinematografininkų bendro darbo rezultatas. Pagrindinė "Apsimetėlių" prodiuserė estė Riina Sildos prisidėjo prie naujo Kristijono Vildžiūno filmo „Senekos diena" įgyvendinimo, o „Apsimetėlių" koprodiuseris iš Latvijos Robertas Vinovskis dalyvavo realizuojant Igno Jonyno "Lošėjo" ir "Senekos dienos" sumanymus (abu filmai sukurti Uljanos Kim studijoje). Prieš porą metų San Sebastiano festivalio programoje "Nauji režisieriai" įvyko Jonyno filmo "Lošėjas" premjera.

  "Apsimetėlių" kūrybinėje grupėje — ir puikiai Lietuvos kine žinomi vardai. Filmo montažo režisierius yra Danielius Kokanauskis, o garso režisierius — nuolat mūsų šalyje dirbantis Vladimiras Golovnickis. Abu jie yra nuolatiniai Šarūno Barto, Ukrainos režisieriaus Sergejaus Loznicos filmų kūrybinių grupių nariai.

  "Apsimetėlių" gamybą rėmė privatūs investuotojai, Estijos kultūros rėmimo fondas, "Eurimage", Lietuvos kino centras, Nacionalinis Latvijos kino centras.

  Filmo premjera Estijoje įvyks spalio mėnesį.

  San Sebastiano kino festivalis šiemet vyksta rugsėjo 16-24 dienomis.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (154)

  Dar šia tema

  Antonio Banderas Maskvoje pristatė savo "Auksines moteris"
  Lietuvio skulptūros iškeliavo į Holivudą
  Baltijos šalys susivienijo Venecijos architektūros bienalėje

  Svarbiausios temos