03:15 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Rusų dramos teatras Vilniuje. Archyvinė nuotrauka

  Kokius jausmus žmonėms sukelia žodis "Tėvynė"

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  10210

  Šiais laikais, kai didžiojoje politikoje verda didelės aistros, žmonės pradėjo blaškytis tarp tautų. Ypač lietuviams dabar aktualus klausimas, kokią šalį laikyti savo tėvyne. Tokią ideją pristato Rusų dramos teatras savo premjeriniame spektaklyje "RODINA".

  VILNIUS, gruod 8 — Sputnik. Lietuvos rusų dramos teatras savo Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriuo pristato savo premjerą "RODINA" arba "TĖVYNĖ". Vaizdo įraše spektaklio autoriai pasakoja, ką jiems reiškia žodis "tėvynė".

  Skirtingo amžiaus vyrai ir moterys atvirai, kartais net su ašaromis, dalinasi jausmais. Žmonės užsimena apie savo gyvenimo aplinkybes, kurios jų tėvyne padarė Lietuvą, nors jų venose nėra lietuviško kraujo. Kai kurie autoriai savo tautybę įvardija kaip "rusas", tačiau Lietuva laiko tikra tėvyne.

  Apie tai pasakoja ir naujas Rusų dramos teatro spektaklis, remiantis režisieriaus iš Latvijos Georgijaus Surkovo kūrybinės laboratorijos "Mano meninis gyvenimas" medžiaga. #RODINA — tai spektaklis-diskusija, iškeliantis daug šiandienos situacijai svarbių klausimų.

  Spektaklis pirmą kartą buvo parodytas šių metų lapkričio 19 dieną. Kiekvienas turi galimybe nueiti ir sudaryti savo nuomonę ir apie spektaklį, ir apie tėvynės sąvokos reikšme.

  Tačiau verta paklausyti, ką jaučia žmonės, kurie Lietuva laiko savo tėvyne ne todėl arba ne tik todėl, kad čia yra gimę, bet ir todėl, kad šalis jiems artima dėl vaikystės prisiminimų arba kitokių gyvenimo aplinkybių.

  Dar šia tema

  Savaitgalis Vilniuje — džiazo ritmu
  Vilnius Mama Jazz: ryškiausi muzikos šventės momentai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos