13:37 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (154)
  244

  Naujas Lietuvos režisieriaus kūrinys, gavęs aukštą užsienio žiniasklaidos įvertinimą ir tapęs Bušviko kino festivalio prizininku, jau prieinamas online peržiūroms internete.

  VILNIUS, gruod 28 — Sputnik. Neseniai Lietuvos kino teatruose pristatytas Romo Zabarausko filmas "Nuo Lietuvos nepabėgsi" jau išplatintas filmų peržiūros internetu platformoje "Namų kino pasaka", praneša Lietuvos kino centras.

  "Manau, kad menas privalo turėti platų šansą susitikti su žiūrovu, kurio reakcijos, interpretacijos, o taip pat ir kritika, yra kūrybinio proceso dalis. Dėl to rengėme dešimtį pristatymo seansų visoje Lietuvoje, dėl to dabar filmą paleidžiame ir online", — teigė filmo kūrėjas Romas Zabarauskas.

  Tragikomiška kelio drama, pasakojanti apie paties Romo Zabarausko (vaidina Denisas Kolomyckis) pagalbą savo mamą nužudžiusiai aktorei Indrei (vaidina Irina Lavrinovič), jau sulaukė įvairiausių kritikų vertinimų.

  Tarp jų — rugsėjo mėnesį įteiktas Bušviko kino festivalio antrosios vietos apdovanojimas ir po seanso Niujorke sekęs avangardinio kino "krikštatėvio" Jono Meko komentaras, kad "žiūrėdamas šį filmą esi nuolat įspėjamas, kodėl jis yra kuriamas".

  "Jis brechtiškai nurodo į save, ir dėl šios priežasties pasiekia tiek savo politinius, tiek kinematografinius tikslus", — pasakė Mekas.

  Savo recenzijoje "Lietuvių filmų centrui" literatūros ir kino kritikas Karolis Baublys teigiamai įvertino "Nuo Lietuvos nepabėgsi", kaip paremtą "drąsia, ekscentriška estetika", savo temomis panašų į režisierės Sofia Coppola kūrybą.  

  "Man tai — pirmas kartas, kai Prancūzijoje mačiau išties suprastą lietuvių filmą", — teigė Baublys po premjeros Paryžiaus LGBT+ kino festivalyje "Chéries, Chéris".

  Tuo tarpu žurnalo "Kinas" autorius Gediminas Kukta suabejojo režisieriaus nuoširdumu ir kritikavo filmą, tačiau pripažino ir kūrinio privalumus.

  "Ką režisierius moka, tai kurti atmosferą, tik sunku pasakyti, kiek tai jo, o kiek operatoriaus Narvydo Naujalio ir kompozitoriaus Evaldo Azbukausko nuopelnas", — pažymėjo Kukta.

   

  "Namų kino pasakos" platformoje taip pat prieinami ir ankstesni Romo Zabarausko filmai.

   

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (154)

  Dar šia tema

  Sankt Peterburgas susipažins su Lietuvos kinu
  Mirė legendinis lenkų kino režisierius Andžejus Vaida
  Įvyko Baltijos šalių gamybos filmo pasaulinė premjera
  Tegai:
  lietuviški filmai, Nuo Lietuvos nepabėgsi, Romas Zabarauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos