04:46 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Kauno Kalėdų eglutė. Archyvinė nuotrauka

  Pažvelgi ir įsimyli: italų žurnalistai apie Kauno Kalėdų eglutę

  © Фото: kaunas.lt
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (160)
  9121

  Italų žurnalistai aukštai įvertino netradicinę ir novatorišką Kauno Kalėdų eglutę – karuselę ir parašė apie tai Italijos dienraštyje "La Stampa".

  VILNIUS, saus 9 — Sputnik. Kaune apsilankę vieno seniausio Italijos dienraščio "La Stampa" žurnalistai liko sužavėti bei geru žodžiu atsiliepė apie Kalėdų sostine tituluojamą miestą, praneša Kauno savivaldybė.

  "Kaunas dar vadinamas "mažuoju Paryžiumi", nes čia yra ką pasižiūrėti, o gyventi dar įdomiau. Kauno mieste akivaizdus architektūros stilių mišinys, o istorinis centras — tikra brangakmenių  dėžutė. Akivaizdu, kad Kaunas yra tikra Kalėdų sostinė, o ryšys su Kalėdų Seneliu yra daugiau nei akivaizdus. Būtent čia, Kalėdų sezono metu, galima susipažinti su Šventuoju Mikalojumi, kuris daugiau nei 500 metų, yra miesto globėjas. Seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose, pašto ženkluose matomas Šventojo Mikalojaus atvaizdas. Per Kalėdas, Šventojo Mikalojaus skulptūrėle, paprastai laikoma bažnyčioje, šventiniu laikotarpiu pernešama į rotušę", — rašo "La Stampa" žurnalistė Livia Fabietti.

  Gerą įspūdį italams paliko ir novatoriška Kauno kalėdinė eglutė, todėl jai nepagailėjo gerų žodžių.

  "Šiais metais Kalėdų eglutė — karuselė yra netradicinė, novatoriška.  Siurprizas ir jauniems, ir seniems. Tiesiog pažvelgi ir įsimyli. Jos privalumai: šviesa ir judėjimas. Kalėdų eglutė yra ne statinė, o besisukanti, ja galima žavėtis iš visų pusių. Kalėdinę atmosferą sukuria Kalėdų miestelis (turgelis), kuriame tiek mažiems, tiek dideliems yra veiklos. Kadangi Kalėdos asocijuojasi su dovanomis ir apsipirkimu, nepraleiskite progos apsilankyti parduotuvėse ir pasigrožėkite kalėdinėmis dekoracijomis Laisvės alėjoje, tai yra 1,6 kilometro ilgio "Rytų Europos ilgiausioje pėsčiųjų gatvėje", kurioje yra nerūkymo zonos", — reziumuoja dienraštis "La Stampa".

  Dienraštis "La Stampa" yra vienas seniausių Italijoje, įkurtas prieš pusantro šimto metų (1867 metų vasario 1 dieną). Jo tiražas siekia apie 250 tūkstančių kopijų, o Facebook puslapis turi virš milijono sekėjų.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (160)

  Dar šia tema

  Juk taip gera dalintis: Kauno senoliai gavo geradarių dovanas
  Zoologijos sodo gyventojai laukia svečių ir žiemą
  Tegai:
  Kalėdų eglė, La Stampa, Livia Fabietti, Kaunas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos