09:56 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Sostinėje prasidėjo knygų mugė, kurios metu lankytojų lauks plati kultūrinė programa su 400 įvairaus žanro renginių, skirtų atskleisti, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Ketvirtadienį, vasario 23 dieną,  parodų centre "Litexpo" prasidėjo 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kurios atidaryme dalyvavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Didžiausias kultūros forumas, kuriuo yra tapusi Knygų mugė, šiemet gilinasi į "Lietuviškų ženklų pasaulyje" temą. Ją atspindi ir mugėje pristatomos knygos, ir autoriai, garsinantys mūsų šalį.    

  Даля Грибаускайте на открытии 18-й книжной ярмарки
  Prezidentė kalba su mugės dalyviais

  Knygų mugės globėja Prezidentė, atidarydama mugę, pastebėjo, kad tai šventė, kuri ateina beveik kartu su pavasariu, ateina su knyga, su muzika ir kūryba — viskuo, kas mus pakylėja.   

  "Po pasaulį sklando didelė įvairovė lietuviškų ženklų, bet lygiai taip ir kitos šalys čia, Lietuvoje, gali aptikti savų pėdsakų. Tai nėra įprasti kultūriniai mainai ar pažintys. Tai kažkas nepalyginamai plačiau, kas verčia iš naujo įsiklausyti į dabarties pulsą, ieškoti bendrų istorinių vardiklių ir pažvelgti į ateitį", — sakė Prezidentė. 

  Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad Knygų mugė sutampa su Lietuvių kalbos dienomis, kurios yra visų šių metų, paskelbtų Lietuvių kalbos kultūros metais, dalis. Todėl labai svarbu, kad kiekviena nauja knyga, kiek įmanoma, padėtų puoselėti ir sergėti gimtąjį žodį.

  Даля Грибаускайте на открытии 18-й книжной ярмарки
  Dalia Grybauskaitė apžiūrinėja Knygų mugės stendus

  Prezidentė mugės dalyviams — rašytojams ir kitiems autoriams, leidėjams, skaitytojams palinkėjo, kad 18-oji Vilniaus knygų mugė paliktų savo neišdildomą ženklą — praturtintų naujomis mintimis ir įžvalgomis.

  Valstybės vadovė apžiūrėjo Knygų mugės sales ir stendus, kalbėjosi su dalyviais ir skaitytojais.   

  Vilniaus knygų mugė, kaip ir praėjusiais metais, sulaukė apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio valstybių, į ją atvyko 29 svečiai iš 15 šalių. Mugės programoje — 400 įvairių renginių, tikimasi sulaukti apie 60 tūkstančių žmonių.

  Mugė dirbs vasario 23-26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo" (Laisvės prospektas 5, Vilnius).

  Daugiau apie mugę ir renginių programą galima rasti Vilniaus knygų mugės tinklalapyje.

  Dar šia tema

  "Mes nežudėme": lietuvis parašė knygą apie žydų genocidą
  Naujas knygynas Kaune džiugina ne tik knygų, bet ir kavos mėgėjus
  Amerikietis grąžino bibliotekai prieš 100 metų paimtą knygą
  Grybauskaitė aukštai vertina knygos svarbą visuomenei
  Tegai:
  knyga, Vilniaus knygų mugė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos