21:56 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  144

  Dažniausiai muziejuose žmonės mato audimo stakles ir verpimo ratelius, o apie visą kitą darbo procesą, būtent — koks pluoštas naudotas, kaip gimsta siūlas, kaip jis patenka į ratelį ir į stakles, dažnai nieko nežino

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Kaziuko mugės metu Katedros aikštėje bus pristatyta keliaujanti tarptautinė edukacinė paroda "Siūlo kelias: tekstilės gamybos tradicijos Lietuvoje ir Norvegijoje XIX amžiuje ir XX amžiaus pradžioje", praneša Kultūros ministerija.

  Lietuviško lino ir norvegiškos vilnos kelią nuo pluošto iki audinio pristatanti paroda pakvies lankytojus geriau suprasti ir praktiškai išbandyti šio proceso subtilybes.

  Vilniaus dailiųjų amatų asociacija ir Norvegijos kultūros istorijos muziejus 2015 metais pradėjo projektą "Gaminu ir augu: tradicijos tarp pluošto ir struktūros", kurio tikslas — rekonstruoti, keistis ir skleisti tradicines tekstilės amato žinias Lietuvoje ir Norvegijoje.

  Интерактивная выставка Путь нити в Вильнюсе
  Parodos stendai ir eksponatai

  Norvegijos avių vilnos ir Lietuvos lino produkcija šio projekto metu buvo tiriama per mokslo ir fizikinių procesų prizmes, ištirtos abiejų šalių tradicinės priemonės ir gamybos metodai, pasitelktos istorinės rekonstrukcijos metodikos.

  Rezultatams pristatyti sukurta mobili, atvira, edukacinė paroda, kurioje informacija pateikiama net trimis kalbomis (lietuvių, anglų ir norvegų).

  Norvegijos miestus jau spėjusi apkeliauti paroda Lietuvoje pirmąsyk bus pristatyta kovo 3-5 dienomis, Kaziuko mugės metu Vilniuje (parodos palapinė bus įkurta Katedros aikštėje ties miesto varpinės bokštu).

  Čia lauks edukatoriai iš Norvegijos kultūros istorijos muziejaus, Nordfjordo kultūros istorijos muziejaus, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos ir Krikštėnų kaimo bendruomenės, kurie padės geriau suprasti, kaip sukuriami bene kiekvieno norvego ir lietuvio namuose sutinkami lininiai ir vilnoniai audiniai.

  Vėliau paroda keliaus į Ukmergės kultūros centrą (kovo 6-8 dienomis) ir neseniai atgaivintą Pavirvytės dvarą Mažeikių rajone (kovo 9-11 dienomis).

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Keramikos meistrė Justė Kildišytė: Vilniuje reikia pasiklysti
  Lietuvių liaudies amatų įvairovė Kaziuko mugėje
  Tegai:
  interaktyvi paroda, paroda, Kaziuko mugė, Vilnius

  Svarbiausios temos