01:20 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Kauno dramos teatras, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos teatrų vadovai galės dirbti tik dvi kadencijas iš eilės

  © Photo: Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  011

  Kultūros ministerija paruošė įstatymo pataisas, pagal kurias turėtų pasikeisti teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų skyrimo ir darbo tvarka

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Kultūros ministerija trečiadienį pateikė derinimui Profesionaliojo scenos meno įstatymo pakeitimo projektą, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministerijos pakeitimais siūloma apriboti nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų kadencijų skaičių iki dviejų, įtvirtinti reikalavimą vadovams būti nepriekaištingos reputacijos bei įpareigoti teatrų ir įstaigų vadovus laikytis profesinės veiklos ir etikos taisyklių.

  Ribojant šių įstaigų vadovų kadencijų skaičių bus sudarytos sąlygos veikti naujų jaunų lyderių profesionaliojo scenos meno srityje kartai.

  Kultūros ministerija taip pat pateikė derinti Vyriausybės nutarimo projektą "Dėl Konkursų nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams tvarkos aprašo patvirtinimo".

  Nutarimo projektu siūloma detaliau reglamentuoti konkursų į teatrų ir koncertinių įstaigų vadovus komisijų narių reputacijos ir nešališkumo klausimus, o taip pat leisti teatrų ir koncertinių įstaigų savininkams skelbti tarptautinius konkursus.

  Tikimasi, kad nutarimas padės atrinkti į vadovų pareigas tinkamiausius asmenis.

  Dar šia tema

  "Aš nežinau, kada tampa aktoriumi": Regimatui Adomaičiui — 80
  Režisieriaus Rimo Tumino gyvenimo akimirkos
  Tegai:
  teatras, vadovas, kadencija, Kultūros ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos