11:13 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (271)
  37

  Kartu su Kaunu konkurse dėl garbingo "Europos kultūros sostinės 2022" titulo dalyvavo dar šeši Lietuvos miestai, tarp jų Klaipėda, Palanga ir Neringa

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Kaunas bus 2022-ųjų metų Europos kultūros sostinė, iškilmingoje konkurso rezultatų paskelbimo ceremonijoje paskelbė Kultūros ministerija.

  Kaunas konkurse prisistatė kaip šiuolaikinė sostinė. Ši mintis grindžiama tuo, kad tarpukariu Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė.

  Konkurso rezultatų paskelbimo Kauno gyventojai ir svečiai laukė Kauno Rotušės aikštėje, kur vyko šventinė programa.

  Konkursas vyko dviem etapais, jį organizavo ir vykdė Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Europos Komisija. Išankstinės Europos kultūros sostinės atrankos metu iš šešių Lietuvos miestų-kandidatų buvo išrinkti du — Kaunas ir Klaipėda. Jie ir varžėsi dėl Europos kultūros sostinės vardo konkurso finale.

  Klaipėda, kuri paraišką teikė drauge su Palanga ir Neringa, save pateikė kaip susitikimų vietą, besikeičiantį miestą, nepaklūstantį įprastinėms istorijos, identiteto ir geografijos normoms.

  Kauną ir jo merą su pergale pasveikino Kalipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

  Kauno miesto savivaldybė paraišką teikė drauge su Kauno rajonu. Kaunas ruošiasi programai, pabrėždamas savo virsmą iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę, projekte numatyta kurti vientisą miesto naratyvą su europietiškosios tapatybės apmąstymu.

  Klaipėda, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Улозявичюс Аудрюс

  Savo programa Kaunas siekia tapti bendruomeniškenis: miestas, kurio gyventojams rūpi kaimynai, aplinka, o kultūra yra ne tik kasdienis žodis, bet ir veikla.

  Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui dviejose valstybėse narėse. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas.

  Papildomas finansavimas, pritraukiamas, kai miestas atlieka kultūros sostinės funkcijas, leidžia gerokai pagerinti kultūros institucijų padėtį. Vilnius buvo Europos kultūros sostine 2009 metais. Šiais metais Europos kultūros sostinės titulą pasidalino Danijos miestas Orhusas ir Kipre esantis Pafas.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (271)

  Dar šia tema

  Kaunas triukšmingai lauks "Europos kultūros sostinė 2022" rezultatų
  Kaunas ar Klaipėda: kas taps Europos kultūros sostine 2022
  Kaune atgijo "Žvaigždžių sėjikas"
  Turizmo srityje 2016-aisiais Kaunas pripažintas sėkmingiausiu
  Tegai:
  konkursas, Europos kultūros sostinė 2022, Kaunas

  Svarbiausios temos