18:33 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2017 (21)
  153

  Viena iš gražiausių pavasario švenčių — Velykos ― jau arti; apie tai primena įspūdingi, į praeitį nukeliantys margučiai didžiausio Lietuvos kurorto Basanavičiaus gatvėje

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Palangoje jau juntama artėjančių šventų Velykų nuotaika — miestiečių ir svečių pamėgta  Basanavičiaus gatvė papuošta įspūdinga Margučių alėja, praneša Palangos savivaldybė.

  Devyni įspūdingo dydžio margučiai, kurių kiekvieno aukštis — du metrai, o skersmuo — 1,4 metro, šiemet visiškai skiriasi nuo ankstesniais metais puošusiųjų Basanavičiaus gatvę — vienspalviai margučiai išmarginti senosios Palangos vaizdais.

  Паланга готовится к пасхе
  Margučiai Palangoje, dekoruoti senosios Palangos nuotraukomis

  Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Monika Jarulytė pabrėžia, kad šiais metais kaip velykinės dekoracijos pasirinktos senosios Palangos nuotraukos, kad primintų miestiečiams ir supažindintų kurorto svečius su tuometine Palanga, jos istorinėmis akimirkomis, užfiksuotomis prieš 100 metų. 

  "Ekspozicija tapusioje Margučių alėjoje galima rasti architektūrinių objektų, gamtos vaizdų ir užfiksuotų kasdienio palangiškių gyvenimo akimirkų", — sakė Jarulytė.  

  Basanavičiaus gatvės pradžioje miesto gyventojus ir svečius tradiciškai pasitinka tautodailininko Alberto Bukausko sukurtas dviejų metrų aukščio gintarinis margutis, kuriam papuošti prireikė 15 kilogramų gintaro. 

  Tęsiant praėjusių metų tradiciją, vienas įspūdingo dydžio margutis esti ir Šventojoje — juo pasigrožėti galima aikštėje priešais buvusį kino teatrą "Eldija".

  Temos:
  Velykos 2017 (21)

  Dar šia tema

  Arčiau dangaus: Palangos bažnyčios bokšte atsiras apžvalgos aikštelė
  Palanga ir Izraelio kurortas Elatas tapo miestais-partneriais
  Aplankyk Palangos kurorto muziejų virtualioje erdvėje ar realybėje
  Tegai:
  margučiai, kurortas, Velykos, Basanavičiaus gatvė, Palanga, Lietuva

  Svarbiausios temos