00:05 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Šventės dalyviai ir svečiai galės patys lauže išsikepti žiobrius, leisti smagiai laiką su visa šeima žaidžiant tradicinius žaidimus, dalyvaujant mokomuosiuose ar kūrybiniuose užsiėmimuose, mini golfo turnyre ar leidžiantis į turą pėsčiomis po Nidą

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila" šiemet vėl rengia "Žiobrinių" šventę, kuri buvo žinoma jau nuo seno tiek Panemunės apylinkėse, tiek ir pačioje Kuršių nerijoje, praneša centro spaudos tarnyba.

  Šventės laikas pasirinktas neatsitiktinai — pavasarį žiobriai iš Baltijos jūros masiškai plaukia neršti upėmis aukštyn. Šiuo metų laiku, kaip ir rudenį, šios žuvys visuomet būna vienos iš skaniausių.

  Kuršių nerijos žvejai balandžio pabaigoje — gegužės pradžioje minėtų "Žiobrinių" metu aptardavo besibaigiantį pavasarinės žūklės sezoną ir, žinoma, kepdavo žiobrius.

  Рыбец в Неринге
  "Žiobrinių" šventė Neringoje

  Jie buvo ruošiami specialiu būdu: skustai žuviai aštriu peiliu būdavo suraižomi šonai, pripilama druskos, prikaišoma svogūnų, taip paruošas žiobris būdavo maunamas ant medinių iešmų bei susmaigstomas prie ugnies kepimui.

  Balandžio 28-30 dienomis rengiamų "Žiobrinių" metu šventės dalyviai ir svečiai galės patys lauže išsikepti taip paruoštą ir ant medinių vytelių pamautą žuvį, dalyvauti gausioje mokomųjų, kūrybinių užsiėmimų programoje, leisti smagiai laiką su visa šeima žaidžiant tradicinius žaidimus, dalyvaujant mini golfo turnyre ar leidžiantis į turą pėsčiomis po Nidą. 

  "Senis Marius jau skaičiuoja dienas, likusias iki gražiosios pavasario šventės. Skaičiuojame ir mes!" — parašė šventės organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Šventiniai renginiai

  Balandžio 28 dieną, penktadienį, atvykusieji į Neringą Lietuvos ir Armėnijos menininkai telksis bendrai diskusijai meno forume apie geografinių objektų: kalnų, jūros inspiracijos šaltinių poveikį bei įtaką kuriančiajam žmogui (Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila", Taikos gatvė 4).

  Balandžio 29 dieną, šeštadienį, Nidos uosto teritorijoje nuo 10:00 dirbs mugė, o 12:00 prasidės iškilmingas šventės atidarymas.

  Nuo 12:30 šventės dalyvių lauks tradicinis žiobrių kepimas "Pamėgink pats". Nuo 13:00 iki 16:00 vyks mokomieji, kūrybiniai, aktyvaus laisvalaikio užsiėmimai, po kurių šalia Neringos sporto mokyklos prasidės mini golfo turnyras (Lotmiškio gatvė 2, Nida).

  Vakaroti "Agiloje" kviečiami visi, kurie neabejingi prancūziškai muzikai — bus pristatomas projektas "Po Paryžiaus dangumi" (Taikos gatvė 4).

  Balandžio 30 dieną, sekmadienį, Nidos uosto teritorijoje nuo 10:00 dirbs mugė.

  Patiems mažiausiems sekmadienio popietę siūloma apsilankyti "Stalo" teatro spektaklyje. Spektaklis vyks "Agiloje", pradžia — 12:00.

  Norintieji daugiau sužinoti apie miesto istoriją gali leistis į turą pėsčiomis po Nidą su audiogidu, pradžia — 13:00 Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila".

  Mylintiems džiazą "Agiloje" vyks Giedrės Kilčiauskienės ir "Džiazo miniatiūrų" koncertinė programa. Pradžia — 18:30.

  Daugiau informacijos apie šventinius renginius galima rasti facebook paskyroje "Žiobrinių šventė Neringoje".

  Dar šia tema

  Lietuviai vis dažniau keliauja po šalį, arba 11 faktų apie vietinį turizmą
  Vasario 16-ajai skirti renginiai Neringoje šurmuliuos visą savaitgalį
  Tegai:
  žiobris, šventė, Žiobrinės, Nida, Neringa

  Svarbiausios temos