00:23 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2017 (21)
  80

  Lietuvos sostinė vilniečius ir miesto svečius ragina aktyviai dalyvauti Velykoms skirtuose renginiuose ir bundantį pavasarį pasitikti žvaliai ir sportiškai

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Velykinį savaitgalį Vilnius kviečia ne tik į margučių kūrybines dirbtuves, įvairias ekskursijas, parodas, bet ir į nemokamus jogos, kovos menų, šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus visą balandį.  

  Kūrybinės dirbtuvės šeimoms — margučio "portretas"    

  Šeštadienį, balandžio 15 dieną, 12:00 val. šioje kūrybinėje dirbtuvėje dalyvių lauks įdomiausiais raštais, augalų ir gyvūnų motyvais puošti margučiai — linksmieji pavasario švenčių palydovai.

  "Kviečiame šeimas kūrybinėje dirbtuvėje gratažo technika atskleisti šv. Velykų simbolio — margučio grožį bei sukurti savo šventinį paveikslėlį", — rašo renginio organizatoriai savo Facebook paskyroje

  Šioje kūrybinėje dirbtuvėje laukiamos šeimos su įvairaus amžiaus vaikais.

  Kūrybinės dirbtuvės vyks Radvilų rūmų muziejuje (Vilniaus gatvė 24, Vilnius). 

  Šeimos, norinčios dalyvauti popietėje, kviečiamos registruotis telefonu: (8 5) 212 14 77, 8 659 58066. Vaikai popietėse gali dalyvauti tik lydimi tėvų.

  Bilieto kaina šeimai — 1,80 euro.

  Šeimos bilietą galima įsigyti tik užsiregistravus iš anksto.

  Nemokama ekskursija "Kartą per Velykas"

  Velykos — gražiausia pavasario šventė, bundančios gamtos šauklys. Visgi ir šioji šventė neapsieidavo be kuriozų, nesusipratimų, juokingai ir nelabai linksmai pasibaigusių susidūrimų.

  Vivid Vilnius kviečia visus į nuotaikingą ir artėjančių Velykų dvasia alsuojančią ekskursiją, kurios metu sužinosite, kuo pasibaigė dviejų garsių Lietuvos moterų bandymas susitaikyti per Šv. Velykas, kur Šv. Velykų rytą įvyko muštynės ir kaip, pasak legendos, "netikėlius" pamokė Aušros vartai.

  Ekskursija nemokama, tačiau galėsite gidui padėkoti arbatpinigių forma.

  Išankstinė registracija nebūtina, bet pageidautina — tai galima padaryti elektroniniu paštu info@vividvilnius.lt.

  Susitikimo vieta: prie Gedimino paminklo. Daugiau informacijos "Nemokama ekskursija "Kartą per Velykas" Facebook paskyroje.

  Часовня Остробрамской иконы - вид с улицы
  © Sputnik / Александр Липовец
  Aušros Vartų koplyčia

  Neįprastų margučių ekspozicija Vilniaus centre

  Artėjant Velykoms Vilniaus centrą papuošė tautodailininko Vlado Martikonio margučių paroda.

  Stenduose prie Vilniaus Centrinio knygyno Gedimino prospekte (šalia Kudirkos aikštės) eksponuojami neįprastu būdu — skutinėjimu sukurti margučiai.

  Garbaus amžiaus sulaukęs tautodailininkas ligi šiol užsiima širdžiai miela kūrybine veikla. Kiekvienas jo kruopščiai išskutinėtas margutis turi savo istoriją.

  Martikonis pats parenka spalvų paletę bei raštus, kuriais išmargins būsimuosius meno kūrinius. Tautodailininką dažnai įkvepia liaudies ornamentai, o kažkada buvo taip susižavėjęs drožyba ir langų puošimu, kad jų detales perkeldavo tiesiai ant kiaušinio lukšto. Tokie kiaušiniai nevalgomi, o tik papuošia stalą.

  Martikonis savo kūrybine veikla stengiasi užkrėsti ir jaunąją kartą. Jis dažnai važinėja po mokyklas ir moko vaikus margučių skutinėjimo subtilybių.

  Velykos su Kinder ir Zuikiu

  Velykų Zuikis prekybos ir laisvalaikio centre "Panorama" šeštadienį, balandžio 15 dieną, 12:00 lauks vaikų su dovanomis — vaikams iš viso bus padovanota net du tūkstančiai "Kinder" kiaušinių.

  Nuo 12:00 iki 16:00 čia veiks Zuikių mokyklėlė, kurios metu bus galima pagaminti Zuikio ausis, be to, vyks Zuikio portreto piešimo pamoka, o vaikams piešiniai bus sukūrti ant jų veidukų.

  13:00 prasidės parodėlė, kurioje naujausias pavasario-vasaros drabužių kolekcijas pristatys jaunieji modeliai, ir Velykinis koncertas.

  Выставка домашних животных Зоошоу в Санкт-Петербурге
  © Sputnik / Александр Демьянчук
  Piešiniai ant veidukų

  Velykos Rumšiškėse

  Lietuvos liaudies buities muziejus antrąją Velykų dieną, balandžio 17 dieną, 12:00 visus kviečia į pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventę — Velykas.

  "Šoksim, dainuosim, margučius ritinsim, juos marginsim, skutinėsim! Nepamirškite geros nuotaikos ir margučių — gražiausių velykaičių savininkai bus apdovanoti prizais! Velykų dieną negalima ilgai miegoti — galvą ilgai skaudės, tad nuo 12:00 lauksime svečiuose, Lietuvos liaudies buities muziejuje!" — kviečia šventės organizatoriai.

  Lankytojai galės išbandyti kiaušinių ruletę, dalyvauti įvairiuose velykaičių žaidimuose, parodyti išmonę velykinėje viktorinoje ar žaisti ripką.

  Mažųjų kiaušiniautojų lauks Velykės dovanėlės, piešinių konkursas "Piešiu velykaitį", velykinių aitvarų skraidinimas, jodinėjimas bei Naujojo teatro lėlių spektakliukas "Drąsioji Melisa" ir edukacinis pasakojimas "Virtuvės istorija".

  Bilietų kaina renginio dieną suaugusiems — 5 eurai, moksleiviams, studentams, senjorams — 3 eurai. Išankstinius bilietus galima įsigyti pigiau.

  Литовский музей народного быта отмечает Пасху
  Velykos Rumšiškėse

  Atvelykio šventė "Angelų vaikai — su meile Jums"

  Balandžio 23 dienąnuo 11:00 iki 15:00 Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliuos šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio mugė — paroda "Angelų vaikai — su meile Jums".

  Mugėje dalyvaus ir savo darbelius pristatys ugdytiniai iš specialiųjų mokyklų, globos namų, ugdymo centrų iš visos Lietuvos.

  Nuotaikingą Atvelykio šventę papildys muzikinė programa, iliuzionistų pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, gyvūnėlių paroda, tradiciniai žaidimai ir margučių ridenimo varžytuvės.

  Дети ищут крашенные яйца
  Vaikai ieško margučių

  Visą balandį vilniečiai kviečiami pajudėti  

  Visą pavasarį "Sveiko miesto" iniciatyvos "Atrask kovos menus" metu sostinės gyventojai yra kviečiami išbandyti įvairiausius kovos menų stilius. Jūsų laukia kendo, ušu, kapueiros, kyudo, aikido, karate ir daugelis kitų atvirų užsiėmimų skirtingose Vilniaus vietose.

  Ši iniciatyva skirta tiek vaikams, tiek jaunimui, tiek senjorams, taip pat skirtingų fizinių pajėgumų žmonėms.

  Pranciškonų rūmuose (Trakų gatvė 9/1, 116 salėje) pirmadieniais nuo 18:00 visi norintys kviečiami į nemokamus jogos užsiėmimus visiems "City Yoga", kurių metu stabtelsite ramybės akimirkai — atsipalaiduoti ir surasti raktą į puikią savijautą ir energiją.

  O kiekvieną antradienį nuo 10:00 Pranciškonų rūmuose (Trakų gatvė 9/1, 116 salėje) vyksta nemokami jogos užsiėmimai skirti senjorams. Lengvi ir nesudėtingi fiziniai pratimai bei meditacija po užsiėmimo padės atpalaiduoti kūną ir nuraminti protą.

  Į visus šiuos jogos užsiėmimus būtina išansktinė registracija el. paštu: cityjoga@gyvenimomenas.lt.

  Люди в возрасте занимаются йогой
  © AP Photo / Tony Ding
  Jogos užsiėmimai

  "Ėjimo varžybos" — tai masinis renginys visai šeimai.

  Nesvarbu kiek jums metų, koks jūsų fizinis pasirengimas, "Ėjimo varžybose" Vilniuje laukiami visi. Šių varžybų tikslas — skatinti žmones kasdien pajudėti bent 15 minučių ir kuo daugiau vaikščioti.

  Rinkite savo žingsnius ir socialiniuose tinkluose žymėkite #walk15.

  "Ėjimo varžybų" startas — balandžio 22 dieną 12:00. Vieta — Balsio ežero paplūdimys.

  Спортивная ходьба
  © CC0 / Pixabay
  Sportinis ėjimas

  Balandžio 29 dieną "Kalnų dviračių (MTB) sporto federacija" visus dviračių sporto mėgėjus ir pradedančiuosius kviečia į "MTBF pavasario kroso 2017" varžybas, kurios įvyks Vilniuje. 

  Trasa drieksis aplink Žaliuosius ežerus. Varžybos startuos nuo 10:00 ir tęsis iki 13:00. 

  Temos:
  Velykos 2017 (21)
  Tegai:
  šventiniai renginiai, afiša, Velykos, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos