19:55 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)
  47

  Atvelykio dieną miesto gyventojų ir svečių prie Kauno pilies laukia daug linksmybių, bus galima pokštauti drauge su visa šeima, jurginėti, dalintis gerumu

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Atvelykio dieną, balandžio 23 dieną, nuo 13:00 iki 17:00 prie Kauno pilies Kanklininko skulptūros vyks tradicinė šventė "Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies", praneša miesto savivaldybė.

  Aikštė bus pilna linksmo šurmulio: nugriaudės pavasarinis perkūnas, versis žali vartai, suksis vėjo malūnas, linguos sūpynės, bildės kūrybinės dirbtuvėlės.

  Velykos, archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / Gleb Garanich

  Rengėjai, Kauno tautinės kultūros centras, kvies dalyvauti spalvingoje edukacinėje programoje vaikams "Keliauk! Džiaukis! Auk!" ir ieškoti Velykėlių margučio. Vaikai margutį suras, jei atliks žaidybines-kūrybines užduotis, surinkdami dėlionės dalis, pasislėpusias vištidėje, Velykų bobutės kiemelyje, Velykų medelyje, Kiaušinių ridenimo takelyje, Paukščių lizdeliuose, Svirnelyje ir kitur.

  Čia bus daug staigmenų, dalyviai džiaugsis atradimais, varžytuvių laimėtojai — dovanomis.

  Prie tradicinio Velykų medžio, kiaušinyko, Velykų bobutė kvies ridenti margučius, ragins linksmintis, šokti, dainuoti, sukti ratelius drauge su Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansambliais. Velykė linkės visiems laimės ir sveikatos, primins krikštamotėms, kad gražiausią margutį dovanotų savo krikšto vaikučiams.

  "Atvelykis panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, kad atgaivintų ir atnaujintų kiekvieną. O šiais metais Velykėlės sutampa su Jurginėmis! Sakoma, kad Ganiklis atrakina žemę ir paleidžia žolę! Nuo tada atgyja ir linksminasi visos gyvos būtybės", — pasakoja šventės organizatoriai.

  Visi kviečiami ateiti ne tik su gera nuotaika, bet ir margučių atsinešti, nes būtinai ras kur juos paridinėti. Tai galimybė pokštauti drauge su visa šeima, jurginėti, dalinti kitiems gerumą.

  Organizatoriai žada, kad dovanų ir netikėtumų tikrai netrūks.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)

  Dar šia tema

  Vilniečiai Velykų savaitgalį ir visą balandį kviečiami leisti aktyviai
  Tegai:
  Atvelykio diena, šventė, Kauno pilis, Vaikų Velykėlės prie Kauno pilies, Kaunas

  Svarbiausios temos