03:21 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Renginio "Open House Vilnius" metu bus galima susipažinti su 50 įdomiausių Vilniaus pastatų

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Šį savaitgalį prasideda jau trečią kartą Lietuvoje vyksiantis atviros architektūros savaitgalis "Open House Vilnius", praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Per šį renginį miesto gyventojai ir svečiai kviečiami susipažinti su išskirtine Vilniaus miesto architektūra — duris atvers net 50 pastatų.

  Афиша
  "Open House Vilnius" afiša

  Lankytinų objektų sąrašą puošia ir po ilgos rekonstrukcijos naujai sužibusi Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka — monumentalusis socialistinio realizmo architektūros paminklas, per pusę amžiaus ne tik tapęs mokslo ir žinių simboliu, bet ir nacionalinį tautos identitetą iki šiol kuriančiu ir formuojančiu istoriškai reikšmingu pastatu.

  Ekskursijas vesiantys savanoriai supažindins lankytojus su neeiline pastato istorija ir architektūriniais sprendimais.

  Organizatoriai žada, kad visi turės galimybę sužinoti, kas kūrė ir projektavo iš naujo atgimusį pastatą, kokius sudėtingus inžinerinius sprendimus slepia kontrastingas pastato interjeras, kuriame susipina paveldo detalės, modernūs baldiniai sprendimai ir šiuolaikinės technologijos.

  Nacionalinės bibliotekos istorija

  Ekskursijų metu išgirsite, kaip nuo 1963 metų duris atvėrusi puošniojo socialistinio realizmo stilių atspindinti Nacionalinė biblioteka kito, kol galiausiai susiformavo modernistinis jos veidas. Anuomet išgyvenusi beveik dešimtmetį trukusias statybas, kuriose dirbo ir vokiečių karo belaisviai, stovinti vienoje svarbiausių šalies aikščių biblioteka mena ne tik reikšmingą urbanistinį vaidmenį, bet ir avarinės būklės laikus bei renovaciją, trukusią beveik tiek pat, kiek ir statybos.

  Реставрация национальной библиотека имени Мартина Мажвидаса
  Nacionalinė biblioteka rekonstrukcijos metu

  Pernai biblioteka buvo atidaryta po aštuonerius metus vykusios rekonstrukcijos, tai buvo pirmoji tokio didelio asto rekonstrukcija nuo bibliotekos atidarymo metų. Bibliotekos rekonstrukcijai išleista 25,9 milijono eurų.

  Nacionalinės bibliotekos pagrindinis pastatas yra kultūros paveldo objektas.

  "Open House"

  "Open House" savaitgalis kasmet organizuojamas daugiau nei trisdešimtyje pasaulio miestų: Barselonoje, Helsinkyje, Romoje, Melburne, Niujorke ir daugelyje kitų.

  Visus šiuos miestus vienija tarptautinis tinklas "Open House Worldwide" ir bendras tikslas — įtraukti visuomenę į pokalbį apie architektūros ir aplinkos kokybę, teikti išskirtinę galimybę žmonėms suprasti, mokytis ir pažinti pastatus ir erdves, tiesiogiai pajuntant jų dvasią.

  Nemokami renginiai

  Nemokamos ekskursijos rengiamos balandžio 22-23 dienomis, 11:00-17:30 Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino prospektas 51, Vilnius).

  Ekskursijos vyks kas 15 minučių, jų dalyvius organizatoriai pasitiks ant centrinių laiptų.

  Paskutinė ekskursija prasidės 17:00. Maksimalus žmonių skaičius grupėje — 20. Organizatoriai — "Open House Vilnius" ir Nacionalinė biblioteka.

  Dar šia tema

  Mažvydo "Katekizmą" galima pamatyti Vilniaus universiteto bibliotekoje
  Stiprios bibliotekos — stipri visuomenė: baigiasi Bibliotekų metai
  VU mokslo centras kovos dėl geriausio pasaulio architektūros projekto titulo
  Tegai:
  nemokamai, renginiai, architektūra, Open House Vilnius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Vilnius

  Svarbiausios temos