00:11 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Vilniečiai kviečiami prisijungti prie švaros akcijos ir padaryti miestą švaresnį, pažinti ar atrasti iš naujo miesto architektūrą, aplankyti unikalaus dizaino žaliąjį statinį ar Atvelykio mugę, su visa šeima eiti pasivaikščioti ar pakilti į Gedimino kalną

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Sostinės gyventojai ir svečiai šitą savaitgalį galės aktyviai ir prasmingai plaleisti laiką, nes vyks švaros akcija "Darom",  atviros architektūros savaitgalis "Open House Vilnius", žaliojo pastato VU Botanikos sode atidarymo šventė, "Ėjimo varžybos" ir daugybė kitų renginių.

  Akcija "Darom 2017"

  "Darom! Gamta tau padėkos!" — su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kviečia aktyviai dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje akcijoje "Darom-2017", kuri vyks šeštadienį.

  Vilniuje vėl bus tvarkomi miškai, parkai, Neries pakrantė ir kitos viešosios erdvės. Vilniečiai gali pasirinkti vietas, kuriose norės tvarkyti aplinką, o jose lauks akcijos koordinatoriai, bus dalinami šiukšlių maišai.

  Vien praėjusiais metais akcijos metu Vilniuje buvo surinkta ir į sąvartynus išvežtos 47 tonos šiukšlių.

  Startą akcijai jau davė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė — ketvirtadienį psichosocialinės reabilitacijos centro "Rastis" parke ji sodino žydinčius augalus.

  "Pavasaris — gera proga ne tik atsinaujinti, bet ir susitvarkyti. Prisidėti prie gražesnės Lietuvos nesunku — prisijunkite prie akcijos "Darom"!" — pakvietė Prezidentė savo Facebook paskyroje.

  Daugiau informacijos apie akciją galima rasti organizatorių interneto tinklalapyje.

  Kur? Visame mieste. 

  Kada? Balandžio 22dieną 10:00.

  "Open House Vilnius 2017"

  Trečiasis "Open House Vilnius" — atviros architektūros savaitgalis vėl kviečia miestiečius ir miesto svečius pažinti išskirtinę Vilniaus architektūrą. Savaitgalio metu duris atvers 50 Vilniaus pastatų, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei.

  Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.

  Pagrindinis renginio tikslas — kurti naujas galimybes vilniečiams pažinti savo miesto architektūrą, ja domėtis ir atrasti iš naujo. 

  Su pastatų lankymo laikais ir tikslia savaitgalio programa galima susipažinti "Open House Vilnius" tinklalapyje.

  Kur? Visame mieste. 

  Kada? Balandžio 22-23 dienomis.

  Афиша
  "Open House Vilnius" afiša

  Žaliojo pastato atidarymo šventė

  Šis modernus, ergonomiškas, unikalus žaliojo dizaino statinys išsiskiria ne tik išorinėmis sienomis, kurias puošia žaliosios kolonos, bet ir kitais savitais apželdinimo sprendiniais, unikaliomis techninėmis bei energetinėmis savybėmis, daugiafunkciškumu, konstrukcinių bei techninių sprendinių įvairove.

  Šio pastato rekonstrukcija — išskirtinis pavyzdys ne vien mūsų šalyje.

  Unikalaus dizaino žaliojo statinio atidarymo dieną vilniečiai turės galimybę aplankyti pastato stogą, kurį puošia apžvalgos aikštelė su žaliuojančių medžių ir krūmų oaze, be to, laboratorijas, šiltnamį ir ekspozicijų salę.

  Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose. 

  Kada? Balandžio 22 dieną 12:00.

  В ботаническом саду Вильнюсского университета - уникальное зеленое здание
  Unikalus žaliojo dizaino statinys

  Masinis renginys visai šeimai "Ėjimo varžybos" 

  Nesvarbu kiek jums metų, koks jūsų fizinis pasirengimas, "Ėjimo varžybose" Vilniuje laukiami visi. Šių varžybų tikslas — skatinti žmones kasdien pajudėti bent 15 minučių ir kuo daugiau vaikščioti.

  "Ėjimo varžybų" dieną skirkite laiko susitikimui su seniai matytu draugu ir eikite pasivaikščioti. Pasiūlykite  renginyje sudalyvauti visai šeimai, giminei, pasikvieskite senelius, pasiimkite augintinį.

  "Rinkime žingsnius ir grožėkimės Vilniau apylinkėmis!" — kviečia renginio organizatoriai.

  Kur? Balsio ežero paplūdimyje. 

  Kada? Balandžio 22 dieną 12:00.

  Мероприятие Ėjimo varžybos
  "Ėjimo varžybų" dalyviai

  Gedimino kalnas atidaromas lankytojams

  Gedimino kalnas ir Gedimino pilies bokštas lankytojams bus atidaryti balandžio 21 dieną.

  "Pakilti į Gedimino kalną ir aplankyti Gedimino pilies bokštą lankytojus kviesime ne pagrindiniu taku, o kitu — istoriniu, nuo Vilnios upės pusės", — sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.

  Pagrindinis takas, kuriuo iki šiol buvo kylama į Gedimino kalną, liks uždarytas dėl pietrytiniame šlaite užfiksuotų deformacijų.

  Aplankyti Gedimino pilies bokštą ir nuo apžvalgos aikštelės pamatyti Vilniaus miesto panoramą lankytojai kviečiami kasdien nuo 10:00 iki 21:00. Bilieto kaina — 5 eurai, kaina su nuolaida (moksleiviams, studentams, senjorams) — 2 eurai.

  Kur? Gedimino kalno boštas 

  Kada? Nuo balandžio 21 dienos.

  Башня Гедиминаса на Замковой горе
  © Sputnik / Мариус Баранаускас
  Gedimino bokštas

  Atvelykio šventė "Angelų vaikai — su meile Jums"

  Sekmadienį Vilniaus mokytojų namų kiemelyje šurmuliuos šilta ir jauki kasmetinė Atvelykio mugė — paroda "Angelų vaikai — su meile Jums".

  Mugėje dalyvaus ir savo darbelius pristatys ugdytiniai iš specialiųjų mokyklų, globos namų, ugdymo centrų iš visos Lietuvos.

  Nuotaikingą Atvelykio šventę papildys muzikinė programa, iliuzionistų pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, gyvūnėlių paroda, tradiciniai žaidimai ir margučių ridenimo varžytuvės.

  Kur? Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. 

  Kada? Balandžio 23 dieną nuo 11:00 iki 15:00.

  Dar šia tema

  Vilniečiai Velykų savaitgalį ir visą balandį kviečiami leisti aktyviai
  Pasivaikščioję palikite švarias vejas: Vilniuje vyksta tvarkingų augintinių akcija
  Tegai:
  savatgalio renginiai, afiša, Vilnius

  Svarbiausios temos