04:35 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  417

  Pirmąjį gegužės savaitgalį į Vilnių atplauks XI amžiaus Vikingų laivas

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Gegužės 6 dieną Neries upėje pasirodys XI amžiaus vikingų laivas, praneša portalas balticvikings.com.

  Laivą bus galima pamatyti prie Baltojo tilto renginio "Genties diena" metu, šaštadienį, 14:00-20:00 val.

  Laivo įgula ir senovės baltų genčių istorijos rekonstruktorių grupės visus pakvies į pažintinę kelionę su paskutiniosiomis Europos pagonių gentimis, gyvenusiomis vikingų epochoje.

  "Pirmasis toks vikingų laivas Lietuvoje siūlys išskirtinę galimybę prisiliesti prie mūsų protėvių istorijos ir nusikelti tūkstantį metų atgal", — rašoma pranešime.

  Nuolat augant susidomėjimui senąja baltų kultūra Lietuvoje, šis laivas taps simboliu, padėsiančiu perteikti protėvių dvasią ateities kartoms.

  Renginys "Genties diena" nukels į senovinę stovyklą su kariais, amatininkais, pirkliais ir istorijų pasakotojais.

  Pavadinimas "vikingai", pavartotas Adomo Brėmeniečio (XI amžiaus arkivyskupo), reiškia piratus iš Skandinavijos. Jie formavo tarpregionines pirklių ir plėšikų grupes, kurias sudarė skirtingoms kultūrinėms grupėms priklausę asmenys. Baltai, kurie yra viena seniausių Europos etnolingvistinių grupių, nuolat palaikė ryšį su vikingų bendruomenėmis, prekiaudami su jais ir dalyvaudami plėšikiškuose žygiuose.

  Dar šia tema

  "Europos dviračių iššūkis 2017": visą gegužę mink pedalus už savo miestą
  "Bėk su šunimi 2017" vyks Vilniuje gegužės pradžioje
  Tegai:
  vikingų laivas, laivas, vikingai, Baltasis tiltas, Neris, Vilnius

  Svarbiausios temos