05:30 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Muitinės muziejus, archyvinė nuotrauka

  Muitinės muziejus Muziejų naktį papasakos apie tai, kas nutylima

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  4221

  Prie iniciatyvos atverti muziejus nakčiai prisijungęs Muitinės muziejus šiemet žada pasidalinti istorijomis iš caro ir mūsų laikų muitininkų kasdienybės, pristatyti kinologų ir jų šunų pasirodymą, kai keturkojai aptinka narkotikus, ir daug kitų pramogų

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Kitą šeštadienį, gegužės 20 dieną, Muitinės muziejus prisijungs prie visoje Europoje populiarios iniciatyvos ir pakvies lankytojus apžiūrėti ekspozicijų neįprastu muziejams darbo laiku.

  Стенд с мехами и панцирями экзотических животных
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Šiemet Tarptautinės muziejų nakties tema — "Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima", todėl Muitinės muziejuje "nepatogios" istorijos lankytojų lauks kone kiekvienoje salėje.

  Smagių pasakojimų iš spaudos draudimo meto lankytojams turi paruošęs knygų "Apelsinų kontrabanda" ir "Elektros boikotas" autorius, ilgametis Lietuvos muitinės darbuotojas Gediminas Kulikauskas.

  "Įdomių istorijų nestokojantis Kulikauskas pažers faktų apie knygnešių nuotykius slapstantis nuo caro pasieniečių ir nors šiandien ir didžiuojamės jų vykdyta nelegalia veikla, anuomet toli gražu ne visi knygų gabentojai buvo šventi…", — pasakoja apie renginį jo organizatoriai Facebook paskyroje "Naktis Muitinės muziejuje"

  Medininkų žudynėms atminti skirtoje salėje bus galima pabendrauti su 1991-aisiais sovietų omonininkų nušauto muitininko Stanislovo Orlavičiaus sūnumi Justinu. Anksti našlaičiu likęs vaikinas seka tėčio pėdomis ir jau keletą metų yra Lietuvos muitinės pareigūnas. Ką iš tikrųjų Justinas galvoja apie skaudžius jo šeimai Medininkų įvykius ir kokių nepatogių klausimų šiandien turėtų savo tėčio žudikams, lankytojams papasakos nakties Muitinės muziejuje metu.

  Muitinės kovą su kontrabanda pristatančioje salėje muitininkai surengs garsių firmų kvepalų klastočių bandomąjį uostymą. Lankytojai galės patirti, koks kvapas sklinda pasipurškus neaiškiuose pogrindiniuose fabrikėliuose sufalsifikuotais kvepalais. Įspėjame jautresnių nosių savininkus — kvapelis gali būti išties "nepatogus". 

  Prie Lietuvos ir Europos muziejus vienijančios iniciatyvos atverti muziejus nakčiai jau trečiąjį kartą prisijungęs Muitinės muziejus šiemet žada ir daugiau pramogų. 

  Muitinės muziejaus pastato kieme vyks muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymas. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus. 

  Viso vakaro metu bus galima apžiūrėti "Muitininkų žvaigždės" vardą gavusį iš kontrabandininko konfiskuotą muitinės mobiliosios grupės automobilį "Audi Q7". O pareigūnai papasakos šio automobilio atsiradimo istoriją, parodys vietas, kuriose kontrabandininkas buvo įrengęs cigarečių slėptuves, kiek "nepatogumų" patyrė lengvų pinigų prasimanyti sumąstęs vaikinas ir leis išbandyti modernias mašinoje įdiegtas technologijas.

  Pokalbiai, diskusijos, edukacinė veikla ir fotosesijos tarpukario muitininko kabinete — visos lankytojų laukiančios pramogos Muziejų nakties metu bus nemokamos.

  Кабинет таможенника начала 20 века
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  XX amžaius pradžios muitininko darbo kabinetas

  Muitinės muziejaus durys svečiams bus atvertos 18:00. Planuojama dirbti iki 24:00, tačiau, kaip sako muziejaus darbuotojai, iki vidurnakčio atvykę lankytojai tikrai nebus skubinami išeiti ir galės ekspozicijas apžiūrinėti tiek ilgai, kiek norės. 

  Detali Nakties Muitinės muziejuje programa:

  18:00 ir 19:00 aikštelėje priešais Muziejaus pastatą vyks du muitinės kinologų ir jų tarnybinių šunų pasirodymai. Bus galima pamatyti, kaip turi elgtis idealiai dresuotas šuo ir kaip lengvai muitinės keturkojai aptinka paslėptus narkotikus.

  21:00 vyks Muitinės mokymo centro kinologo, tarptautinės kategorijos teisėjo bei Vokiečių aviganių savininkų klubo tarybos nario Artūro Zalecko paskaita apie šunų dresūrą, jų tipus bei kinologo darbo užkulisius. Klausytojai sužinos, kokius šunis geriausia laikyti namuose, o kokie idealiai tinka tarnybai. Nemokamos profesionalo konsultacijos visiems, planuojantiems įsigyti keturkojį draugą. 

  22:00 rašytojas, knygų "Apelsinų kontrabanda" ir "Elektros boikotas" autorius, ilgametis Lietuvos muitinės darbuotojas Gediminas Kulikauskas skaitys pranešimą "Ne visai šventi — nepatogios knygnešių gyvenimo istorijos". 

  18:00-24:00 iš kontrabandininko konfiskuoto ir į Muitinės mobiliosios grupės automobilį perdaryto "Audi Q7" apžiūra. 

  18:00-24:00 Medininkų žudynėms atminti skirtoje salėje bus galima pabendrauti su 1991-aisiais sovietų omonininkų nušauto muitininko Stanislovo Orlavičiaus sūnumi Justinu. 

  Visi kviečiami atvykti į Muitinės muziejų (Jeruzalės gatvė 25, Vilnius).

  Dar šia tema

  Baltarusis skubėjo pas sergančią žmoną su didele cigarečių kontrabanda
  Latvis nelegaliai gabeno virš 200 kg gintaro
  Muitininkai išrinko geriausius tarnybinius šunis
  Tegai:
  kinologai, pramogos, Muitinės muziejus, Tarptautinė muziejų naktis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos