16:15 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Kadras iš dokumentinio filmo Šaltos ausys, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos režisieriaus filmas "Šaltos ausys" gavo pagrindinį festivalio prizą Italijoje

  © Photo: Facebook/Šaltos ausys
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (81)
  3720

  Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas "Šaltos ausys" tarptautiniame festivalyje laimėjo prizą už geriausią dokumentinį filmą

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Lietuvos režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas "Šaltos ausys" grįžo iš Italijos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio "Festival dei Dirriti Umani" su apdovanojimu, praneša Lietuvos kino centras.

  Filmas laimėjo pagrindinį festivalio žiūri prizą už geriausią dokumentinį filmą.

  "Už įstabų glaustumą, pasakojant universalią istoriją apie skausmingai sudėtingą dialogą, ir už jautrumą, vaizduojant įtampa ir pykčiu kibirkščiuojantį meilės ryšį, išraiškingais, tačiau paprastais ir nuostabiais vaizdais atskleidžiant simbolinį ir abstraktų tikrovės matmenį", — taip apibūdino filmą festivalio žiuri, teikdama apdovanojimą.

  Режиссер Линас Микута получил приз за лучший документальный фильм
  Linas Mikuta gauna apdovanojimą

  "Festival dei Dirriti Umani" — žmogaus teisių festivalis. Šiemet festivalis iš daugiau nei 400 filmų iš viso pasaulio atrinko 19 konkursinių filmų.

  Filmas "Šaltos ausys" dar bus parodytas ir Palerme bei Trevize festyvalio „Sole Luna Doc" metu.

  "Gauti prizą šiame festivalyje ypatingai malonu, nes jis atveria plačias sklaidos galimybes Italijoj. Po seanso sulaukiau daug minčių ir nuomonių iš publikos, taip pat kino profesionalų bei universiteto profesorių. Žmonės aktyviai domėjosi Lietuva ir jos kinu. Gera", — savo įspūdžiais dalijosi iš festivalio apdovanojimo ceremonijos grįžęs Mikuta.

  Dokumentinis filmas pasakoja istoriją apie du vyrus — tėvą bei jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, praktiškai atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka labai tolimi vienas kitam. Jų pasaulio pajautimai tokie skirtingi, jog visi bandymai susikalbėti virsta konfliktu arba mažų mažiausiai nesusipratimu. Tėvas laiko sūnų nenormaliu nesubrendėliu, o sūnus tėvą — nejautriu chamu. Ar įmanoma šiems, regis, patiems artimiausiems žmonėms rasti kelią vienam į kitą?

  Režisieriaus Lino Mikutos filmas "Šaltos ausys" tęsia tarptautines keliones ir vasarą yra atrinktas dalyvauti tarptautinio festivalio "Cronograf" Moldovoje konkursinėje programoje bei Peru, Limoje, svarbiausiame šalyje dokumentikos forume "Lima Independiete".

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (81)

  Dar šia tema

  Įvardinti festivalio "Kino pavasaris" laimėtojų vardai
  Vilniaus oro uosto kino salėje — naujas filmų repertuaras
  Lietuvos reklamos kūrėjas Tomas Ramanauskas debiutuoja kine
  Tegai:
  dokumentinis filmas, prizas, kino festivalis, dokumentinis filmas "Šaltos ausys", Linas Mikuta, Italija, Lietuva

  Svarbiausios temos