17:15 2019 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Rokenrolo koncertas, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje ir Kaune vyks taikūs koncertai "Laisvė rokenrolui"

  © Photo: Facebbok/Laisvė rokenrolui
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  12921

  Organizatoriai skelbia, kad koncertų tikslas — garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Antradienį, gegužės 16 dieną, Vilniuje ir Kaune rengiama viena didžiausių pastarųjų metų pilietinių iniciatyvų — koncertai "Laisvė rokenrolui", praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Taikus protestas organizuojamas nesulaukus dialogo iš Seimo narių

  Algirdas Barniškis-Blėka, vienas iš taikaus protesto organizatorių,  jau ankščiau kreipėsi į Seimo narius prašydamas pradėti diskusiją su festivalių organizatoriais, o ne savavališkai spręsti klausimus, dėl kurių renginiai gali nukentėti.

  "Nė vienas valdžios atstovas nesikreipė, nesišnekėjo, neklausė, ką mes, renginių organizatoriai, darome, kad sumažintumėme alkoholio prieinamumą renginių metu, nors mes turim didelę patirtį — čia dirbame mažiausiai 25 metus", — sako Barniškis-Blėka.

  Barniškio-Blėkos teigimu, per tiek metų patys festivalių organizatoriai dėjo didžiules pastangas, kad sumažintų alkoholio prieinamumą, kontroliuotų jį.

  "Kreipiamės į Seimo narius, kad jie prieš darant sprendimus, išklausytų mus. Tik diskutuojant mes galim priimti visos visuomenės interesus atitinkantį sprendimą", — kalbėjo Barniškis-Blėka.

  Taikaus protesto tikslas

  Renginio organizatorių ir dalyvių tikslas — garsiai kartu pasakyti Seimo nariams ir Vyriausybės atstovams, kad visuomenė moka švęsti atsakingai ir nenori naujų draudimų.

  "Šiandien mes renkamės čia, kad rytoj galėtume rinktis ten, kur norime. Kur mus nuveda laisvė, rokenrolas ir vasara. Kur susirenka draugiški, linksmi ir šviesūs žmonės. Kur skamba uždeganti, įkvepianti ir nevaržoma muzika", — rašo apie renginį organizatoriai "Laisvė rokenrolui" Facebook paskyroje

  "Laisvę rokenrolui" palaiko sporto, kultūros, muzikos pasaulio atstovai, renginių organizatoriai bei Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjunga.

  "Mes norime dar kartą valdžios atstovams pasakyti — ačiū, nereikia. Susitvarkysime patys. Jūsų visagalis rūpestis jaudina, bet jūs apsirikote su adresatu. Rūpinkitės verčiau tais, kurie nebegali ir nebenori patys savimi pasirūpinti.  Nekiškit nagų prie mūsų festivalių, negadinkit vasaros, nepančiokit rokenrolo. O jeigu nesusitarsim, pažadam, grosim tol, kol pasigailėsit turintys ausis. Nes mūsų tikrai neužčiaupsit", — sako renginio organizatoriai.

  Koncerto dalyviai

  Vilniuje, prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, 16:00 koncertą atidarys Vidas Bareikis su specialiai "Laisvės rokenrolui" protestui kurta daina. Taip pat gros Bix, G&G Sindikatas, Leon Somov & Jazzu, Solo Ansamblis, Baltasis Kiras, The Station ir Ba.

  Kaune nuo 20:00 prie "Gargaro" (Raudondvario pl. 101) koncerto žiūrovų lauks Kazimiero Likšos, Paulos, Medono, Deeper Upper, Ironvyto, Mad Money, Wolfsome ir G-Spot DJ's pasirodymai.

  Linksminsime be alkoholio

  Organizatoriai primena, kad "Laisvė rokenrolui" — taikus koncertas, todėl prašoma visų dalyvių laikytis tvarkos bei nesinešti alkoholinių gėrimų.  

  "Šiame koncerte mes renkamės linksmintis be alkoholio, nes vis dar turime laisvę rinktis. Parodykime, kad mokame švęsti atsakingai!" — kviečia organizatoriai.

  Už laisvę ir atsakomybę prie "Laivės rokenrolui" jungiasi ir Vilniaus barai — jie vis dar gali priimti svečius lauko terasose ir lauks visų po koncertų.

  Pavyzdžiui, barai "Meatballs", "Prohibicija", "Etmonų Špunka" ir "Monstro", įsikūrę Vilniuje, rengs Aleksandro Makejevo koncertą, o "Piano Man Outside" vyks diskusiją #laisverokenrolui ir "The Station" koncertas.

  Dar šia tema

  Penki mitai apie "sausą įstatymą"
  "Komendanto valanda" be alkoholio Lietuvos kurortuose
  Skvernelis: kavinėse reikia uždrausti ne tik alkoholį, bet ir rūkymą
  Lietuviai nusiteikę prieš prekybą alkoholiu vasaros kavinėse
  Tegai:
  koncertas, Laisvė rokenrolui, Kaunas, Vilnius

  Svarbiausios temos