05:01 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Gegužės 20-ąją devintą kartą bus rengiama Gatvės muzikos diena, kurios metu kiekvienas norintis gali išeiti į gatvę ir pademonstruoti savo muzikinius įgūdžius

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Šeštadienį, gegužės 20 dieną, nuo 12 valandos 39-iuose Lietuvos miestuose prasideda Gatvės muzikos diena, pranešama renginio tinklalapyje.

  Idėja rengti Gatvės muzikos dieną kilo muzikantui ir aktoriui, grupės "Foje" lyderiui Andriui Mamontovui 2007 metais.

  Roko žvaigždės draugai palaikė šitą neįprastą iniciatyvą ir tapo pirmais dalyviais.

  Kūrėjų sumanymu, renginys numato minimalius apribojimus jo dalyviams. Pakanka mokėti dainuoti ar groti kokiu nors muzikiniu instrumentu. Pasirodymo repertuarą, laiką ir vietą kiekvienas pasirenka pats. Visi, kas mėgsta muziką ir muzikuoja, šią dieną gali išeiti į gatves, kiemus, parkus ir groti plačiajai visuomenei.

  Per vienuolika metų Gatvės muzikos dienos peržengė vienos šalies ribas ir įgijo tarptautinį mastą. Be beveik 50 Lietuvos miestų, šiandien Gatvės muzikos diena vyksta ir tokiose Europos sostinėse, kaip Paryžius, Kopenhaga, Talinas, Kijevas, Minskas bei Ryga. Kiekviename mieste renginys turi savo savitumą ir niuansų, kurie suteikia šventei papildomą žavesį ir originalumą.

  Gatvės muzikos dienos metu galima sutikti ir naujokų, kurie daro pirmuosius žingsnius, ir visame pasaulyje žinomų muzikantų. Gatvės formatas leidžia pasitraukti nuo scenos šablonų ir pasinerti į laisvą kūrybą.

  Visi pasirodymai yra nemokami.

  Daugiau informacijos apie miestus ir vietas, kur vyks Gatvės muzikos diena, galima rasti čia.

  Dar šia tema

  Džiazo mylėtojams — Lietuvą užplūs dešimt dienų džiazo fiesta
  Grupės "Despotin Fam" klipas dainai "Nemiriau" gavo metų titulą
  Tegai:
  muzika, Gatvės muzikos diena, Lietuva

  Svarbiausios temos