11:51 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Vokietijos ambasada Lietuvoje prie įėjimo į pastatą pastatė du meniškai apipavidalintus lokius "Buddy Bär" ir pasiūlė parinkti jiems vardus

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Lokiai, simbolizuojantys Vokietijos ir Lietuvos draugystę, atsirado prie Lietuvos ambasados Vilniuje gegužę, praneša diplomatinės atstovybės spaudos tarnyba.

  2016 metais, minint Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 25-ąsias metines, Vokietijos ambasados iniciatyva buvo nuspalvinti du į Vilnių atkeliavę lokiai, dviejų šalių draugystės simboliai ir ambasadoriai. Po ilgo žiemos miego lokiai užėmė savo vietas priešais ambasadą.

  Медведь Buddy Bär в Вильнюсе
  © Photo : Buddy Bär
  Lokys "Buddy Bär" Vilniuje

  "Buddy Bär" populiarumas prasidėjo 2001 metais, kai po visą Berlyną buvo pastatyta apie 250 nudažytų lokių. Po metų buvo pristatyta po pasaulį keliaujanti paroda — "United Buddy Bears". Šiuo metu "Buddy Bär" populiacija siekia 1400, iš kurių didžiausią dalį — 1100 — galima sutikti už Berlyno ir Brandenburgo ribų.

  Nauji sostinės "gyventojai" kol kas neturi vardų, todėl savo pasiūlymus kiekvienas norintys gali teikti iki gegužės 31 dienos. Kūrybiškumas neturi ribų! Savo siūlymus galima siųsti elektroniniu adresu ku-100@wiln.auswaertiges-amt.de.

  Dar šia tema

  Vokietijos kultūra migrantams: tiesiog dešrelės
  Vokietija pritarė daliniam veidą dengiančių drabužių draudimui
  Vokietija grąžino Lietuvai istorinius dokumentus
  Vokietijos policininkai nepatenkinti darbo užmokesčiu
  Grybauskaitė dėkoja Vokietijai už Vasario 16-osios Akto išsaugojimą
  Tegai:
  lokys, Buddy Bär, Vokietijos ambasada Lietuvoje, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos