00:32 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Atėjus saulėtoms dienoms renginių gryname ore padaugėjo: šį savaitgalį sostinėje galima pasigrožėti gėlėmis, pamatyti dronų lenktynes, technologijų parodą ir susipažinti su Afrikos kultūra

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami turiningai praleisti paskutinias pavasario dienas, nes vyks gėlių mugė, su technologijomis susiję renginiai, muilo burbulų paradas.

  Festivalis "LOGIN 2017"

  "LOGIN" yra didžiausias technologijų ir inovacijų festivalis Baltijos šalyse, kasmet sutraukiantis virš šešių tūkstančių dalyvių iš Lietuvos ir viso pasaulio.

  Renginys šiemet vyksta gegužės 24-26 dienomis Vilniaus centre — teatrai, viešbučiai, Lietuvos mokslų akademija ir kiti taps neatpažįstamomis, nes "LOGIN 2017" jas pritaikys specifinei konferencijos tematikai, kuriose savo patirtimi bei įžvalgomis dalinsis ne tik savo srities žvaigždės iš užsienio, bet ir nemažai Lietuvos fintech, technologinių naujovių bei rinkos lyderių.

  Su festivalio programa galima sisipažinti čia.

  Афиша Login 2017
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Renginio "Login 2017" afiša

  Dronų lenktynės

  Gegužės 25-26 dienomis Vilniaus Katedros aikštėje įvyks pirmosios Lietuvoje tarptautinės dronų varžybos.

  Didžiausio Baltijos šalyse technologijų ir inovacijų festivalio "LOGIN 2017" metu rengiamose lenktynėse dalyvaus net 32 sportininkai iš septynių pasaulio šalių. Vienose didžiausių varžybų Pabaltyje startuos lenktynininkai iš Suomijos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos bei Estijos.

  Varžybose prizines vietas iškovoję sportininkai  gaus įskaitinius taškus, kurių suma sezono pabaigoje nulems kelialapių į JAV vyksiantį superfinalą laimėtojus.

  Один из дронов на соревновании
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Vienas iš dronų varžybų metu

  Išradėjų festivalis

  Gegužės 26-27 dienomis Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje vyks tarptautinis išradėjų festivalis "Vilnius Mini Maker Faire".

  Renginys, kuriame bus pristatyti naujausi pačių rankomis pasigaminti išradimai, į vieną vietą suburs visus, besidominčius techninių kūrėjų bei "pasidaryk pats" judėjimu. Festivalyje dalyvaus ir savo projektus pristatys robotikos, elektronikos, inžinerijos, biologijos, menų bei amatų atstovai, startuoliai, mokyklos.

  Estivalio tikslas — įkvėpti sukurti kažką stebinančio, nematyto ir naudingo.

  Vilnius Mini Maker Faire
  Festivalyje "Mini Maker Faire"

  Tarptautinė Afrikos diena

  Minėdami tarptautinę Afrikos dieną, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti Afrikos dienų renginiuose, kurie vyksta Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje gegužės 22-28 dienomis.

  Lankytojų laukia fotografijų Afrikos tema paroda, Afrikos šalių autorių knygų paroda ir Lietuvos autoriaus poezijos knygos, išverstos į bambarų kalbą, pristatymas ir kiti renginiai.

  Африканские жирафы
  © Photo: Pixabay
  Afrikos žirafos

  Mugė "Lietuvos žiedai"

  Vilniaus universiteto botanikos sodas gegužės 26-28 dienomis kviečia į pavasarinę mugę-parodą "Lietuvos žiedai". Čia šurmuliuos iš įvairiausių Lietuvos kampelių suvažiavę ūkininkai, gėlių augintojai, sodininkai.

  Gegužės 26 ir 27 dieną mugė veiks nuo 8:00 iki 20:00, o gegužės 28 dieną nuo 8:00 iki 15:00.

  Lankytojų laukia platus tiek vienmečių, tiek daugiamečių gėlių asortimentas. Čia bus galima įsigyti retesnį vaiskrūmį ar vaismedį.

  "Bus ir braškių, ir pomidorų daigų, neliks pamiršti ir vaistažolių mėgėjai. Ne tik nusipirksite, bet ir sužinosite, kaip auginti ir prižiūrėti. Dar bus ir keramikos, ir akmens skulptūrų", — rašo organizatoriai renginio Facebook paskyroje.

  Георгины
  Фото: Александр Липовец
  Jurginai

  Burbulų paradas

  Sekmadienį, gegužės 28 dieną 17:30-1830 Vilniaus senamiestyje vyks linksmiausias ir daugiausiai nuotraukų sulaukiantis renginys "Global Bubble Parade Vilnius 2017".

  "Žygiuosime pagrindine sostinės gatve — Gedimino prospektu. Eisenos pradžia — Vinco Kudirkos aikštė, žygiuoti baigsime Katedros aikštėje. Bus einama per gatvės vidurį, todėl atveskite draugus, tėvelius bei visą giminę — vietos užteks visiems!" — rašo organizatoriai renginio Facebook paskyroje.

  Eisenos tema — spalvos ir muilo burbulai. Todėl organizatoriai ragina apsirengti kuo šviesiau, ryškiau ir blizgiau kiek tai yra įmanoma bei atsinešti muilo burbulų.

  Burbulų ginklai yra labai laukiami, kadangi juos naudoti eisenos metu yra kur kas lengviau.

  "Laukiame jūsų kartu ir su šunimis, papuošalais, juostelėmis ir kitais dalykais, su kuriais eisena atrodys kur kas linksmiau. Išdažykite veidą, apsirenkite klouno kostiumu, apsirenkite kuo tik norite! Tai puiki galimybė būti keistam ir išlaisvinti vaiką savyje", — kviečia organizatoriai.

  Уличный художник выступает с мыльными пузырями на площади Россио в центре Лиссабона
  © REUTERS / Rafael Marchante
  Tarp muilo burbulų

  Dar šia tema

  Rumšiškės kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dieną
  Trakų pilyje pirmąkart surengta paroda "Šv. Florijonas – ugniagesių globėjas"
  Tik dvi dienas didžiausias tiltas Lietuvoje bus atvertas lankytojams
  Tegai:
  savaitgalio renginiai, afiša, Vilnius

  Svarbiausios temos