02:16 2018 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1502
 • RUB77.6921
  Rotušės aikštė Kaune, archyvinė nuotrauka

  Ekskursija bėgant: įdomiausių Kauno maratono vietų dešimtukas

  © Photo: Depositphotos
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (188)
  4210

  "Citadele Kauno maratono" organizatoriai siūlo iš anksto susipažinti su įdomiomis ir patraukliomis miesto vietomis, kuriose bus išdėstytas maratono maršrutas

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. "Citadele Kauno maratonas" vyks Kaune birželio 11 dieną, pranešama renginio organizatorių tinklalapyje.

  "Norint pažinti miestą nebūtina po jį vaikščioti, jo grožis gali atsiskleisti ir bėgiojant. Tik svarbu žinoti, ką matai", — sako "Citadele Kauno maratonas" organizatoriai.

  Organizatoriai siūlo iš anksto susipažinti su įdomiomis miesto vietomis, kuriose bus įrengta maratono trasa.

  Karaliaus Mindaugo prospekto gatvėje esanti meno siena krantinėje prie Žaliojo tilto

  2015 metais Kauno gatvės meno festivalio NYKOKA iniciatyva legalizuota Nemuno krantinė prie Čiurlionio tilto tapo mėgstama grafitininkų ir gatvės menininkų vieta. Čia praktikuotis ateina ne tik naujokai, bet ir patyrę menininkai, todėl šioje vietoje galima pamatyti naujausius gatvės menininkų darbus Kauno mieste.

  VU Kauno fakulteto Saulės laikrodis

  Iš daugybės Kauno panoraminių nuotraukų atpažįstamas, vienu iš Kauno simbolių tapęs saulės laikrodis miestiečius džiugina ir tamsiuoju paros metu.

  1986 metais skulptoriaus Antano Balkės įrengtas ant VU Kauno fakulteto pastato sienos kabantis laikrodis šiuo metu apšviečiamas ir naktimis.

  Солнечные часы Каунасского факультета VU
  VU Kauno fakulteto Saulės laikrodis

  Vytauto Didžiojo tiltas

  Seniau dar buvo vadinamas ilgiausiu tiltu pasaulyje, nes norint pereiti iš vieno Nemuno kranto į kitą, prireikdavo 13 dienų. Mat Kaunas priklausė Rusijos imperijai, o Aleksotas iki 1807 metų — Prūsijos karalystei. Priešingose upės pusėse galiojo kalendoriai, tarp kurių buvo 13 dienų skirtumas.

  Persikėlus per Nemuną galima išbandyti lyninį keltuvą ir pasikelti į Aleksoto apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi Kauno panorama.

  Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia ir Bernardinų vienuolynas

  Viena seniausių Kauno bažnyčių, veikianti nuo 1503 metų Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia buvo atiduota bernardinų vienuoliams, įsikūrusiems mieste.

  Bažnyčią puošia medinės barokinės detalės, interjere dominuoja išlikę gotikinio stiliaus elementai su baroko bruožais. Bažnyčios pietinėje pusėje yra veikiantis vienuolynas, o šalia jo — svečių namai.

  w

  Gatvės meno piešinys "Senelis išminčius"

  Piešinys užima 440 kvadratinių metrų plotą. Senelis su pypke simbolizuoja išmintį, o kosminė pypkė su žvaigždynais — kažką neapčiuopiamo.

  Išminčiaus aprangos raštas sudarytas iš teptuko ir pieštuko motyvų. Senelis basas — tai simbolinė duoklė kadaise "Fluxus ministerijos" pastate veikusiam batų fabrikui.

  Senelį ant sienos išpaišė Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas.

  Šančių kioskas ir sienos piešinys "Jis ir Ji"

  Piešinys vaizduoja du balandžius, kuris — jis ir ji — simbolizuoja draugystę ir bendrystę. Įdomus faktas, kad netoli šios vietos XX amžiaus pradžioje buvo balandžių stotis, iš kurios paukščiai informaciją perduodavo trimis kryptimis.

  Kopūstų laukas Šančiuose

  2014 metais menininkų duetas Vita Gėlūnienė ir Ed Carrol pradėjo savo meninę veiklą "Kopūstų lauke" — caro laikų kareivinių daržovių sandėliuose.

  Menininkai iki šiol čia dirba, siekdami telkti ir vystyti bendruomenę, kurti susitikimų ir kultūros puoselėjimo erdvę. Ši erdvė tapo žinoma ne tik apylinkėse, bet ir visame mieste, kaip įdomaus pilietinio veiksmo vieta, ir ji vis dar kelia kontraversiškus vertinimus.

  Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

  Seniausia bažnyčia Kauno mieste, vienintelė Lietuvoje gotikinio stiliaus bažnyčia, turinti kryžiaus pavidalo planą. Ji ant Nemuno kranto stovi dar nuo 1400 metų! Bėgant šimtmečiams jos išvaizda keitėsi, bažnyčia buvo griauta ir atstatyta. Ji dar žinoma kaip Vytauto bažnyčia.

  Istorinis "Pieno centro kompleksas"

  Šį tarpukario pastatų kompleksą specialistai vertina kaip vertingiausią iki šių laikų išlikusį modernios industrinės architektūros paminklą ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.

  Prie jo dirbo trys žymiausi to meto architektai: Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, Jonas Kova-Kovalskis bei Bronius Elsbergas. Kompleksas statytas 1934-1939 metais.

  Šančių kareivinės

  Dar 1886-1896 metais Šančiuose buvo pastatytas Kauno tvirtovės kareivinių kompleksas. Paskutiniai kariniai daliniai iš jų išsikėlė tik 1992 metais. Tai bene vienintelė tokio tipo karinė teritorija Lietuvoje.

  Daugiau nei penkių hektarų teritorijoje išsidėsčiusiuose raudonų plytų pastatuose XIX amžiuje buvo dislokuota carinės artilerijos brigada — stovėjo arklidės, sandėliai, kurie buvo svarbi Kauno tvirtovės dalis.

  Maratonas vyks penktą kartą.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (188)

  Dar šia tema

  Citadele Kauno maratonas: ne tik bėgimas, bet ir pramogos visai šeimai
  Kaune senus žaidimo kompleksus pakeis saugios ir modernios aikštelės
  Keisk žingsnius į prizus: Kaune vyks ėjimo varžybos
  Kaune prasideda nemokamų treniruočių projektas "Judėk sveikai"
  Tegai:
  maratonas, Citadele Kauno maratonas, Kaunas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos