20:11 2018 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
  Lyduvėnų tiltas, archyvinė nuotrauka

  Pirmą kartą istorijoje didžiausias tiltas Lietuvoje buvo atvertas lankytojams

  © Photo: Vikipedija
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (73)
  3401

  "Lietuvos geležinkeliai" surengė nemokamas ekskursijas prie 42 metrų aukščio Lyduvėnų tilto; visos vietos į ekskursijas buvo užpildytos vos per kelias valandas

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" birželio 9 dieną turistams atvėrė aukščiausią ir ilgiausią tiltą Lietuvoje, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lyduvėnų tiltu leista pasivaikščioti visiems į ekskursijas užsiregistravusiems dalyviams.

  Kaip teigia "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška, idėja pasiūlyti gyventojams aplankyti Lyduvėnų tiltą sulaukė didelio susidomėjimo.  

  "Vos paskelbus apie galimybę pasivaikščioti Lyduvėnų tiltu, visos vietos į ekskursijas buvo užpildytos vos per kelias valandas. Dėl registracijos kreipėsi ir architektai, ir vietiniai gyventojai, ilgai svajoję pažvelgti į Lyduvėnų miestelį nuo šalia esančio tilto. Akivaizdu, kad Lyduvėnų tiltas yra įdomus ne tik kaip inžinerinis, bet ir kaip turistinis objektas", — pasakoja Bartuška.

  Lyduvėnų tiltas — unikalus inžinerinis statinys, neturintis analogo Baltijos šalyse.

  Raseinių rajone esančio Lyduvėnų tilto aukštis yra 42 metrai, aukščiu jis lenkia tokius turistinius objektus kaip Anykščių lajų takas ar Labanoro girioje esantis aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje.

  Tai saugomas strateginis objektas, todėl iki šiol žmonėms patekti ant tilto nebuvo leidžiama. O ir ekskursijos turi vykti, laikantis ypatingų saugumo reikalavimų, nes Lyduvėnų tiltu važinėja traukiniai, pėstiesiems jis nėra pritaikytas.

  Per dvi dienas ant Lyduvėnų tilto surengtos šešios ekskursijos, į kurias užsiregistravo apie 200 lankytojų.

  Pasak Bartuškos, tai maksimalus lankytojų skaičius, galintis pereiti Lyduvėnų tiltu per kelias valandas. Ekskursijos Lyduvėnų tiltu gali vykti, tik esant eismo pertraukoms, todėl organizuojant tokius renginius reikia derintis prie traukinių tvarkaraščių.

  Be to, tiltas nėra pritaikytas pėstiesiems, todėl einant juo reikia laikytis griežtų saugumo reikalavimų — dėl šių priežasčių "Lietuvos geležinkeliai" į ekskursijas negalėjo pakviesti daugiau žmonių, nors norinčiųjų buvo per tūkstantis.  

  Pasak "Lietuvos geležinkelių" vadovo, įvertinus ekskursijų rezultatus bus sprendžiama, ar pakartoti tokius renginius ateityje.

  Lyduvėnų tilto istorija

  Lyduvėnų tilto istorija prasidėjo 1916 metais — tuo metu čia vokiečių kariuomenės pionieriai pastatė medinę estakadą. Nors ir nebuvo tinkamas traukinių eismui, tuo metu Lyduvėnų tiltas buvo vienas didžiausių medinių tiltų Europoje.

  1918 metais šioje vietoje pastatytas plieninis tiltas, juo vyko intensyvus keleivinių ir krovininių traukinių eismas, o pats tiltas laikytas technikos stebuklu.

  Besitraukdami vokiečiai 1944 metais tiltą susprogdino, o 1952 metais pastatytas dabartinis tiltas.

  Lyduvėnų tiltas buvo svarbi apačioje įsikūrusio miestelio dalis. Kol šiuo tiltu vyko intensyvus traukinių eismas, sakoma, kad gyventojams nereikėdavę laikrodžių — valandas jie galėdavo pasakyti pagal važiuojančius traukinius.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (73)

  Dar šia tema

  Tik dvi dienas didžiausias tiltas Lietuvoje bus atvertas lankytojams
  Keleiviai renkasi traukinius: lyderiauja maršrutas Vilnius-Kaunas
  Tegai:
  ekskursija, Lyduvėnų tiltas, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos