21:35 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos ambasados Lietuvoje diplomatai sveikina Borodulkinų šeimą Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Saulėti Katios Borodulkinos piešiniai Vilniuje

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)
  1911

  Tarptautinę vaikų gynimo dieną Rusijos kultūros centras Vilniuje minėjo jaunos menininkės iš Maskvos Katios Borodulkinos pirmosios tarptautinės parodos atidarymu

  VILNIUS, birželio 10 - Sputnik, Aleksandr Lipovec. Su Katios Borodulkinos kūryba Vilniaus menininkai susipažino socialiniame tinkle Facebook, pamatę jos piešinius ir vaizdo įrašą YouTube portale. Menininkai pasitarė ir nusprendė surengti Katios parodą "Aš piešiu šitą pasaulį" Vilniuje, o į parodos atidarymą būtinai pakviesti ir jaunąją menininkę. Pastaroji užduotis pasirodė sunkiausia parodos organizatoriams, nes Katia kenčia nuo sunkios ligos ir nuolat gyvena su dirbtiniu plaučių ventiliatoriumi.

  Катя Бородулькина, юная художница
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Jauna menininkė Katė Borodulkina

  Tačiau Katios tėvai ir vyresnioji sesuo padarė viską, kad mergaitės gyvenimas neapsiribotų vien buto sienomis. Net per pirmuosius gyvenimo metus Borodulkinų draugai pastebėjo mergaitės meninį talentą: vaikščioti ir laikyti rankose teptuką pradėjo beveik tuo pačiu metu. Vėliau vaikui ir tėvams teko išgyventi visus kovos su liga sunkumus.

  Kaip pasakojo Katios tėvas Konstantinas, jos darbų parodos Vilniuje atidarymas ― simboliškas, nes pirmąjį dirbtinį plaučių ventiliatorių Katei jis atvažiavo pirkti būtent į Vilnių.

  Ir štai pirmoji tarptautinė Katios piešinių paroda atidaryta būtent Lietuvos sostinėje. Į parodos atidarymą Borodulkinų šeima atvažiavo pakeliui į Prancūziją, kur mergaitei periodiškai atliekama reabilitacija.

  Семья Бородулькиных на открытии выставки
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Borodulkinų šeima parodos atidaryme

  "Kai pirmą kartą su visa šeima aplankėme Lietuvą prieš metus, mūsų draugai surengė ekskursiją po Vilnių. Katia taip pamilo miestą, kad pasakė, jog norėtų likti čia gyventi. Mes į tai atkreipėme dėmesį, nes, pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur gydoma Katia, daug gražių vietų, bet štai "aš norėčiau čia gyventi" ji yra pasakiusi tik apie Vilnių. Mes džiaugiamės, kad pirmoji didelė Katios darbų paroda už Rusijos ribų buvo atidaryta būtent Vilniuje", — sakė Konstantinas Borodulkinas.

  Посетители выставки рассматривают картины Кати Бородулькиной
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Parodos lankytojai susipažina su Katės Borodulkinos piešiniais

  Pati jaunoji menininkė su šypsena papildė tėvo žodžius: "Būtinai nupiešiu Vilnių tokį, kokį aš jį pamačiau". Dar Katia svajoja kada nors pati, o ne vežimėlyje pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis.

  Картина Кати Бородулькиной Птица счастья (Тукан)
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Katės Borodulkinos piešinis "Laimės paukštis (Tukanas)"

  "Kartais jaučiuosi liūdna, kai pagalvoju apie tai, kaip būtų puiku pašokinėti ir pabėgioti, tačiau draugų kompanijoje pamirštu visus savo liūdesius, esu laiminga. Dar aš labai mėgstu svajoti. Mano svajonė — išmokti vaikščioti ir būti kaip visi kiti. Aš tuo labai tikiu ir nenusimenu", — sakė jaunoji menininkė.

  24 Katios Borodulkinos piešiniai bus eksponuojami Rusijos kultūros centre Vilniuje visą vasarą. Šeima planuoja organizuoti antrąją tarptautinę Katios darbų parodą Italijoje.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (83)

  Dar šia tema

  ArtVilnius-2017: nuo tapybos iki performanso
  Fotofaktas: prezidentė atidarė Lietuvos iliustratorių parodą Bankoke
  Vilniuje atidaryta kinų tradicinės tapybos paroda "Tiltai"
  Tegai:
  menininkas, paroda, Katė Borodulkina, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos