00:41 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Принты национальных костюмов на общественном транспорте

  Įlipk į autobusą ir pasimatuok tautinius drabužius: akcija Vilniuje

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybės administracija
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  2421

  Sostinės gatvėmis pradėjo važinėti autobusai, supažindinantys su Lietuvos regionų tautiniais kostiumais ir suteikiantys galimybę bevažiuojant pasimatuoti tautinius drabužius, įsiamžinti ir nuotraukomis dalintis socialiniuose tinkluose

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Minint 2017 metus, kurie paskelbti tautinio kostiumo metais, Vilniuje pristatyti viešojo transporto autobusai, ant kurių pavaizduoti Lietuvos regionų tautiniai kostiumai, praneša Vilniaus savivaldybė

  "Tautinis kostiumas  yra mūsų, lietuvių, identitetas, mūsų veidas ir etnografinis simbolis. Kviečiu pasidžiaugti šiuo kultūriniu Vilniaus sveikinimu Lietuvai tiek tautiniam rūbui skirtų metų proga, tiek artėjančio Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga", — sakė Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius.

  Pasak Kvedaravičiaus, tai jau nebe pirmas projektas, kai miesto autobusai tampa informacijos sklaidos priemone, kuri prabyla menu ir praplečia keleivių kultūrinį akiratį.

  Įgyvendinant socialinį projektą "Tautos rūbo neįmanoma išaugti" ant sostinės autobusų pavaiduoti penkių Lietuvos regionų — Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkų, Suvalkiečių ir Klaipėdos krašto — tautiniai kostiumai.

  Принты национальных костюмов на общественном транспорте
  Tautinių kostiumų vaizdai ant viešojo transporto autobuso

  Po Vilnių įvairiais maršrutais visus metus važiuosiantys autobusai vilniečius ir miesto svečius supažindins su Lietuvos istorijos paveldu, nes tautinis kostiumas nuo seno buvo ir yra iškalbingiausia tautos papročių, pasaulėjautos ir grožio supratimo išraiškos forma.

  "Artėjant visai tautai reikšmingam jubiliejui — Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, džiaugsimės, jei šis projektas paskatins nuo seno puoselėjamoms tradicijoms turėti pakankamai erdvės dabartyje ir tautinį kostiumą įsileisti į šiuolaikinį gyvenimą", — sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

  Принты национальных костюмов на общественном транспорте
  Autobusas supažindinantis su Aukštaitijos tautiniais kostiumais

  Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami ne tik apžiūrėti autobusus, pasigrožėti tautiniais kostiumais, bet ir įlipti į autobusus, bevažiuojant pasimatuoti tautinius drabužius, įsiamžinti, o nuotraukomis dalintis socialiniuose tinkluose bei paraginti tai padaryti ir savo draugus. Šitaip bus populiarinamas tautinis kostiumas ne tik Vilniuje, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

  Tegai:
  tautiniai kostiumai, viešasis transportas, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos