21:00 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Vilnius naktį, archyvinė nuotrauka

  Kur apsilankyti Kultūros naktį birželio 16-ąją Vilniuje

  © Photo: Depositphotos
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  4620

  Ši naktis sostinėje tikrai bus kultūringa — mieste vyks virš 100 koncertų ir renginių

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Naktį iš birželio 16 dienos į 17 dieną Vilniuje vyks kultūros ir meno festivalis "Kultūros naktis". Vilniečiams ir miesto svečiams miegoti neleis daugiau nei 110 įvairiausių koncertų, pasirodymų, pristatymų ir projektų, kuriuos rengia daugiau nei 600 menininkų iš Lietuvos ir užsienio. 

  Sputnik Lietuva pasirinko penkis renginius, kiriuose verta apsilankyti šitą naktį.

  Sapiegų rūmai

  Pirmą kartą Sapiegų rūmų dvaras atvers duris naktinėjantiems festivalio lankytojams ir pakvies sudalyvauti gausybėje meninių projektų bei instaliacijų.

  Kultūros paveldo departamentas 30 pirmųjų užsiregistravusių kvies dalyvauti nemokamoje ekskursijoje po rūmus su sienų tapybos restauratoriumi profesoriumi Juozu Algirdu Pilipavičiumi. Ekskursija vyks nuo 18:00 vakaro.

  Nuo 2015 metų kovo mėnesio Paryžiuje reziduojanti menininkė Sakurako Vilniaus gyventojams ir svečiams 20:00 valandą Sapiegų rūmų menėje padovanos savo solo spektaklį "Voyager" (keliautojas).

  Urtė Milda Širvinskaitė 19:00 — 00:00 valandomis pristatys vaizdo ir šviesos instaliaciją "Virsmas", kuri papasakos apie žmogaus-drugio metamorfozę iš nerangaus vikšro į grakštų drugį.

  Open Kitchen

  Tie, kas nenori mėgautis menu su tuščiu pilvu, gali nuvykti į Maironio gatvę.

  Čia įsikūrė gatvės maisto festivalis "Open Kitchen", kurio tikslas pristatyti skirtingą gatvės maistą. Open Kitchen miesto gyventojams ir svečiams siūlo mėgautis šviežiu gatvės maistu, gyva muzika ir gera atmosfera po atviru dangumi.

  Klasika Katedros aikštėje

  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų kieme nuo 18:00 iki 1:00 vyks klasikinės muzikos koncertas. Vakarą pradės jaunųjų talentų koncertas "Talentų menė". Po to pasirodys ansamblis "Duo Barocco". 21:00 prasidės kamerinės muzikos koncertas "Rytai, Pietūs, Šiaurė, Vakarai".

  Istorijos botanikos sode

  Nuo 20:00 iki 22:00 Vilniaus universiteto botanikos sode vyks projektas, skirtas padėti iš arčiau pažvelgti į supantį gamtos pasaulį kitų kampu, pasitelkus savo pojūčius.

  Renginio metu gamtos unikalumą kurs šviesų instaliacijos, muzikos instrumentų (smuiko, akordeono, pianino, saksafono) pagalba bus bandomi atskleisti gamtos garsai, o naujai susibūręs profesionalių baleto šokėjų kolektyvas "Baletas Jums" įkvėpti gamtos ir muzikos, atgis ir savo šokiu kurs trapios gyvybės improvizacijas.

  Kelią po sodą rodys ir ekskursijas apie aromatinius augalus ves Vilniaus universiteto botanikos sodo specialistai.

  Galvosūkiai Nacionalinėje bibliotekoje

  Ar jau lankėtės restauruotoje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje? Ar bandėte naršyti po laiptus ir užkaborius, ieškodami literatūrinių nuotykių?

  Jei ne, bibliotekos darbuotojai kviečia šeimas su vaikais ir jaunimą tai išbandyti "Kultūros naktį" nuo 18:00 iki 20:00, užsukus į Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentą ir pagal nuorodas bei literatūrines užuominas surasti išėjimą iš pastato.

  "Ieškodami kelio ir spręsdami galvosūkius, susipažinsite su atsinaujinusia biblioteka ir kartu smagiai praleisite laiką. Žinoma, pirmiausia teks surasti įėjimą į departamentą, nes centriniais laiptais į jį nepateksite!" — praneša organizatoriai.

  Bibliotekoje lankytojų lauks galvosūkiai ir literatūrinės nuorodos, pateiktos knygose, interaktyviuose stenduose, LED ekranuose ir kitur.

  Литовская национальная библиотека имени Мартинаса Мажвидаса
  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

  Kaip ir praėjusiais metais, skirtingose Vilniaus gatvėse įsikurs daugiau nei 600 menininkų ir organizacijų atstovų.

  Lankytojų patogumui, šiemet programa suskirstyta į atskiras zonas pagal tematiką. Senamiestis, Lukiškės, Užupis, Vilniaus universitetas — štai keletas zonų, kurioms sukurti atskiri maršrutai ir žemėlapiai, padedantys nepasiklysti.

  Visi renginiai bus nemokami. Daugiau informacijos apie renginius ir programą galima rasti organizatorių svetainėje.

  Dar šia tema

  Pasivaikščiok tarp šviečiančių žiedų: "Kultūros naktis" VDU botanikos sode
  Kultūros naktį važiuokime viešuoju transportu
  Kultūros naktis: nuo parodų iki instaliacijų, nuo operos iki pašėlusio gatvės teatro
  Tegai:
  savaitgalio renginiai, koncertas, Kultūros naktis, Vilnius

  Svarbiausios temos