18:00 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Folkloro festivalis kviečia Joninių išvakarėse išrinktąją jaunųjų porą palydėti į santuokinį gyvenimą, o kitą dieną dalyvauti vestuvėse, kurias žadama atšvęsti ir atšokti pagal visus tradicinius XIX amžiaus Mažosios Lietuvos papročius

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Tarptautinis folkloro festivalis "Tek saulužė ant maračių" — 19-tąjį kartą rengiama šventė, kurios metu vyksta ne tik gausūs muzikiniai pasirodymai, bet ir šurmuliuoja didžiulė mugė, svečius dalyvius džiugina teatro instaliacijos, menininkų pristatymai, edukacinės programos, paskaitos ir daug kitų įtraukiančių veiklų, praneša portalas visitneringa.com.

  Šių metų festivalio tema — vestuvės. Pagal tradicinius Mažosios Lietuvos papročius neringiškiai sutuoks po didžiulio susidomėjimo sulaukusios atrankos festivalio organizatorių išrinktą porą — klaipėdiečius Donatą ir Valmantą.

  Atšvęsti jų vestuves atvyks daugiau nei 400 svečių iš tolimiausių Lietuvos kampelių, Armėnijos, Ispanijos, Rusijos ir kitų šalių.

  Tris dienas ir naktis po atviru dangumi, unikaliame Kuršių nerijos gamtos kampelyje rengiamas festivalis paruošė renginių turiningą programą.

  Birželio 23 dieną, penktadienį, nuo 10:00 šurmuliuos mugė, vyks dienos meistro rinkimai (pieva Nidos uoste).

  Nuo 15:00 prasidės edukacinės programos (pieva Nidos uoste), romantika tarpukariu, kalvio dirbtuvės, aitvarų dirbtuvės, baltų raštai, vestuviniai ir meilės simboliai — chna technika, Silva Rerum knygelės įrišimas, kasų pynimo pamokos ir demonstracijos.

  Vakare 18:00 scenoje Nidos uoste prasidės festivalio pradžios koncertas, 19:30 Tylos slėnyje vyks Rasos — mergvakaris: žoliavimas, vainikų pynimas, burtai ir apeigos, o 21:00 pievoje Nidos uoste — Joninių šventė.

  Užbaigs pirmą šventės dieną 22:30 prasidėsiantis vakaro koncertas (scena Nidos uoste), kurio programoje numatyti "Gilė" (Lietuva)
  "Sandra Carrillo and Sabor Latino Lt" (Ispanija/Italija/Lietuva) bei "Parranda Polar" (Lietuva) pasirodymai.

  Birželio 24 dieną, šeštadienį, nuo 10:00 šurmuliuos mugė, vyks dienos meistro rinkimai (pieva Nidos uoste). Nuo 12:00 prasidės edukacinės programos (pieva Nidos uoste), romantika tarpukariu, kalvio dirbtuvės, aitvarų dirbtuvės, baltų raštai, vestuviniai ir meilės simboliai — chna technika, Silva Rerum knygelės įrišimas, kasų pynimo pamokos ir demonstracijos, projektas "Tabalai".

  Nuo 14:00 šventės lankytojų lauks koncertai Nidos kavinėse ir restoranuose.

  15:00 etnologas dr. Vytautas Tumėnas scenoje Nidos uoste skaitys paskaitą "Meilės, vaisingumo/erotikos simbolika lietuvių etninėje kultūroje".

  Nuo 18:30 prasidės tradicinės vestuvės Mažojoje Lietuvoje: apeigos, dainos, tikėjimai ir linksmybės. Nuotakos pusėje vyks aprėdymas, atsisveikinimas su rūtų darželiu ir tėvų namais (Nidos žvejo etnografinė sodyba, Naglių gatvė 2, Nida). Jaunojo pusėje vyks paskutinės laisvo gyvenimo minutės su draugais, nuotakos paieškos (KNNP direkcijos kiemelis, Naglių gatvė 8, Nida).

  19:00 Nidos žvejo etnografinėje sodyboje vyks nuotakos suradimas, atsisveikinimas su tėvais ir kelionė į vinčiavą. Po to — sugrįžimas į nuotakos namus ir kelionė į jaunojo namus (scena Nidos uoste).

  20:00 Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila" (Taikos gatvė 4) prasidės teatrinė instaliacija "Meile, dont‘ stop" (Registracija mob. 8-652 89310).

  Nuo 20:00 scenoje Nidos uoste šventės svečių lauks tuoktuvių apeigos pagal Mažosios Lietuvos tradicijas XIX amžiuje.

  O  pievoje Nidos uoste vyks kulinarinio paveldo pristatymas, šokių mokymai,

  22:00 scenoje Nidos uoste prasidės koncertinė programa.

  Birželio 25 dieną, sekmadienį, 8:00 visi norintieji kviečiami į Parnidžio kopą į saulės pasveikinimą. Ten taip pat vyks harmonizuojančios muzikos seansas.

  Фестиваль Tek saulužė ant maračių в Неринге
  Saulės pasveikinimas Parnidžio kopoje

  Nuo 10:00 pievoje Nidos uoste šurmuliuos mugė.

  12:00 prasidės interaktyvi programa visai šeimai (Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila").

  Daugiau informacijos apie festivalio programą galima rasti organizatorių tinklalapyje.

  Dar šia tema

  Konkursas: naujos nendrinės skulptūros Gintaro įlankai Juodkrantėje
  Kas užšifruota Neringos vėtrungėse
  Tegai:
  vestuvės, festivalis, Tek saulužė ant maračių, Joninės, Mažoji Lietuva, Neringa, Lietuva

  Svarbiausios temos