03:14 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Lietuvos sostinėje šį savaitgalį vyks muzikiniai koncertai ir renginiai vaikams

  VILNIUS, liepos 7 Sputnik. Savaitgalį vilniečių ir miesto svečių lauk festivaliai, koncertai, cirko pasirodymai ir vandens slidinėjimo varžybos.

  Tarptautinis folkloro festivalis "Baltica"

  Liepos 4-9 dienomis Lietuvoje vyksta tarptautinis folkloro festivalis "Baltica", kurį pamečiui rengia trys Baltijos šalys.

  Festivalio programoje numatyta daugiau nei  30 įdomių ir spalvingų renginių. Dainas, šokius, muziką, tradicijas, tautinius kostiumus — visa, kas atspindi tautos unikalumą, savitumą, pristatys Estijos, Brazilijos,Graikijos, Indijos, Ispanijos, Japonijos, Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Meksikos, Ukrainos bei Lietuvos kolektyvai.  

  Pasivaikščiojimas po vasarišką Vilnių, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alisa Babickaya

  Vilniuje liepos 7 dieną festivalio miestelyje Bernardinų sode 18:00 vyks floristinių kilimų ekspozicijos "Žydintys ženklai" atidarymas, gražiausio kilimo rinkimai, 19:00 prasidės koncertas ir vakaronė, o 21:00 visus pakvies videoklubas "Baltica" į Lietuvos nacionalinį kultūros centrą.

  Liepos 8 dieną nuo 10:00 veiks kūrybinė laboratorija Lietuvos nacionaliniame kultūros centre. Festivalio miestelyje Bernardinų sode nuo 14:00 lankytojų lauks koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala. 19:00 prasidės koncertas ir vakaronė. 21:00 duris atidarys videoklubas "Baltica" Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.

  Liepos 9 dieną 12:00 prasidės tradicinių giesmių valanda Bernardinų bažnyčioje (Maironio gatvė 10). Festivalio miestelyje Bernardinų sode nuo 14:00 lankytojų lauks koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės pristatymai, vaikų sala. 19:00 prasidės pabaigos koncertas ir vakaronė.

  "Baltica" — tai didžiausias šalies folkloro festivalis, priklausantis Tarptautinei folkloro festivalių ir liaudies meno organizavimo tarybai (CIOFF), veikiančiai prie UNESCO. Festivalis skiriamas pasaulio tautų tradicijų įvairovei pažinti ir reprezentuoja autentišką folklorą, natūraliai besitęsiančias arba rekonstruotas istorines įvairių tautų skirtingas kultūros tradicijas.

  ARS SummerFest 2017

  Tarptautinis festivalis "Ars SummerFest" — tai vasariška muzikos šventė, apjungianti jaunus ir ambicingus atlikėjus bei patyrusius ir visame pasaulyje pripažintus atlikimo meno meistrus ("Ars Academy" ir "Ars Masters").

  Festivalis skirtingoms kartoms bei kultūroms suteikia galimybę bendrauti, dalintis patirtimi, kartu kurti mažą stebuklą ir perteikti jį klausytojams.

  Festivalio koncertai vyks Trakų Vokės dvare, liepos 7 dieną — 18:00, liepos 8 dieną — 19:00. Bilietų kaina nuo 7,80 iki 14 eurų.

  Духовая труба
  Фотобанк
  Trimitas

  Šiuolaikinio cirko festivalis "Cirkuliacija"

  Šeštadienį Menų spaustuvėje (Šiltadaržio gatvė 6) šiuolaikinio cirko festivalio ribose vyks pasirodymas „Aš myliu tave, bet…"

  Sukurtame šiuolaikinio cirko pasirodyme 15 jaunų skirtingo amžiaus ir tautybės artistų bandys sujungti savo pasaulius išlaikydami savo individualią žymę.

  "Pasirodyme norime įtraukti ne tik cirko disciplinas, bet ir šokio, teatro, muzikos elementus. Trumpai, kas jūsų laukia: neįtikėtina cirko technika, kuri užgniauš kvapą, įtampos momentai, kurie prilygs geriausies veiksmo filmams, fantastiška beprotystė, smagus humoras, ašarą spaudžiantys momentai, muzika, kuri privers judėti ir jauną, ir seną, ir daugybė kitų dalykų, kurių neįmanoma net įsivaizduoti", — žada artistai.

  Bilietų kaina nuo 6 iki 8 eurų.

  "Cirkuliacija" — jau trečius metus vykdomas tarptautinis šiuolaikinio cirko edukacinis festivalis, kurio pagrindinis tikslas yra sudaryti sąlygas lietuviškai šiuolaikinio cirko produkcijai atsirasti ir vystytis. Šiuolaikinis cirkas — jauniausias iš visų scenos menų, jungiantis vaidybą, šokį, fizinį teatrą ir cirko disciplinas.

  Arklio Dominyko pasakų festivalis

  Sekmadienį, liepos 9 dieną, nuo 12:00 iki prie Baltojo tilto vyks renginis patiems mažiausiems — Arklio Dominyko pasakų festivalis.

  Festivalio metu tėvai su vaikais, padedami profesionalių rašytojų ir animatorių, turės galimybę sukurti ir iliustruoti savo pačių pasakas. Taip pat menininkų kolektyvai vaidins įvairius vaikiškus spektaklius, gros gyva muzika, veiks šeimų sporto estafečių erdvė, vaikus linksmins animatoriai bei klounai.  

  Festivalio dalyviai pasakas galės užrašyti specialiose, šiam festivaliui išleistose knygutėse, kad jau vakare tėvai savo mažylius galėtų džiuginti pačių sukurtomis istorijomis. 

  Festivalis turi net kelis tikslus — atkreipti visuomenės dėmesį į pasakų svarbą, pasiūlyti tėvams ir vaikams galimybę prasmingai leisti laiką kartu, skatinti kartų bendravimą.

  Išsamiau susipažinti su renginių programa galima festivalio tinklalapyje. Dalyvavimas festivalyje nemokamas.

  Фестиваль сказок коня Доминика
  Arklio Dominyko pasakų festivalis

  VILNIUS OPEN 2017

  Savaitgalį Vilniuje vyks pirmą kartą Baltijos šalyse rengiamos vandens slidinėjimo varžybos, kurių dalyviai kovos ne tik dėl titulų, bet ir dėl Europos reitingo taškų.

  Liepos 8-9 dienomis Gėlužės ežere, dar vadinamame Gilužiu, Vilniuje kelios dešimtys sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Norvegijos ir Rusijos slalomo trasoje sieks tapti pirmųjų "Vilnius Open 2017" varžybų nugalėtojais.

  Vilnius Open 2017
  Vandens slidinėjimas

  Dar šia tema

  Vilniuje bus filmuojamas lietuvių ir amerikiečių filmas "001Lithium X"
  Vasara mieste: kuo užimti vaiką Vilniuje
  Vilniuje, po atviru dangumi, vyksta neformalūs pokalbiai su įžymybėmis
  Pasivaikščiojimas po Vilniaus požemį: atvirų durų diena vandens saugykloje
  Tegai:
  afiša, renginiai, Vilnius

  Svarbiausios temos