16:18 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Šventosios švyturys, archyvinė nuotrauka

  Pasiilgusiems adrenalino: Pasaulinę švyturių dieną įkopk į Šventosios švyturį

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  4010

  Šventosios švyturys 70-mečio proga atsivers visuomenei — lankytojai galės patekti į jo vidų, įkopti į jį ir pasigrožėti Šventosios panorama iš 39 metrų aukščio, be to, paruošta daug kitų pramoginių renginių

  VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Rugpjūčio 19 dieną, Pasaulinę švyturių dieną, 12:00 bus minimas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus, praneša Palangos miesto savivaldybė.

  Šventės svečiams bus suteikiama unikali galimybė aplankyti Šventosios švyturį, ne tik patekti į jo vidų, bet ir išvysti puikiai atsiveriančią Šventosios panoramą.

  Renginį organizuoja švyturių entuziastas Aidas Jurkštas ir Palangos kultūros ir jaunimo centras.

  Sugriuvusi prieplauka Šventojoje. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Pagrindinis reikalavimas Pasaulinę švyturių dieną — kad prie šios šventės prisijungę švyturiai būtų atviri visuomenei. Tad kartą per metus turime unikalią progą aplankyti vieną ar kitą švyturį. Šventosios švyturys, kurio jubiliejų minėsime jau netrukus — vienas iš aukščiausių. Jis — atviras, todėl reikia drąsos norint į jį įkopti. Tad pasiilgusiems adrenalino rugpjūčio 19 dieną bus puiki proga patirti neišdildomų įspūdžių", — sakė Jurkštas.

  Šventosios švyturys yra itin savito stiliaus, jis puikiai matomas įvažiuojant į miestelį. Švyturys išsiskiria dėl dominuojančios ryškiai raudonos spalvos ir keturbriaunės metalinės konstrukcijos, jo aukštis net 39 metrai, šviesos signalas į jūrą sklinda 17 jūrmylių.

  Jubiliejinę datą simboliškai pažymės iš švyturio išskrisiantys 70 balandžių. Taip pat renginio metu koncertuos operos solistas Mindaugas Rojus koncertas, bus organizuojamos edukacinės veiklos "Laiškas švyturiui", veiks Aido Jurkšto dailės darbų paroda "Tik švyturiai", orientacinis žaidimas "Į švyturį" ir kitos pramogos.

  Pasaulinė švyturių diena Lietuvoje bus minima jau penktą kartą, Šventojoje — antrą. Patekti į švyturius ir jų teritorijas lankytojai gali tik šių švenčių metu. Šia proga švyturius aplanko apie 1 000 — 1 500 lankytojų.

  Švyturiai Lietuvoje

  Lietuvoje yra tik septyni švyturiai. Seniausias – Klaipėdos švyturys (40 metrų aukščio), buvo pastatytas 1796 metais ir rekonstruotas 1953 metais. Ventės rago švyturys (11 metrų) buvo pastatytas 1837 metais. Nidos švyturys (29,3 metro) – 1874 metais, Uostadvario švyturys (18 metrų) – 1876 metais, Pervalkos švyturys (14 metrų) – 1900 metais, Juodkrantės švyturys (20 metrų) – 1950, Šventosios švyturys (39 metrų) — 1957 metais.

  Dar šia tema

  Klaipėdos paplūdimiai šiemet įgaus naują įvaizdį
  Aplankyk Palangos kurorto muziejų virtualioje erdvėje ar realybėje
  Tegai:
  švyturys, Šventosios švyturys, Pasaulinė švyturių diena, Šventoji
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos