00:59 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Velomaratonas, Legiono bėgimas, Senųjų amatų dienos Trakų pilyje, Šikšnosparnių naktis, "Lietuvos ryto" krepšininkų sezono pradžia — į Vilnių atėjo ilgai lauktas savaitgalis

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Šį savaitgalį Vilniaus gyventojų ir svečių lauks daug sportinių renginių – mieste vyks dviračių maratonas, Bėgimas "Legion Run Vilnius" ir atvira krepšinio komandos "Lietuvos rytas" treniruotė.

  Šikšnosparnių naktis

  Penktadienį, rugpjūčio 18 dieną 20:00 Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia susitikti pievelėje prie direkcijos pastato (Žaliųjų ežerų gatvė 53), kur vyks šikšnosparnių stebėjimas.

  Renginio metu bus siekiama supažindinti renginio dalyvius su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais, jų apsaugos būdais. Taip pat Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai susipažinę su šikšnosparniais ir jų apsaugos metodais įgis žinių, kaip elgtis aptikus šikšnosparnį ir kaip jį saugiai ir nepadarant žalos "išprašyti" iš patalpų.

  Летучая мышь
  © Photo : freeimages.com
  Šikšnosparnis

  Senųjų amatų dienos

  Rugpjūčio 19–20 dienomis Trakų Salos pilyje jau tryliktą kartą vyks renginys "Senųjų amatų dienos".

  Dvi dienas amatininkai bei amatų rekonstruktoriai demonstruos daugiau nei dvidešimt amatų, vyks edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, riterių ir muzikinių kolektyvų pasirodymai.

  Šiemet į salos pilį sugužės daugiau nei 100 dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

  Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus. Bilietų kaina – 7 eurai.

  Pirmoji komandos "Lietuvos rytas" treniruotė

  Krepšinio mėgėjai galės aplankyti pirmąją šio sezono Vilniaus "Lietuvos ryto" klubo treniruotę.

  Šeštadienį 10:30 "Lietuvos ryto" arenoje (Ozo gatvė 14a) susirinks visi komandos sudėtyje esantys žaidėjai, išskyrus Artūrą Gudaitį, Juozą Petkevičių ir trenerį Mindaugą Brazį.

  Krepšininkai darbuosis pusantros valandos, o vėliau prie sirgalių prisijungs vadinamajam "brunch’ui". Krepšinio aistruoliai turės galimybę gerai praleisti laiką, atsipalaiduoti, pasivaišinti dešrainiais bei susipažinti su sostinės komandos krepšininkais.

  Баскетбольный клуб LIETUVOS RYTAS
  Krepšinio klubo "Lietuvos rytas" žaidėjai

  Bėgimas "Legion Run Vilnius"

  "Legion Run" yra 5 km nepamirštamas bėgimas per įspūdingas kliūtis, organizuojamas skirtingose šalyse visame pasaulyje.

  "Tai renginys mėgstantiems iššūkius ir išskirtines epines patirtis kartu su draugais ar kolegomis. Tai ne lenktynės ir ne rungtynes prieš kitus – tai pergalė prieš save, tai tikras ir pašėlęs nuotykis suaugusiems!"- rašo organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Bėgimas vyks šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną, Kuro gatvėje, Perkūno motokroso trasoje Gariūnuose. Pradžia 10:00.

  Renginys mokomas — individualus bilietas kainuoja 34 eurus, komandinis bilietas — 30 eurų.

  "Šeimų laisvadieniai ant dviračių"

  Šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną, 12:00 Vingio parke jau ketvirtą kartą startuos šeimų laisvadieniai ant dviračių.

  Iniciatyvos metu šeimų laukia specialios pamokėlės apie saugų ir atsakingą važiavimą dviračiu su vaikais, praktiniai patarimai apie tinkamą ir reikiamą inventorių nuo vaiko gimimo iki savarankiško važiavimo bei galimybė išbandyti populiarius dviračių maršrutus sostinėje ir atrasti bendraminčių, dviračių entuziastų.

  Dalyvių lauks 18,2 kilometro ilgio paruoštas maršrutas, kurį įveikti prireiks apytiksliai trijų valandų. Šiuose dviračių žygiuose laukiamos šeimos su vaikais nuo trejų metų. Į žygį reikėtų pasiimti vandens bei užkandžių.

  Į šios iniciatyvos žygius būtina išankstinė registracija bei susipažinimas su taisyklėmis, leidimas važiuoti vaikams. Visą reikalingą informaciją galima rasti organizatorių tinklalapyje.

  Velomaratonas

  Skmadienį, rugpjūčio 20 dieną, Senamiestyje vyks didžiausias dviračių renginys Lietuvoje – "Velomaratonas 2017".

  Populiariausiame dviračių renginyje trijų kategorijų dviratininkai – vaikai, mėgėjai ir profesionalai – važiuoja išskirtine dviračių maratono trasa, esančia pačioje sostinės senamiesčio širdyje.

  Веломаратон
  Velomaratonas

  Dar šia tema

  Vilniuje dviračių maratono metu bus ribojamas eismas
  Pasitik rudenį su šurmuliu: Vilniuje alsuos festivalis "Sostinės dienos"
  Geriausi Latvijos ir Estijos filmai – nemokamų kino seansų metu
  Judėk vasaros ritmu: Vilniuje rengiami nemokami šokių kursai
  Tegai:
  afiša, Trakų pilis, Šikšnosparnių naktis, Senųjų amatų dienos, Legion Run Vilnius, Velomaratonas Vilnius 2017, Lietuvos rytas, Trakai, Vilnius

  Svarbiausios temos