20:24 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 21°C
Tiesioginis eteris
  Spektaklis Vytautas, archyvinė nuotrauka

  Kultūros ministrė pavadino baltarusių baletą "Vytautas" provokacija

  © Photo: Большой театр
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  89 0 0

  Baltarusijos akademinio didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro trupės pasirodymas Vilniaus "Siemens" arenoje buvo planuojamas kitų metų vasarį — Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio progai

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Kitąmet Baltarusijoje pastatyto baleto "Vytautas" parodymas Vilniuje yra minkštosios galios demonstravimas ir provokacija, praneša Sputnik Baltarusija.

  Pirmadienį tai pareiškė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Baltarusijos akademinio didžiojo nacionalinio operos ir baleto teatro trupės pasirodymas Vilniaus "Siemens" arenoje buvo planuojamas kitų metų vasarį — Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio progai.

  "Vienareikšmiškai neigiamai vertinu pasirodymo organizatorių bandymą prisišlieti prie Valstybės atkūrimo šimtmečio renginių. Atkreipiu dėmesį, kad šis pasirodymas niekaip nėra susijęs su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa", — cituoja Lietuvos žiniasklaida ministrės žodžius.

  Ruokytė-Jonsson taip pat pažymėjo, kad pasirodymo organizavimas Vilniuje "yra laikytinas provokacija" ir Baltarusijos minkštosios galios demonstravimas.

  Spektaklio "Vytautas" premjera įvyko 2013-aisiais. Šių metų birželį jis buvo rodomas Maskvos didžiajame teatre Baltarusijos ir Rusijos kultūros dienų metu.

  Dar šia tema

  Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
  Lietuvos kino teatruose nebus rodomas rusų filmas "Gynėjai"
  "Vikingo" režisierius: nesuprantu, apie kokią žalą kalbama
  Tegai:
  provokacija, Kultūros ministerija, Liana Ruokytė-Jonsson, Baltarusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos