16:04 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Afiša Vilniuje, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus afiša: kaip praleisti rugsėjo 8-10 dienas

  © Sputnik /
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Šį savaitgalį sostinėje rengiami muzikos, menų, skaitymo ir šiuolaikinio cirko festivaliai, be to, vyks "Danske Bank" Vilniaus maratonas ir dviračių žygis, skirtas paminėti Pasaulinės savižudybių prevencijos dieną

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Vilniaus gyventojai ir svečiai kviečiami palaikyti gerą formą, dalyvaudami bėgimo maratone, važinėdami dviračiais, ar net šokinėdami per pastraipas skaitymo festivalyje.

  Muzikos ir menų festivalis "Loftas Fest"

  Rugsėjo 8-9 dienomis jau šeštus metus iš eilės menų fabrikoje "Loftas" (Švitrigailos g. 29) vyks urbanistinis muzikos ir menų festivalis "Loftas Fest".

  Šiemet festivalis, kviečiantis šūkiu, kad miestas turi akis ir ausis, kai "Loftas" atveria duris, vyks rugsėjo 8-9 dienomis.

  "Festivalio gerbėjai jau gali ruoštis plačiau atverti akis ir ištempti ausis — jų lauks net dvi dienos pramogų, penkios muzikos scenos, kvapą gniaužiantys meno performansai ir spektakliai, Lietuvos ir užsienio meno kūrinių parodos po atviru dangumi ir net naktinė mados mugė bei kino teatras", — pasakoja organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Festivalis bus padalintas į dvi zonas — mokamą ir nemokamą. Pastaroji apims kone visą festivalio teritoriją.

  Nemokamai festivalio lankytojai galės mėgautis trejomis muzikos scenomis, kuriose pasirodys daugybė Lietuvos ir užsienio muzikantų, "Open Gallery" parodomis po atviru dangumi, meno performansais, naktine mados muge ir kino teatru. Be tot, nemokamoje zonoje įsikurs didžiulė gatvės maisto bei barų alėja.

  Mokama bus vienintelė festivalio zona — tai vidinė "Lofto" scena, kurioje pasirodys pagrindiniai šių metų "Loftas Fest" atlikėjai.

  Skaitymo festivalis "Palaikyk gerą formą"

  Rugsėjo 8-9 dienomis jau trečiasis Skaitymo festivalis kviečia rugsėjį pradėti "sportiškai".

  "Ateik ir dalyvauk skaitymo maratonuose, mankštink smegenis, treniruok vaizdutę, šokinėk per pastraipas!"- kviečia organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Pasak organizatorių, gerą formą palaikyti padės Vidas Bareikis, Baltasis Kiras, Geležinė Lapė, Kristupas Sabolius, Oleg Šurajev, Marius Čepulis, Dovydas Pancerovas, Aušra Kaziliūnaitė ir dar daug kitų.

  Festivalis vyks Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje (Trakų g. 10). Lankytojų lauks Literatūrinė vaistinė ir Literatūrinis teismas, susitikimai su rašytojais, paskaitos, koncertai, spektakliai, kūrybinės ir robotikos dirbtuvės, žaidimai, edukaciniai užsiėmimai, parodos ir tiesiog maloni skaitymo ir atsipalaidavimo aplinka.

  Visi renginiai ir veiklos — nemokami.

  Skaitymo festivalis
  Skaitymo festivalio akimirka

  Dviračių žygis "Tau — minutė, kitam — gyvenimas"

  Šeštadienį, rugsėjo 9 dieną, minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Šia proga vilniečiai kviečiami dalyvauti savižudybių prevencijos dviračių žygyje "Tau — minutė, kitam — gyvenimas".

  Dviračių žygis prasidės 11:00. Žygio maršrutas: Baltasis tiltas — Upės g. — Žvejų g. — Mindaugo tiltas — Vrublevskio g. — Gedimino pr. — Mickevičiaus g. — Birutės g. — Vingio parkas — Birutės g. — Latvių g. — Upės g. — Baltasis tiltas.

  Po žygio, nuo 13:00 iki 15:00 prie Baltojo tilto vyks šios dienos paminėjimas.

  "Po dviračių žygio Vilniuje jūsų lauks pokalbiai ir vaišės ant oranžinių pledukų prie Baltojo tilto. Šilti ir entuziastingi Jaunimo, Vaikų linijų ir Krizių įveikimo centro savanoriai pasiruošę jus išklausyti, atsakyti į jums rūpimus klausimus. Ateikit!" — kviečia organizatoriai savo Facebook paskyroje.

  Šių metų šūkiu "Tau — minutė, kitam — gyvenimas" siekiama parodyti, kad kiekvienas gali padėti žmogui, turinčiam minčių apie savižudybę ir kartais tam gali užtekti tik minutės.

  "Danske bank" Vilniaus maratonas

  Sekmadienį, rugsėjo 10 dieną, į Vilniuje vyks "Danske Bank" Vilniaus maratonas. Visi maratona dalyvia kartu įveiks 10 kilometrų distanciją.

  Organizatoriai kviečia mesti iššūkį sau, savo draugams ar šeimos nariams, užsiregistruoti ir dalyvauti. Prie starto linijos Vilniaus Katedros aikštėje maratono dalyviai laukiami 14:00.

  "Šeimų laisvadieniai ant dviračių"

  Šeštadienį, rugsėjo 9dieną, 12:00 Vingio parke jau penktą kartą startuos šeimų laisvadieniai ant dviračių.

  Iniciatyvos metu šeimų laukia specialios pamokėlės apie saugų ir atsakingą važiavimą dviračiu su vaikais, praktiniai patarimai apie tinkamą ir reikiamą inventorių nuo vaiko gimimo iki savarankiško važiavimo bei galimybė išbandyti populiarius dviračių maršrutus sostinėje ir atrasti bendraminčių, dviračių entuziastų.

  Dalyvių lauks 18,2 kilometro ilgio paruoštas maršrutas, kurį įveikti prireiks apytiksliai trijų valandų. Šiuose dviračių žygiuose laukiamos šeimos su vaikais nuo trejų metų. Į žygį reikėtų pasiimti vandens bei užkandžių.

  Į šios iniciatyvos žygius būtina išankstinė registracija bei susipažinimas su taisyklėmis, leidimas važiuoti vaikams. Visą reikalingą informaciją galima rasti organizatorių tinklalapyje.

  Šiuolaikinio cirko festivalis

  Šią savaitę rugsėjo 5-10 dienomis "Menų spaustuvėje" (Šiltadaržio g. 6) vyksta šiuolaikinio cirko festivalis "Naujojo cirko savaitgalis — 17".

  Šiųmetis šiuolaikinio cirko festivalis ypatingas ne tik spektaklių ir jų erdvių įvairove, bet ir išskirtine švente — vienos stipriausių šiuolaikinio cirko valstybių — Suomijos — nepriklausomybės šimtmetis bus minimas kartu su Suomijos institutu Estijoje ir šalies ambasada. Be suomių festivalyje taip pat pasirodys profesionalai iš Prancūzijos, Belgijos ir Ispanijos.

  Daugiau informacijos apie renginius ir bilietų įsigijimą galima rasti festivalio Facebook paskyroje.

  Naujojo cirko savaitgalis - 2017 afiša
  "Naujojo cirko savaitgalis - 2017" afiša

  Dar šia tema

  Fejerverkų festivalis "Rostech"
  Pasitik rudenį su šurmuliu: Vilniuje alsuos festivalis "Sostinės dienos"
  Tegai:
  savaitgalio renginiai, afiša, festivalis, Naujojo cirko savaitgalis, "Danske Bank" Vilniaus maratonas, Loftas Fest, Šeimų laisvadieniai ant dviračių, Vilnius

  Svarbiausios temos