22:50 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Paukščiai, archyvinė nuotrauka

  Šį savaitgalį vyksta Rudeninės paukščių palydos

  © Flickr/ Serge Melki
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Į jau tradicija tapusias Rudenines paukščių palydas kviečia Kurtuvėnų ir Metelių regioniniai parkai

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Šešadienį ir sekmadienį daugelyje Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje, organizuojamos Rudeninės paukščių palydos, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Šios palydos — tai puiki galimybė stebėti migruojančius paukščius, aplankyti sparnuočiams svarbias teritorijas ar tiesiog praleisti laiką rudenėjančioje gamtoje.

  Lietuvoje paukščių palydos pirmąjį spalio savaitgalį irgi jau tapo tradicija. Šiandien, rugsėjo 30-ąją, į jas kviečia Kurtuvėnų regioninis parkas, o spalio 1 dieną — Metelių regioninis parkas.

  Paukščius skaičiuoti galima ir individualiai bet kurioje šalies vietoje nuo šeštadienio iki sekmadienio, o duomenis reikia persiųsti Lietuvos ornitologų draugijai (LOD), užpildžius specialią paukščių palydų anketą, kurią galima rasti šios draugijos tinklalapyje. Ją iki spalio 1osios 15:00 reikia išsiųsti elektroniniu paštu lod@birdlife.lt.

  Visus gautus paukščių stebėjimo duomenis perduotami Europos paukščių stebėtojų koordinaciniam centrui. Po kelių dienų jau bus žinomi rezultatai — kiek žmonių visoje Europoje išlydėjo išskrendančius paukščius ir kokios jų rūšys skrido gausiausiai.

  Paukščių palydos Europoje rengiamos nuo 1993-ųjų. Pernai daugiausia paukščių buvo suskaičiuota Švedijoje (1,615 milijonų), Suomijoje  (1,2 milijonų) ir Lietuvoje (1,033 milijonų).

  Gausiausiai pernai Lietuvoje skrido paprastieji kikiliai (265 102), mėlynosios zylės (258 530) ir didžiosios zylės (231 754).

  Dar šia tema

  Paukščių sala atsirado Aukštaitijos nacionaliniame parke
  Lietuva imasi priemonių, kad apsaugotų paukščius nuo žūčių prie elektros laidų
  "Paukščiai – Lietuvos ambasadoriai": per dvejus metus bus sužieduoti 200 paukščių
  Tegai:
  renginiai šeimai, Rudeninės paukščių palydos, Aplinkos ministerija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos